Hexen: Beyond Heretic

Titulný obrázok pre Hexen: Beyond Heretic

Kým ste bojovali so zlými silami D'Sparilu, ostatní Hadí jazdci boli zaneprázdnení rozsievaním semien skazy v iných dimenziách. Jednou z takýchto dimenzií je rozpadajúci sa svet, v ktorom sa odohráva Hexen. Svet posiaty znetvorenými telami neveriacich a obývaný nemŕtvymi stúpencami, ktorí ich popravili. Len traja ľudia: bojovník, mág a klerik unikli zlovestnému kúzlu vodcov. Teraz tieto odvážne duše prisahali, že rozdrvia zlý režim, ktorý hrozí, že navždy zničí svet. Oddelení pri vstupe do mystického portálu sú všetci traja nútení pokúsiť sa na vlastnú päsť o to, v čo dúfali, že sa im podarí spoločne: nájsť Koraxovu pevnosť, zničiť ho a obnoviť poriadok vo fyzickom svete. Staňte sa jedným z 3 hrdinov. Ovládajte nadľudské schopnosti a smrtiace zbrane. Prejdite sa. Uteč. Lietaj. Rozhliadni sa všade okolo. Spôsobujte vážnu bolesť. Prebojujte sa cez zemetrasenia, rozpadajúce sa mosty a hmlu. Sledujte mocné artefakty a zosielajte zákerné kúzla. Štyria chorí jedinci môžu rozsievať spúšť prostredníctvom siete, dvaja prostredníctvom modemu.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Mac - 1.6.1996
DOS - 30.10.1995
PC (Microsoft Windows) - 3.8.2007
Platformy: PC (Microsoft Windows), DOS, Mac
Vývojár: Presage Software, Raven Software
Vydavateľ: GT Interactive Software, id Software
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Heretic
Herný engine: id Tech 1
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person)
Alternatívne názvy: Hexen, Hexen 95, Hexen: Beyond HereticHexen: Beyond Heretic
Príbeh hry:

Po príbehu o D'Sparilovej porážke v hre Heretic sa Hexen odohráva v inej ríši, Cronos, ktorú oblieha druhý z troch Hadích jazdcov, Korax. Traja hrdinovia sa vydávajú zničiť Koraxa. Hráč sa ujme úlohy jedného z týchto hrdinov. V priebehu svojej výpravy prechádza cez živelné kobky, púštnu oblasť, horský seminár, veľký hrad a nakoniec nekropolu pred záverečným zúčtovaním s Hadím jazdcom.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 16ACB rating MA 15+GRAC rating 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB