Super Mario World 2: Yoshi’s Island

Titulný obrázok pre Super Mario World 2: Yoshi’s Island

Super Mario World 2: Yoshi's Island je plošinovka, ktorá je prequelom hry Super Mario World z roku 1990. Hráči sa v nej ocitnú v úlohe Yoshiho, ktorý sprevádza Baby Maria cez 48 úrovní, aby ho spojil s jeho bratom Luigim, ktorého uniesli Bowserovi prisluhovači. Ako v plošinovke zo série Super Mario Yoshi beží a skáče, aby sa dostal na koniec úrovne, pričom rieši hádanky a zbiera predmety. Hra má nový štýl v sérii, ručne kreslenú estetiku a je prvou hrou, ktorej hlavnou postavou je Yoshi. V hre sa objavujú jeho charakteristické schopnosti ako trepotavý skok, výroba vajec z prehltnutých nepriateľov a premena na vozidlá.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Super Famicom - 5.8.1995
Super Nintendo Entertainment System - 31.12.1995
Žáner: 2D, Fantasy, Detské
Platformy: Super Nintendo Entertainment System, Super Famicom, Satellaview
Vývojár: Nintendo EAD
Vydavateľ: St. GIGA, Nintendo, Playtronic, Hyundai
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Séria: Yoshi's Island
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Super Mario: Yoshi's Island, Yoshi's Island, Super Mario World 2, Super Mario Brothers 5: Yoshi's Island
Príbeh hry:

Na bociana, ktorý nesie malého Maria, zaútočí Kamek Magikoopa, ktorý ukradne malého Luigiho a zhodí ho z oblohy. Baby Mario pristane na Yoshiho ostrove na chrbte samotného Yoshiho. S pomocou ďalších siedmich Yoshiho priateľov musí Yoshi prejsť ostrovom, aby bezpečne spojil Baby Maria s jeho bratom a dostal deti k ich rodičom.

Franchise: Mario Bros.
Vekové odporúčanie:
ESRB rating EClassInd rating LACB rating G
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB