Resident Evil 5

Titulný obrázok pre Resident Evil 5

Resident Evil 5 je siedma videohra zo série Resident Evil. Obsahuje podobnú hrateľnosť ako Resident Evil 4, využíva rovnaký pohľad cez rameno, ale tentoraz hrá významnú úlohu prostredie. Hráč je teraz viac závislý od svojho partnera ako v starších hrách. Keď partnerovi klesne ukazovateľ zdravia na 0, vstúpi do fázy umierania, v ktorej bude ukazovateľ zdravia blikať červenou farbou a postupne sa bude znižovať, keď takto zostane. Resident Evil 5 obsahuje aj nové typy nepriateľov, ktorí sa nazývajú Majini a väčšinou sú afrického pôvodu.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 17.9.2009
PlayStation 3 - 5.3.2009
Xbox 360 - 5.3.2009
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360
Vývojár: Capcom
Vydavateľ: Capcom
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Herný engine: MT Framework
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: RE5, Resident Evil 5: Gold Edition, Biohazard 5: Alternative Edition, Biohazard 5
Príbeh hry:

Korporácia Umbrella a jej úroda smrtiacich vírusov boli zničené a zastavené. Objavila sa však nová, nebezpečnejšia hrozba. Roky po tom, čo prežil udalosti v Raccoon City, Chris Redfield bojuje proti pohrome bioorganických zbraní po celom svete. Teraz je Chris ako člen Aliancie pre vyhodnocovanie biologického terorizmu (BSAA) vyslaný do Afriky, aby vyšetril biologickú látku, ktorá mení obyvateľstvo na agresívne a znepokojujúce tvory. Pripojí sa k nemu ďalší miestny agent BSAA, Sheva Alomar, a obaja musia spolupracovať, aby vyriešili pravdu, ktorá sa skrýva za znepokojujúcim zvratom udalostí.

Franchise: Resident Evil
Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18CERO rating DGRAC rating 18+USK rating 18
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB