Sonic Heroes

Titulný obrázok pre Sonic Heroes

Sonic Heroes je dobrodružná a multiplatformová videohra zo série Sonic The Hedgehog, ktorú vyvinul Sonic Team a vydala spoločnosť SEGA pre konzoly Nintendo GameCube, Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox a Microsoft Windows PC. Hráč preteká s tímom seriálových postáv cez úrovne, aby nazbieral prstene, porazil robotov a zozbieral sedem smaragdov Chaosu potrebných na porazenie doktora Eggmana. Táto hra sa od ostatných Sonic hier líši tým, že hráč môže prevziať kontrolu nad jedným zo štyroch tímov, každý s tromi postavami, ktoré majú jedinečné schopnosti. Hra získala zmiešané recenzie od kritikov, ale komerčne sa jej darilo, stala sa miliónovou a dostala sa do rebríčkov najpredávanejších hier pre všetky tri pôvodné platformy. Pridajte sa k tímom Sonic, Team Dark, Team Rose a Team Chaotix v multiplatformovom dobrodružstve! Bežte, lietajte, používajte svoju silu, brúste, hojdajte sa v 7 rôznych úrovniach s jedinečnými cestami, bojujte proti zlu a riešte hádanky za každý tím.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo GameCube - 2.2.2004
Xbox - 2.2.2004
PlayStation 2 - 2.2.2004
PC (Microsoft Windows) - 9.12.2004
Žáner: 2D, Adventúrne
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube
Vývojár: Sonic Team
Vydavateľ: Sega
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Sonic the Hedgehog
Herný engine: RenderWare
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person), Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Príbeh hry:

Dr. Eggman sa vrátil, aby opäť vyzval Sonica a jeho posádku na prekonanie jeho nového plánu. Ježko Sonic, Miles "Tails" Prower a echidna Knuckles s radosťou súhlasia a vydávajú sa na cestu za doktorovým najnovším plánom. Medzitým sa netopier Rouge prehupne do jednej z Eggmanových starých pevností a objaví ježka Shadowa v kapsule. Po zvláštnom stretnutí sa Rouge, Shadow a E-123 Omega spoja, aby zistili, čo sa stalo Shadowovi, a aby sa pomstili Eggmanovi. V letovisku si Amy Rose pozrie reklamu, v ktorej je zobrazený Sonic s chao a žabou. Po prekonaní nudy sa Amy, králik Cream a mačka Big rozhodnú nájsť Sonica a získať späť to, čo chcú. Na inom mieste, v schátranej budove, dostane detektívna agentúra Chaotix balíček, ktorý obsahuje vysielačku. Pokúša ich krokodíl Vector, včielka Charmy a chameleón Espio, ktorí sa rozhodnú pracovať pre túto záhadnú osobu, aby si zarobili nejaké peniaze.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating EPEGI rating 3CERO rating AUSK rating ALLACB rating GClassInd rating L
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB