Teenage Mutant Ninja Turtles

Titulný obrázok pre Teenage Mutant Ninja Turtles

POZNÁMKA: Toto je pôvodná verzia pre 4 hráčov, nie titul pre NES. Hráč si vyberá jednu zo štyroch Ninja korytnačiek: Leonardo, Michelangelo, Donatello a Raphael. Po tom, čo Trhač unesie priateľku korytnačiek April O'Neilovú a ich mentora Triesku, musia sa dať do prenasledovania, zachrániť svojich kamarátov a poraziť zlého Trhača. Hráč si vyberie jednu zo štyroch Ninja korytnačiek: Leonardo, Michelangelo, Donatello a Raphael. V závislosti od verzie hry sú postavy buď, vybrané na začiatku hry alebo priradené ovládacím panelom. Po tom, čo Trhač unesie priateľku korytnačiek April O'Neilovú a ich mentora Triesku, musia sa dať do prenasledovania, zachrániť svojich kamarátov a poraziť zlého Trhača. Až štyria hráči (v niektorých verziách dvaja) sa môžu ujať ovládania ktorejkoľvek z korytnačiek. Donatello má pomalšie útoky, ale dlhší dosah, Michelangelo a Raphael majú rýchlejšie útoky, ale kratší dosah, a Leonardo je dobre vybavená korytnačka s priemerným dosahom a rýchlosťou. Pohyb korytnačiek sa ovláda pomocou osemsmerového joysticku, tlačidlo skoku ich núti skákať a tlačidlo útoku ich núti udierať pred seba pomocou ich zbrane. Okrem toho sú možné aj niektoré kombinácie. Želvy môžu hádzať peších vojakov nad hlavu a stlačením tlačidla skoku a útoku sa vykoná špeciálny útok. Raphael sa kotúľa po zemi a zakončí útok kopom, zatiaľ čo ostatné korytnačky vykonajú so svojimi zbraňami útok s rozmachom vo výskoku. Želvy môžu v určitých oblastiach tiež vyskočiť zo steny. Nepriateľov možno rýchlejšie poraziť nárazom do steny alebo pevných predmetov. Mnohé objekty, ako sú dopravné kužele, parkovacie metre, požiarne hydranty a vybuchujúce sudy s ropou, možno zasiahnuť alebo poškodiť útokmi, aby ste pomohli poraziť blízkych nepriateľov. V režime prilákania hra ukázala prvú časť úvodu kresleného filmu spolu s časťou ústrednej piesne Teenage Mutant Ninja Turtles. Väčšina nepriateľov, ktorým korytnačky čelia, sú peší vojaci, všetci farebne odlíšení, aby označili ich spôsoby útokov a zbrane na výber. Niektorí nepriatelia, ako napríklad štandardní fialovo odetí Foot Soldiers a roboti Roadkill Rodney, majú schopnosť obmedziť pohyblivosť korytnačiek a vyčerpať ich zdravie, čím ponechávajú hráčovi otvorený priestor pre útok ďalších nepriateľov. Medzi bossov v hre patria Rocksteady a Bebop (najprv jednotlivo v tomto poradí a neskôr obaja spolu), Baxter Stockman, Granitor, generál Traag, Krang a samotný Trhač.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Arcade - 15.11.1989
ZX Spectrum - 31.12.1991
Amiga - 31.12.1991
Amstrad CPC - 31.12.1991
Atari ST/STE - 31.12.1991
DOS - 31.12.1991
Commodore C64/128/MAX - 31.12.1991
Platformy: Xbox 360, DOS, Commodore C64/128/MAX, Amiga, Amstrad CPC, ZX Spectrum, Arcade, Atari ST/STE
Vývojár: Konami
Vydavateľ: Mirrorsoft, Digital Eclipse, Konami
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Teenage Mutant Hero Turtles: The Coin Op, Teenage Mutant Hero Turtles, Super Kame Ninja, Tortues Ninja 2: Le Coin-op, Teenage Mutant Ninja Turtles: Super Kame Ninja
Príbeh hry:

Hoci Tříska porazil Trhača a Casey Jones sa ho pokúsil rozdrviť v smetiarskom aute, pred istou záhubou ho ochránila Trhačova titánová prilba. Prebudil sa na odpadovej lodi a na plti vyrobenej z polystyrénových pohárov, ktoré neboli biologicky rozložiteľné, doplával späť na pevninu. Po pristátí začal trénovať silnejších peších vojakov, ale tí sami nestačili. Trhač potom pomocou svojho translokačného maticového lúča cestoval vesmírom a hľadal silnejších spojencov. Naverboval člena Ultimátneho galaktického meča sídliaceho v sektore šesť Oeadskej hviezdnej zóny a na ľadovej planéte Traglodoon našiel lovca odmien menom Tora. Trhač, jeho prisluhovači a jeho dvaja noví spojenci spoločne pracovali na únose April O'Neilovej. Tříska ich dobre poučil a teraz je na Teenage Mutant Ninja Turtles, aby ju zachránili!

Franchise: Teenage Mutant Ninja Turtles
Vekové odporúčanie:
PEGI rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB