Čip Snapdragon 810 bude meškať, má problémy s prehrievaním sa

Čipy Snapdragon od Qualcommu majú dlhú históriu. Nachádzajú sa takmer v každej súčasnej vlajkovej lodi výrobcov mobilných telefónov. Spoločnosti ako Samsung a LG sa až priveľmi spoliehajú na tohto výrobcu, ktorý im má zabezpečiť vysoko kvalitné a výkonné čipy do ich zariadení, aby dokázali zabezpečiť dopyt pre ich prémiové hračky.

Najnovším prírastkom do rodinky Snapdragon, Snapdragon 810, je momentálne očakávaný v modeloch Samsung Galaxy S6 a LG G4. Oba tieto mobily majú byť trblietavým drahokamom pre týchto výrobcov. Bohužiaľ, najnovšia správa z Kórey hovorí o tom, že tieto zariadenia budú veľmi pravdepodobne meškať. Vyzerá to tak, že má Qualcomm vcelku vážne problémy s novým čipom, čo bude mať za následok zdržanie výroby a vypustenie nových mobilov, ktoré majú niesť práve spomínaný Snapdragon 810.

Správa, ktorú vydala Business Korea, ukazuje, že má čip problémy s prehrievaním na určitom napätí, čo vedie k veľkému poklesu výkonu. Ďalší problém je RAM controller a dokonca aj samotný Adreno 430 GPU ovládač. Všetky tieto „drobnosti" sú odstrániteľné, ale dostatočne vážne natoľko, aby Qualcomm posunul jeho výrobu na neskorší dátum. Buď nové vlajkové lode, ktoré majú prísť na trh v prvej polovici roku 2015, budú niesť iný druh čipsetu, alebo na trh vôbec neprídu, kým sa neodstránia neduhy 810ky.

Ako sa spomína vyššie v článku, najviac smutnými výrobcami budú Samsung a LG, ktorých sa najviac dotkne táto neradostná správa. Samozrejme, že má Samsung záložný plán, môže sa spoľahnúť na svoj Exynos SoC, ale ten má ďaleko od perfektnosti a nebol by tým najlepším riešením. V prípade LG je možnosť použitia Odin čipu, ale ten sa do vlajkovej lode veľmi nehodí, aj keď poskytuje dostatočný výkon. V každom prípade, ak by sa aj obaja výrobcovia rozhodli pre svoje ekvivalentné čipy, aj tak by sa výroba odsunula o pár týždňov.

Aj keď táto zlá správa prináša sklamanie, stále nie je isté, či bude táto informácia oficiálne potvrdená a či sa napokon neukáže, že sa robil zbytočný rozruch pre nič. Ak by sa aj táto správa potvrdila, netušíme, aký konečný efekt bude mať na spotrebiteľa. Tak či onak, LG a Samsung už v minulosti prekonali oveľa horšie problémy.

Zdroj:  gsmarena

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk