Razer Edge sa podrobil prvým recenziam

Už niekoľko dní prešlo od začiatku predaja herného tabletu od spoločnosti Razer.  Ako dobre vieme, po zakúpení, treba hodnotiť a písať zaujimavé recenzie. Razer Edge sa podrobnej recenzii podrobil na stránke IGN.com. A my vám prinášame v skratke ich dojmy, postrehy a naše základné informácie.

Produkt Razer Edge je 10,1“ herný tablet s operačným systémom Windows 8, obsahujúci v základnej konfigurácii procesor i5 s frekvenciou 1.7Ghz, kde pri turbo booste dosiahne frekvenciu až 2.6Ghz. Ram pamäť nájdeme o veľkosti 4GB s frekvenciu 1600Mhz. Ukladací priestor je v základnej konfigurácii dostupný ako 64GB SSD disk, u vyšších triedach je kapacita SSD disku väčšia, a to 128 alebo 256 GB SSD disk. O grafické spracovanie sa  postará integrovaná grafika Intel HD 4000 a Nvidia GT 640M, obsahujúca optimus technológiu. Displej má rozlíšenie 1366x768 s plnou podporou dotyku a  HD rozlíšenie.  Hmotnosť samotného tabletu bez doplnkov je 962 gramov. Aby sme nezabudli, taktiež nesmie chýbať možnosť pripojenia sa na internet pomocou Wi-Fi. Razer Edge  je vyrobený v kombinácii viacerých materiálov ako skla, plastu a hliníka. Prevedenie je v čiernej farbe s prídavkom zelenej farby u loga výrobcu.

Na tablete je možné spustiť Microsoft aplikácie a aplikácie tretích strán, optimalizované pre službu Metro, ale nesmie chýbať ani tradičný prístup ku klasickej podobe plochy Windows a možnosť spustiť ľubovoľný program, dostupný v tablete, vrátane možnosti spustenia digitálnych služieb ako je Steam, Origin, či iné služby. Tu ale treba dávať pozor na kapacitu ukladacieho priestoru a vybrať si tú správnu konfiguráciu tabletu s dostatočným ukladacím priestorom.  

Hlavná otázka, ktorú si položilo niekoľko desiatok hráčov je: Ako vlastne tento tablet bude zvládať spustenú hru?  Odpoveď sa dozvieme práve teraz  “Na normálnom rozlíšení u hry Bioshock Infinite som dosiahol hodnotu FPS na 35, pri grafikcej úrovni high. Taktiež bolo možné spustiť náročnú hru ako je Crysis 3, kde si tablet poradil ukážkovo a mohlo sa bezproblémovo hrať“ Odpovedal recezent z portálu IGN.com.

Zariadenie Razer Edge má jeden slot na USB 3.0 do ktorého je možné pripojiť gamepad alebo iné príslušenstvo, potrebné na hranie. Vývojári aby zvýšili zisk, vyrobili niekoľko svojich príslušenstiev ako je napríklad razer gamepad s dvoma regulátormi umiestenými po stranách tabletu, v ktorých nájdeme rôzne tlačidlá či dokovacia stanica na pripojenie myšky, mikrofónu.

Pokiaľ preferujete viacej klávesnicu a myš, spoločnosť vytvorila dokovú stanicu, obsahujúcu 3 porty na USB, jeden HDMI port a bežné audio vstupy na zvuk a mikrofón. Prepojenie cez HDMI poskytuje spustiť hru v rozlíšení 702p až 1080p. Batéria v zariadení je doživotná a doba na nabitie si vyžiada čas niečo okolo 6 hodín.

Cena zariadenia pri najnižšej konfigurácii presahuje 780 eur, gamepad je možné zakúpiť za 194 eur a dokovaciu stanicu za 99 eur. O pár dní sa do predaja dostane aj pridavná klávesnica ku zariadeniu. Všetky produkty nájdete na nasledujúcom odkaze.

Záverečné hodnotenia na IGN:

"Aj vďaka jeho nedostatkom je tu veľký potenciál na hernej scéne.  Spoločnosť Razer si bezpochybne zaslúži uznanie za super výkon u zariadenia Edge"

 

Kompletná galéria tohto zariadenia:  

 

 

Zdroj:  ign.com, razerzone.com, google.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk