Eve Online

Titulný obrázok pre Eve Online

EVE Online je bezplatná sci-fi stratégia MMORPG, v ktorej sa môžete pustiť do vlastného jedinečného vesmírneho dobrodružstva. Sandbox MMORPG EVE s otvoreným svetom, ktorý je známy medzi online vesmírnymi hrami, vám umožní vybrať si vlastnú cestu a zapojiť sa do boja, prieskumu, priemyslu a mnohých ďalších činností.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 6.5.2003
Linux - 6.5.2003
Mac - 6.5.2003
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), Mac
Vývojár: CCP Games
Vydavateľ: CCP Games
Herné módy: Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Massively Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer) Online (MMO)
Séria: EVE
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Pohľad z tretej osoby (Third person), Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: EVE Online: Special Edition, EVE Online: Retribution, EVE Online: Inferno, EVE Online: Crucible, EVE Online: Incarna, EVE Online: Incursion, EVE Online: Tyrannis, EVE Online: Dominion, EVE Online: Apocrypha, EVE Online: Quantum Rise
Príbeh hry:

Príbeh hry Eve Online sa odohráva viac ako 21 000 rokov v budúcnosti a vysvetľuje, že ľudstvo po vyčerpaní väčšiny pozemských zdrojov v dôsledku stáročí prudkého rastu populácie začalo kolonizovať zvyšok Mliečnej dráhy. Podobne ako na Zemi, aj tu táto expanzia viedla k súpereniu a bojom o dostupné zdroje, ale všetko sa zmenilo objavením prirodzenej červí diery vedúcej do nepreskúmanej galaxie, ktorá bola následne nazvaná "Nový Eden". Boli založené desiatky kolónií a postavená štruktúra, akási brána (na ktorej je na strane Nového Edenu nápis "EVE"), ktorá stabilizovala červí dieru spájajúcu kolónie Nového Edenu so zvyškom ľudskej civilizácie. Keď sa však červí diera nečakane zrútila, zničila bránu aj spojenie medzi kolóniami Nového Edenu a Mliečnou dráhou. Kolónie Nového Edenu, odrezané od zvyšku ľudstva a zásobovania zo Zeme, ostali hladovať a boli od seba odrezané; mnohé úplne vymreli. V priebehu tisícročí sa potomkom preživších kolonistov podarilo obnoviť vlastné spoločnosti, ale v tom čase sa stratili spomienky a vedomosti o pôvode ľudstva, o Zemi a galaxii Mliečna dráha, ako aj o histórii osídľovania Nového Edenu; to málo informácií, ktoré prežili prenos v priebehu generácií, bolo nepochopené, stratilo sa v preklade a/alebo sa dostalo do mytológie. Zo zachovaných kolónií sa vyprofilovalo päť veľkých odlišných spoločností, z ktorých každá sa stala civilizáciou schopnou medzihviezdnych letov. Štáty založené okolo týchto spoločností tvoria päť hlavných frakcií v Eve Online: Amarrské impérium, Caldarský štát, Gallentská federácia, Minmatarská republika a Jove Directorate.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TGRAC rating 18+USK rating 12PEGI rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB