Kirby: Squeak Squad

Titulný obrázok pre Kirby: Squeak Squad

Kirby: Squeak Squad, v Európe známy ako Kirby: Mouse Attack a v Japonsku ako Kirby of the Stars: Dorocche Gang (japonsky: 星のカービィ 参上! ドロッチェ団 Hepburn: Hoshi no Kābī Sanjō! Dorocche Dan?) je plošinová videohra z rokov 2006-07, ktorú vyvinuli spoločnosti HAL Laboratory, Flagship a Natsume (posledná menovaná spoločnosť je viditeľná v záverečných titulkoch) a vydala ju spoločnosť Nintendo pre vreckovú videohernú konzolu Nintendo DS. Na rozdiel od predchádzajúceho titulu pre Nintendo DS, Kirby: Canvas Curse, je Squeak Squad tradičnou plošinovkou, ktorá na ovládanie Kirbyho využíva tlačidlá na tvári namiesto dotykovej obrazovky.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo DS - 2.11.2006
Wii U - 30.7.2015
Žáner: 2D, Adventúrne
Platformy: Nintendo DS, Wii U
Vývojár: HAL Laboratory, Flagship, Natsume Co., Ltd.
Vydavateľ: Nintendo
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Rozdelená obrazovka (Split screen)
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Kirby: Mouse Attack, Kirby of the Stars: They've Arrived! The Daroach Gang, Kirby: Les Souris attaquent, Kirby: Mausattacke, Kirby: Topi all' attacco, Kirby: ¡Roedores al ataque!
Príbeh hry:

Skoré popoludnie v krajine snov... Je tu taký pokoj, že aj mraky sú ospalé. A teraz je Kirbyho obľúbené obdobie dňa: čas na občerstvenie! Dnešnou chutnou desiatou je sladký, nadýchaný kúsok jahodového koláča! Je čas sa do neho zahryznúť... WHOA! Koláč, ktorý sa Kirby chystal zjesť, zrazu zmizol! Ten chutný, bobuľovitý kúsok lahodnej dobroty... O tom niet pochýb! To musí byť práca toho chamtivého kráľa Dededeho! No, niet času nazvyš! Musíme získať ten koláč späť! A tak sa začína Kirbyho najnovšie fantastické dobrodružstvo...

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 3CERO rating A
Odporúčané hry:
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB