Final Fantasy VII Rebirth

Titulný obrázok pre Final Fantasy VII Rebirth

Final Fantasy VII Rebirth je novým príbehom v rámci projektu Final Fantasy VII Remake, ktorý je prerobením kultovej pôvodnej hry do troch samostatných titulov od jej pôvodných tvorcov. V tejto hre si hráči budú môcť vychutnať rôzne nové prvky, ako sa príbeh rozvíja, pričom vyvrcholí v polovici z pôvodnej Final Fantasy VII.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 5 - 29.2.2024
Platformy: PlayStation 5
Vývojár: Square Enix, Square Enix Creative Business Unit I
Vydavateľ: Square Enix
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Herný engine: Unreal Engine
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Final Fantasy VII Remake Part II, Final Fantasy 7 Rebirth, FFVII Rebirth, FF7 Rebirth, FINAL FANTASY VII REBIRTH
Príbeh hry:

Spoločnosť Shinra Electric Power Company už roky zásobuje svet energiou na úkor životného prúdu, "rieky", z ktorej všetok život prúdi a kam sa vracia. Po útoku na ústredie spoločnosti a sérii bitiek, ktoré sa odohrali naveky, Cloud a jeho spoločníci opúšťajú Midgar a vydávajú sa do širšieho sveta. Po príchode na lúky nasadnú na chocobov a vydajú sa na cestu s neznámym cieľom. Medzitým Zack - zbitý a zmlátený z boja proti armáde vojakov - putuje cez pustatinu do Midgaru s Makom otráveným Cloudom na pleci. Hoci sa mu zatiaľ podarilo uniknúť smrti, zlovestná trhlina na oblohe mu nedáva veľa dôvodov na radosť. To však nie je jediná hrozba, ktorej svet čelí. Výbor odporu Shinra, podporovaný dočasnou vládou Wutai, vyhlasuje spoločnosti vojnu; postavy zahalené v čiernych rúchach nesú so sebou mŕtvolu Jenova, skutočnú pohromu z iného sveta; a nedávno sa prebudili Zbrane - krutí a obludní strážcovia planéty. Uprostred tohto chaosu Sefirot spustil svoj plán, čím zabezpečil, že sa nespočetné osudy prepletú a zrodia nanovo.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 16ESRB rating T
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB