Sam & Max Hit the Road

Titulný obrázok pre Sam & Max Hit the Road

Sam & Max Hit the Road je grafická adventúra vydaná spoločnosťou LucasArts v ére adventúr. Hra bola pôvodne vydaná pre MS-DOS v roku 1993 a pre Mac OS v roku 1995. Reedícia z roku 2002 obsahovala kompatibilitu so systémom Windows. Hra je založená na komiksových postavách Sama a Maxa, "nezávislých policajtov", antropomorfného psa a "hyperkinetickej králičej veci". Postavy, ktoré vytvoril Steve Purcell, pôvodne debutovali v sérii komiksov z roku 1987. Na základe komiksu Sam & Max On the Road z roku 1989 sa dvojica ujíma prípadu zmiznutého bigfoota z neďalekého karnevalu a cestuje po mnohých turistických miestach Ameriky, aby záhadu vyriešila.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
DOS - 1.11.1993
Mac - 1.1.1995
PC (Microsoft Windows) - 1.1.2003
Linux - 28.10.2014
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), DOS, Mac
Vývojár: LucasArts
Vydavateľ: LucasArts, Softgold Computerspiele GmbH, Disney Interactive Studios, Activision Deutchland, Activision Asia-Pacific, Activision UK, Activision, Activision Italia
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Sam & Max
Herný engine: SCUMM
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Príbeh hry:

Sam a Max, policajti na voľnej nohe, sú dve komiksové postavy, ktoré vytvoril Steve Purcell a ktoré pôsobia ako súkromní detektívi a strážcovia. Kniha Sam & Max Hit the Road sleduje ich prípad, ktorý ich zavedie z ich kancelárie v New Yorku naprieč Spojenými štátmi. Hra sa začína podobne ako mnohé komiksové príbehy, keď Samovi a Maxovi telefonuje neviditeľný a nepočujúci komisár, ktorý im povie, aby sa vybrali na neďaleký karneval. 7. Na karnevale im majitelia oznámia, že ich hviezdna atrakcia, zamrznutý bigfoot menom Bruno, sa dostal na slobodu a utiekol a vzal so sebou ich druhú atrakciu, žirafie dievča Trixie. 8. Sam a Max sa vydávajú na cestu, aby našli Bruna a Trixie a priviedli ich späť. Keď dvojica vyšetruje karneval, dozvedia sa, že Bruno a Trixie sú do seba zamilovaní a že Trixie oslobodila Bruna. Nezávislá polícia opúšťa karneval a pátra po stopách v rôznych turistických pasciach po celej krajine, ako je napríklad Najväčšia guľa špagátov na svete, vír ovládaný obrovskými podzemnými magnetmi a zariadenia na bungee jumping v Mount Rushmore.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 12ESRB rating TUSK rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB