Resident Evil Code: Veronica X

Titulný obrázok pre Resident Evil Code: Veronica X

Kód Resident Evil: Veronica X je portom pôvodnej hry s dodatočným obsahom, ktorý pozostáva z vylepšenej grafiky a dodatočných deviatich minút scén. Postave Stevea bol zmenený účes tak, aby mal výraznú strapcovitú líniu a už hrdo neukazoval svoje čelo. Táto zmena bola vykonaná vo všetkých cutscénach, v ktorých vystupuje, ako aj na rodinnej fotografii, ktorú nosí so sebou. Okrem týchto zmien je hra takmer rovnaká ako pôvodná.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo GameCube - 3.12.2003
Dreamcast - 22.3.2001
PlayStation 2 - 22.3.2001
PlayStation 4 - 10.5.2017
PlayStation 3 - 13.3.2012
Platformy: PlayStation 2, PlayStation 3, Nintendo GameCube, Dreamcast, PlayStation 4
Vývojár: Nextech
Vydavateľ: Capcom
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Resident Evil CODE: Veronica X HD, Biohazard CODE: Veronica Complete, Biohazard CODE: Veronica X, RECVX, Biohazard - Code Veronica - Kanzenban
Príbeh hry:

Tri mesiace po udalostiach v Resident Evil 2 Claire Redfieldová stále hľadá svojho brata Chrisa. Infiltruje sa do sídla spoločnosti Umbrella Corporation v Paríži, kde ju zajmú a omráčia. Keď sa preberie, ocitne sa vo väzení na odľahlom ostrove. Claire, ktorú oslobodil priateľský strážca, čelí niekoľkým problémom. Nielenže na ostrov útočí neznámy útočník, ale došlo k ďalšiemu vypuknutiu T-vírusu a ostrov sa hemží zombíkmi a inými zmutovanými tvormi. Claire musí čeliť nielen nemŕtvym, ale aj veliteľovi základne, šialenému aristokratovi s rodinnými väzbami na pôvod korporácie Umbrella a vírus T. A útek z ostrova je len začiatkom Clairiných útrap.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 16CERO rating DUSK rating 16ACB rating MA 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB