Minecraft

Titulný obrázok pre Minecraft

Hra Minecraft sa zameriava na to, aby hráč mohol skúmať, interagovať a upravovať dynamicky generovanú mapu zloženú z blokov s veľkosťou jedného metra kubického. Okrem blokov obsahuje prostredie aj rastliny, mobov a predmety. Medzi niektoré činnosti v hre patrí ťažba rudy, boj s nepriateľskými mobmi a výroba nových blokov a nástrojov zhromažďovaním rôznych zdrojov, ktoré sa v hre nachádzajú. Otvorený model hry umožňuje hráčom vytvárať štruktúry, výtvory a umelecké diela na rôznych serveroch pre viacerých hráčov alebo na ich mapách pre jedného hráča. Medzi ďalšie funkcie patria redstonové obvody na logické výpočty a akcie na diaľku, banské vozíky a trate a tajomný podzemný svet s názvom Nether. Určeným, ale úplne nepovinným cieľom hry je cestovať do dimenzie s názvom End a poraziť draka Endera.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo Switch - 21.6.2018
Xbox One - 20.9.2017
PC (Microsoft Windows) - 20.9.2017
iOS - 20.9.2017
Android - 20.9.2017
PlayStation 4 - 19.12.2019
Amazon Fire TV - 20.9.2017
Platformy: PC (Microsoft Windows), Android, iOS, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Amazon Fire TV
Vývojár: Mojang Studios
Vydavateľ: Mojang Studios
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen), Massively Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer) Online (MMO)
Séria: Minecraft
Herný engine: Bedrock Engine
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person), Pohľad z tretej osoby (Third person), Virtual Reality
Alternatívne názvy: Minecraft: Bedrock Edition
Príbeh hry:

Bedrock Edition (známa aj ako Bedrock Version alebo len Bedrock) označuje multiplatformovú rodinu edícií hry Minecraft vyvinutú spoločnosťami Mojang Studios, Xbox Game Studios, 4J Studios a SkyBox Labs. Pred týmto termínom, keďže engine pochádza z edície Pocket Edition, sa celá táto rodina produktov označovala ako "Pocket Edition", "MCPE" alebo "Pocket/Windows 10 Edition". Všetky edície Minecraftu Bedrock používajú názov Minecraft bez podnázvu. Aktuálna verzia edícií Bedrock je 1.16.0. Pred aktualizáciou Better Together mali na každej platforme iné podtituly, vrátane Pocket Edition (pre všetky mobilné platformy), Windows 10 Edition, Gear VR Edition a Fire TV Edition. Xbox One Edition, Nintendo Switch Edition a PlayStation 4 Edition boli pôvodne pred aktualizáciou Better Together Update súčasťou Legacy Console Edition a ich funkcie museli byť prenesené do Bedrock Edition. Apple TV Edition bola krátko nato ukončená, preto už nebola aktualizovaná a odstránená z App Store na zariadeniach Apple TV. Hoci sú všetky verzie Bedrock takmer identické, cena sa líši v závislosti od platformy. Približné ceny sú uvedené v USD; mobilné verzie stoja 6,99 USD (7,99 EUR, 6,99 GBP, 10,99 AU$). Verzie pre PlayStation 4, Xbox One a Fire TV stoja 19,99 USD (19,99 EUR, 16,74 GBP, 29,95 AU$). Najdrahšie sú verzie pre Windows 10 a Nintendo Switch, ktoré stoja 29,99 USD (19,99 €, 16,74 GBP, 39,95 AU$). Verzia pre Windows 10 sa predáva v Starter Collection alebo Master Collection, pričom druhá z nich stojí 49,99 USD (49,99 €, 39,99 GBP, 69,95 AU$) a obsahuje viac DLC a Minecoins. 33 DLC zakúpené z Marketplace na jednej platforme je možné používať na všetkých ostatných platformách, ale samotná hra sa na každej platforme predáva samostatne. Napriek tomu, že všetky aplikácie sú UWP, Minecraft sa predáva ako 3 samostatné aplikácie za rôzne ceny na Windows 10, Windows 10 Mobile a Xbox One. (To znamená, že úspechy Xbox Live sa medzi týmito platformami nezdieľajú a kúpou hry na jednej z týchto platforiem nezískate hru na ostatných. Pre každú platformu existujú sady úspechov). Verziu pre Xbox One si môžu zahrať aj predplatitelia služby Xbox Game Pass. Rovnako ako v prípade Java Edition sú aktualizácie bezplatné.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 7ESRB rating E10+CERO rating AUSK rating 6GRAC rating 12+ClassInd rating LACB rating PG
Odporúčané hry:
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB