Mario Party 8

Titulný obrázok pre Mario Party 8

Mario Party 8 je ôsma časť série Mario Party na domácej konzole a prvá hra Mario Party pre Wii. Mario Party 8 sa vyznačuje výrazným využitím ovládača Wii Remote a jeho možností pohybového ovládania v minihrách. Hráči musia namiesto tradičného ovládania pomocou tlačidiel/joystickov vykonávať rôzne gestá. Medzi bežné pohyby patrí ukazovanie a strieľanie, trasenie, mávanie, otáčanie a krútenie ovládačom Wii Remote. V tejto hre sa objavujú Miis vytvorení hráčmi, ktorí sa často objavujú v dave. Miis sa môžu objaviť v určitých minihrách a môžu tiež slúžiť ako hráčova postava v režime Extra Mode. Hraním bežných párty hier, minihier a absolvovaním režimu Star Battle Arena získajú hráči karnevalové karty, ktoré môžu minúť na odomknutie postavičiek a herných funkcií.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Wii - 29.5.2007
Platformy: Wii
Vývojár: Hudson Soft
Vydavateľ: Nintendo
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Mario Party
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Pohľad z tretej osoby (Third person), Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: Mario Pati 8, MP8
Franchise: Mario Bros.
Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 3ClassInd rating LCERO rating AUSK rating 6ACB rating GGRAC rating ALL
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB