Kane & Lynch: Dead Men

Titulný obrázok pre Kane & Lynch: Dead Men

Tímová strieľačka, ktorá sa sústredí na neľahké spojenectvo medzi bývalým žoldnierom Adamom "Kaneom" Marcusom a psychopatickým Jamesom Lynchom. Hra Kane & Lynch: Dead Men vtiahne hráčov do emocionálne vypätej kriminálnej drámy s neúprosnou akciou. Vlastná technológia spoločnosti Io-Interactive prináša plynulú grafiku a osvetlenie vo vysokom rozlíšení, vysoko zničiteľné prostredie, masívnu umelú inteligenciu davu, súboje pre jedného hráča, kooperáciu a družstvo, filmové rozhranie a nepretržitý dialóg medzi Kaneom a Lynchom. Titul ponúka aj inovatívnu kooperáciu pre dvoch hráčov a prelomovú online hru. Napínavý a nepredvídateľný zážitok - Toto je násilná a chaotická cesta dvoch mužov: skazeného žoldniera a psychopata na liekoch. Každý z nich nenávidí toho druhého, ale musia spolupracovať, aby zachránili seba a možno aj tých, ktorých milujú. Hrajte za Kanea v režime pre jedného hráča a za ktorúkoľvek z postáv v kooperatívnom režime pre dvoch hráčov. Násilie prepuká v starostlivo vytvorených "bezpečných" svetoch - Realistické a citlivé prostredie a davy reagujú, keď sa udalosti vymknú spod kontroly. Preplnené nočné kluby a pokojné bankové úrady sa stanú scénami náhleho teroru. Strategicky manipulujte s prostredím a davom, aby ste splnili ciele. Široká škála intenzívnej hry z pohľadu tretej osoby - Zoskakujte z budov; strieľajte na úteku alebo z pohybujúcich sa vozidiel; podniknite prekvapivé útoky, založte kryciu paľbu a strieľajte naslepo spoza rohov; a hádžte dymové, slzotvorné a zápalné granáty. Rýchly a intuitívny boj - Veďte posádku zločineckých žoldnierov, aby ste zvýšili svoju šancu na prežitie a dosiahnutie cieľov. Môžete bojovať aj sami, pretože umelá inteligencia vašej posádky bude automaticky viesť paľbu, hádzať granáty, zakrývať sa a zapájať sa do boja zblízka vlastnými charakteristickými pohybmi. Kooperatívna hra pre dvoch hráčov - Spojte sa a zahrajte si celý príbeh s priateľom ako Kane alebo Lynch. Pri veľkých úlohách si rozdeľte velenie svojej posádky. V ktoromkoľvek bode hry si môžete vybrať, či chcete hrať ďalšie alebo predchádzajúce úrovne v kooperácii. Inovatívne úrovne pre viacerých hráčov založené na témach hry až pre osem hráčov.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Xbox 360 - 13.11.2007
PC (Microsoft Windows) - 13.11.2007
PlayStation 3 - 6.12.2007
Žáner: Strieľačky
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360
Vývojár: IO Interactive
Vydavateľ: Eidos Interactive, Spike
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Kane & Lynch
Herný engine: Glacier
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Kane and Lynch: Dead Men
Príbeh hry:

Hra sa začína hlasom Adama "Kanea" Marcusa, ktorý číta list adresovaný svojej dcére Jenny. Kane putuje do cely smrti po tom, čo bol odsúdený za neúmyselné zabitie. Ďalší odsúdenec na smrť, James Seth Lynch, dáva najavo, že dôjde k úteku. Ich nákladné auto sa stane účastníkom čelnej zrážky so skupinou žoldnierov. Obaja sa dostanú na stavenisko, kde sa stretnú so štyrmi členmi zločineckej bandy zvanej Sedmička, ktorú vedú Bratia a ich pohlavári Carlos (blízky priateľ Kanea) a Mute. Obvinia Kanea, že im ukradol peniaze, a prezradia, že jeho ženu a dcéru vzali ako rukojemníkov. Kane má tri týždne na to, aby peniaze získal späť, inak jeho ženu a dcéru zabijú.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18USK rating 18
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB