Middle-earth: Shadow of Mordor

Titulný obrázok pre Middle-earth: Shadow of Mordor

Stredozem: R. R. Tolkiena. Hra sa odohráva v 60-ročnej medzere medzi udalosťami Tolkienovho Hobita a Pána prsteňov. Je to príbeh o pomste, zabíjaní a tajomstve, ktorý sa celý odohráva v Mordore, krajine tieňov. Jeho stredobodom je Talion, obyčajný človek, ktorý stratí všetko vrátane svojho pozemského života. Hra sa odohráva v úplne otvorenom svete a obsahuje rôzne prvky rolových hier, ako sú skúsenostné body a zručnosti. Hráč môže svoj hlavný cieľ splniť rôznymi spôsobmi. Okrem hlavnej dejovej línie sú v Mordore rôzne vedľajšie úlohy a náhodné udalosti, ktoré môže hráč splniť. Systém boja zblízka je inšpirovaný systémom série Batman Arkham. Ak sa dostanete do dobrého bojového rytmu a budete používať bežné útoky aj protiútoky, zlepší sa hráčovi násobiteľ komb. Jedinečný prvok hry Middle-earth: Shadow of Mordor je systém Nemesis. Každý nepriateľ v hre má svoje vlastné meno, hodnosť a pamäť. Títo nepriatelia budú naďalej plniť svoje vlastné úlohy a úlohy, aj keď budú mimo obrazovky. Ak hráč nezabije nepriateľa v stretnutí, tento nepriateľ si ho zapamätá a na základe stretnutia zmení svoju taktiku a rozhovory.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 18.11.2014
Xbox 360 - 18.11.2014
Xbox One - 30.9.2014
PC (Microsoft Windows) - 30.9.2014
PlayStation 4 - 8.10.2014
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Mac, PlayStation 4, Xbox One
Vývojár: Monolith Productions
Vydavateľ: WB Games
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Middle-earth
Herný engine: LithTech
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Middle Earth: Shadow Of Mordor, SoM, Mittelerde: Mordors Schatten, La Terre du Milieu : L'Ombre du Mordor, La Terra Di Mezzo: L'Ombra Di Mordor, Shadow of Mordor
Príbeh hry:

Si Talion, strážca Čiernej brány, ktorý stráži Mordor, ktorý zostal neporušený celé veky. V okamihu ti všetko zoberú - tvoji priatelia, rodina, a dokonca aj tvoj vlastný život. Vzkriesený tajomným pomstychtivým duchom sa teraz musíš pustiť do neľútostnej vendety proti tým, ktorí ti ublížili.

Franchise: The Lord of the Rings
Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18CERO rating Z
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB