ASUS ROG GR8: herný mini počítač inšpirovaný konzolami

ASUS začal v Česku a na Slovensku predávať herný mini počítač GR8 (čítaj grejt) zo série Republic of Gamers, ktorý prináša výkon na úrovni herného desktopu a rozmery konzoly. Počítač je vybavený procesorom Intel Core i7 (Haswell) a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 750Ti, čo umožňuje hranie v rozlíšení Full HD.

Týmto komponentom sekunduje 8 GB operačná pamäť, ktorá je rozšíriteľná až na dvojnásobok. Počítaču ROG GR8 nechýba ani prijímač Miracast k bezdrôtovému streamovaniu HD obsahu z podporovaných chytrých zariadení so systémom Android alebo počítačov so systémom Windows 8.1 priamo do HDTV. Zariadenie možno ľahko rozšíriť vďaka jednoduchému prístupu k pozícii pre SSD alebo HDD disk a slotom pre pamäť RAM. Model GR8 zdobí matne čierna povrchová úprava, mayské vzory a pulzujúce osvetlené logo ROG. Počítač sa predáva za 24 990 Kč, resp. 899 eur s DPH.

Určené pre on-line hranie

Procesor Intel Core i7 a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 750Ti zaručujú výkon, ktorý bohato stačí na spustenie najnovších hier v rozlíšení Full HD. Počítač ROG GR8 podporuje dokonca aj rozlíšenie 4K/UHD a možno ho pripojiť k TV s HD rozlíšením cez rozhranie HDMI alebo DisplayPort.

Lepšiu dátovú priepustnosť zaisťuje technológia Intel Ethernet a k plynulému hraniu na počítači ROG GR8 prispieva aj technológia GameFirst III optimalizujúca prácu v sieti. Tá totiž prideľuje herným paketom vysokú prioritu a väčšiu šírku pásma. GameFirst III ponúka štyri predvolené režimy prideľovania priority paketom a ručné nastavenie pre užívateľov, ktorí chcú mať nad svojou sieťou úplnú kontrolu. Integrovaný nástroj Network Monitor navyše dokáže spravovať sieťovú prevádzku a testovať rýchlosť pripojenia.

Pomocou predinštalovaného nástroja Steam si užívatelia budú môcť sťahovať hry do počítača ROG GR8 len na niekoľko kliknutí. S technológiou Steam Big Picture môžu hrať stiahnuté hry aj na TV v rozlíšení Full HD.

Precízny zvuk

Počítač je vybavený zvukovou technológiou SupremeFX, ktorá sa stará o kvalitný zvuk. To je dosiahnuté vnútorným dizajnom znižujúcim elektromagnetické rušenie. Analógové a digitálne komponenty sú preto v počítači ROG GR8 fyzicky izolované a oddelené tak, aby sa elektromagnetické rušenie znížilo na minimum. Zvukové kondenzátory ELNA japonskej výroby zaisťujú prirodzenú reprodukciu zvuku, navyše vedia vykresliť herné audio do najmenších detailov.

ROG GR8 pomáha naplno využiť potenciál zvukového hardvéru užívateľov prostredníctvom celej sady zvukových riešení, medzi ktoré patrí Sonic SenseAmp, Sonic SoundStage, Sonic Studio a Sonic Radar II. Technológia Sonic SenseAmp automaticky upravuje vstavaný zosilňovač, aby vyhovoval impedancii slúchadiel a ponúkol hráčom čo najlepší zvuk.

S technológiou Sonic SoundStage si hráči môžu v reálnom čase zvoliť optimálne zvukové nastavenia pre svoje obľúbené herné žánre. To možno vykonať prostredníctvom softvéru alebo čisto hardvérovo pomocou ponuky systému BIOS, takže nie je potrebné používať operačný systém, ani ovládače. Technológia Sonic SoundStage funguje aj v systéme SteamOS.

Sonic Studio je sada pre ladenie zvuku, ktorá umožní jediným kliknutím aktivovať funkciu Virtual Surround simulujúci 7.1-kanálový zvuk dokonca aj vo dvojkanálových stereofónnych slúchadlách. Dáva užívateľom možnosť úpravy nastavenia ozveny, zosilnenie basov, ekvalizéra, čistoty hlasu a inteligentného EQ. Technológia Sonic Radar II dokáže graficky znázorniť priamo v hre relatívnu pozíciu výstrelov, krokov a iných zvukových efektov, čo hráčom na bojisku poskytne výhodu.

Jednoduché rozšírenie a tichá prevádzka

Počítač ROG GR8 možete jednoducho rozšíriť samotným užívateľom. Špeciálne snímateľné kryty umožňujú ľahký prístup k rozširujúcim pozíciám pre pevný disk a operačnú pamäť. Zariadenie je navyše energeticky účinné (spotreba je v režime nečinnosti menej než 15 W), a pritom veľmi tiché (iba 20 dB v režime nečinnosti a 28 dB pri maximálnom zaťažení). Vďaka tomu sa hodí aj do obývacej izby alebo na LAN párty. Vnútri mini počítača sa ukrýva veľký ventilátor a medený chladič, ktoré usmerňujú teplo od procesora a grafickej karty, čo prispieva k účinnosti chladenia.

Model GR8 sa voliteľne môže dodávať i s hernou myšou Gladius a mechanickou klávesnicou M801 z hernej série ROG. Verziu s príslušenstvom plánuje ASUS uviesť na naše trhy najskôr v prvom štvrťroku 2015.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk