Portal 2

Titulný obrázok pre Portal 2

Portal 2 je pokračovaním slávnej hry Portal (2007), v ktorej sa hlavná hrdinka pôvodnej hry Chell a jej nový priateľ robot Wheatley stretávajú s ďalšími hádankami, ktoré vymyslel GLaDOS, umelá inteligencia, ktorej jediným cieľom je otestovať mechaniku Portal Gun a pomstiť sa Chell za udalosti v hre Portal. V dôsledku niekoľkých interakcií a odhalení Chell opäť tlačí na útek z vedeckých laboratórií Aperture.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 19.4.2011
Xbox 360 - 19.4.2011
Linux - 26.2.2014
Mac - 18.4.2011
PC (Microsoft Windows) - 18.4.2011
Nintendo Switch - 28.6.2022
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Mac, Nintendo Switch
Vývojár: Valve
Vydavateľ: Valve, Electronic Arts
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Portal
Herný engine: Source
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person)
Príbeh hry:

Stratili ste pamäť, ste sami vo svete plnom nebezpečenstva a vašou úlohou je prežiť pomocou mysle. Jediný spôsob, ako sa dostať z tohto pekla, je.....Ahoj, ja som GLAdOS a vítam vás v úžasnom svete portálu 2. Tu vás vystavím mnohým testom a pokúsim sa k.. pomôcť spoločnosti Aperture Science zapojiť sa do novej éry. Tvojou úlohou je postupovať v úrovniach, ktoré navrhujem, a byť stále lepší a lepší, na pomoc budeš mať portálovú zbraň a pamätaj, že nič nie je nemožné, ak sa budeš snažiť a skúšať znova a znova a znova.... Hádanky čakajú na teba!

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E10+PEGI rating 12USK rating 12GRAC rating 12+ACB rating PGClassInd rating 12CERO rating A
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB