Hudson’s Adventure Island

Titulný obrázok pre Hudson’s Adventure Island

Hudson's Adventure Island, známa aj pod jednoduchým názvom Adventure Island a vydaná v Japonsku pod názvom Takahashi Meijin no Bouken-jima, je plošinovka s bočným prechádzaním vyrobená spoločnosťou Hudson Soft, ktorá bola prvýkrát vydaná v Japonsku pre počítače Famicom a MSX 12. septembra 1986. Neskôr bola vydaná v Severnej Amerike pre Nintendo Entertainment System v septembri 1988 a v regióne PAL v roku 1992 pod názvom Adventure Island Classic. Adventure Island je adaptáciou arkádovej hry Wonder Boy, ktorú pôvodne vydala spoločnosť Sega pre vývojársku spoločnosť Escape (teraz známa ako Westone Bit Entertainment). Po Adventure Island nasledovala séria pokračovaní, ktoré nezávisle vyvinula spoločnosť Hudson Soft.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo 3DS - 3.11.2011
Wii - 15.1.2008
Wii U - 3.7.2014
Žáner: 2D, Adventúrne
Platformy: Wii, Nintendo Entertainment System, Nintendo 3DS, Wii U, Family Computer
Vývojár: Hudson Soft, Konami
Vydavateľ: Hudson Soft, Konami
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Adventure Island
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Takahashi Meijin no Bouken-jima, Adventure Island Classic, Adventure Island Classic in the Pacific, Adventure Island
Príbeh hry:

Hráč ovláda majstra Higginsa, mladého muža, ktorý sa vydal na Ostrov dobrodružstva v južnom Pacifiku po tom, čo sa dozvedel, že zlý čarodejník uniesol princeznú Leilani. Aby ju zachránil, musí Higgins prežiť sériu 32 etáp. Existuje osem svetov nazývaných "oblasti", ktoré sú rozdelené na štyri etapy alebo "kolá", z ktorých každá je ďalej rozdelená na štyri kontrolné body. Keď hráč dosiahne štvrté kolo každej oblasti, musí sa na jej konci postaviť bossovi, aby mohol pokračovať do ďalšej oblasti. Hra je ukončená, keď hráč zachráni dievča po porážke ôsmej a poslednej formy zlého pána.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 3CERO rating AClassInd rating L
Odporúčané hry:
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB