Infamous: Festival of Blood

Titulný obrázok pre Infamous: Festival of Blood

Neslávne známy: Festival of Blood je akčná dobrodružná videohra, ktorú vyvinula spoločnosť Sucker Punch Productions pre hernú konzolu PlayStation 3. Festival of Blood je samostatné rozšírenie série Infamous založené na engine a mape hry Infamous 2, ale na hranie nevyžaduje kópiu hry Infamous 2. Príbeh sa odchyľuje od kánonického aspektu série Infamous, je to poviedka, ktorú rozpráva priateľ hlavného hrdinu Zeke Dunbar. Hra obsahuje nové postavy, schopnosti a prichádza s novou tvorbou komiksových strihov pre hlavnú hru Infamous 2 's užívateľským obsahom, ako aj s podporou ovládača PlayStation Move. Na rozdiel od predchádzajúcich hier hra neobsahuje karmické voľby v misiách kvôli Coleovmu upírskemu stavu.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 26.10.2011
Platformy: PlayStation 3
Vývojár: Sucker Punch Productions
Vydavateľ: Sony Computer Entertainment
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Infamous
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Infamous: Festival of Blood, inFamous: Festival of Blood, inFAMOUS 2: Festival of Blood, inFAMOUS: Festival of Blood
Príbeh hry:

Zeke Dunbar stretne v bare ženu a rozpráva sa s ňou, keď si všimne komiks, ktorý Zeke čítal. Žena sa chystá odísť, kým sa Zeke nezmieni o svojom vzťahu s Coleom MacGrathom, čím ženu presvedčí, aby zostala a počúvala, keď jej začne rozprávať príbeh týkajúci sa Colea počas udalostí "Pyre Night", fiktívnej oslavy v New Marais. Počas tejto udalosti Cole po tom, čo počuje výkriky, skúma neďaleký kostol a zachraňuje civilistov uväznených v jeho rozpadajúcich sa katakombách. Keď sa Cole vydá hlbšie a hľadá ďalších preživších, stretne sa s kričiacou ženou, ktorá sa ukáže ako upírka. Cole je následne spútaný a odvlečený do hrobky hlboko v kostole a prebudí sa na mŕtvole upírky známej ako Krvavá Mary. Jeden z upírov otvorí žilu z Coleovho krku a kvapne svoju krv na mŕtvolu Mary, čím ju vďaka jej nadľudským vlastnostiam prebudí. Potom sa pustí do uhryznutia Colea, vypije jeho krv a premení ho na upíra, zatiaľ čo jej mladosť a schopnosti sa obnovia z Coleovej krvi Conduit. Keď sa Cole preberie, uvedomí si, že mu chýba zosilňovač, čo ho prinúti vytvoriť si provizórny drevený kolík, aby si vybojoval cestu von. Po úteku si s hrôzou uvedomí, že Mary teraz môže zasahovať do jeho mysle. Telepaticky sa Coleovi vysmieva a hovorí, že do úsvitu dokončí svoju premenu a navždy sa stane jej bábkou. Poháňaný potrebou piť krv sa nakŕmi na náhodnom civilistovi. V tom istom čase sa na povrch vynoria Maryini stúpenci a začnú zhromažďovať ďalších civilistov, pričom využijú Pyrrhovu noc, aby sa vmiešali. V snahe nájsť riešenie Cole kontaktuje Zekeho a obaja začnú skúmať Pyre Night, oslavu pripomínajúcu upálenie Krvavej Márie mestským hrdinom otcom Ignácom pred stáročiami. Nakoniec sa dozvedia o folklóre okolo otca Ignáca vrátane zbrane, ktorú vyrobil na zabíjanie upírov, ostnatého kríža.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TPEGI rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB