The Walking Dead: A New Frontier

Titulný obrázok pre The Walking Dead: A New Frontier

The Walking Dead: A New Frontje epizodická grafická adventúra na motívy komiksovej série The Walking Dead od Roberta Kirkmana, ktorú vyvinula spoločnosť Telltale Games. Je to tretia sezóna série The Walking Dead od Telltale. Hra využíva rovnakú naratívnu štruktúru ako predchádzajúce sezóny, kde voľba hráča v jednej epizóde bude mať trvalý vplyv na budúce prvky príbehu. Hráčove voľby zaznamenané v uložených súboroch z prvých dvoch sezón a dodatočnej epizódy "400 Days" sa prenášajú do tretej sezóny. Clementine, ktorá bola spoločníčkou hráča počas prvej sezóny a postavou hráča v druhej sezóne, sa vracia ako postava hráča spolu s ďalšou postavou hráča, Javierom "Javim" Garciom. Hra sa odohráva v tom istom fiktívnom svete ako komiks, v ktorom nastala zombie apokalypsa. Hlavné postavy hry sú pôvodné postavy, avšak kvôli časovým skokom v druhej sezóne a medzi druhou a treťou sezónou je časová os dohnaná tam, kde je komiks.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Android - 20.12.2016
Mac - 20.12.2016
PC (Microsoft Windows) - 20.12.2016
PlayStation 4 - 20.12.2016
Xbox One - 20.12.2016
iOS - 21.12.2016
Nintendo Switch - 31.12.2018
Platformy: PC (Microsoft Windows), Mac, Android, iOS, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
Vývojár: Telltale Games
Vydavateľ: Skybound Games
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: The Walking Dead - A Telltale Games Series
Herný engine: Telltale Tool
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: The Walking Dead: Season Three, The Walking Dead: Season 3TWD3, TWD S3, The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier, The Walking Dead: Season Three, The Walking Dead: Season 3
Príbeh hry:

Keď vám zostane len rodina... ako ďaleko zájdete, aby ste ju ochránili? Po tom, čo spoločnosť roztrhali nemŕtve ruky, sa z chaosu vynárajú ohniská civilizácie. Ale za akú cenu? Dá sa na tejto novej hranici veriť živým? V úlohe Javiera, mladého muža odhodlaného nájsť rodinu, ktorú mu vzali, sa stretnete s mladým dievčaťom, ktoré zažilo vlastnú nepredstaviteľnú stratu. Volá sa Clementine a vaše osudy sú spojené v príbehu, kde každé vaše rozhodnutie môže byť posledné.

Vekové odporúčanie:
PEGI rating 18ESRB rating MACB rating MA 15+ClassInd rating 16USK rating 16
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB