Halo 4

Titulný obrázok pre Halo 4

Halo 4 predstavuje začiatok novej epickej ságy v rámci oceňovaného sveta Halo. Master Chief sa vracia v tejto oceňovanej strieľačke z pohľadu prvej osoby, ktorú vyvinula spoločnosť 343 Industries. Chief, ktorý stroskotal na tajomnom svete, čelí novým nepriateľom a smrtiacej technológii, sa vracia do boja proti prastarému zlu, ktoré túži po pomste a zničení... vesmír už nikdy nebude rovnaký.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Xbox 360 - 6.11.2012
Xbox One - 11.11.2014
PC (Microsoft Windows) - 17.11.2020
Platformy: PC (Microsoft Windows), Xbox 360, Xbox One
Vývojár: 343 Industries
Vydavateľ: Microsoft Studios
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Herný engine: Halo Reach
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Halo 4: King of the Hill Fuled by Mountain Dew
Príbeh hry:

Štyri roky po udalostiach v hre Halo 3 sa Master Chief vracia v tejto oceňovanej strieľačke z pohľadu prvej osoby. Prebojujte sa kampaňou a preskúmajte planétu Forerunnerov, Requiem, kde sa Chief stretáva s prastarým zlom. Otestujte svoje schopnosti proti známym nepriateľom z Covenantu a novým prométheánskym nepriateľom v sólo režime alebo až s tromi priateľmi na rozdelenej obrazovke. So zlatým členstvom Xbox Live získate prístup k online multiplayeru a misiám Spartan Ops.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 16USK rating 16ACB rating MCERO rating DESRB rating MGRAC rating 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB