Pozor na Lenovo káble k notebookom, hrozí požiar

Závadné sieťové káble, dodávané s určitými Lenovo notebookmi, môžu zapríčiniť prehriatie a tým spôsobiť požiar. Lenovo sťahuje viac než 0,5 milióna laptopových káblov, hrozí nebezpečenstvo požiaru. Viac než 500 tisíc kusov v USA a ďalších 44 tisíc sa sťahuje z predaja. Zatiaľ nie je isté, či sa takéto káble dostali aj do Európy, keďže to nebolo oficiálne vyvrátené. A na ktoré z nich dávať pozor?

Potencionálne nebezpečnými sú tie, ktoré boli vyrobené od februára 2011 do decembra 2011 a boli distribuované s modelmi rady B, G, S, U, V a Z IdeaPad laptov. Tiež B, G a V séria mimo IdeaPad rady. Káble sú v čiernom prevedení a majú označenie „LS-15", vytlačené na konci AC adaptéru. Dátum výroby môžete nájsť na nálepke, ktorá sa nachádza priamo na kábli vo formáte: REV 00YYMM. Momentálne neboli hlásené žiadne incidenty v samotných Spojených štátoch amerických, ale mimo nich sa nahlásilo 15 problémov, akými sú prehrievanie, iskrenie, roztavenie izolácie a samotný požiar. Našťastie sa pri nich nikto nezranil.

Je vcelku zaujímavé, že sa táto správa dostala na verejnosť až o 3 roky neskôr od samotnej výroby. Človek si položí otázku, akou formou sa samotný výrobný proces kontroluje, keď sa od februára do decembra neprišlo na to, že takýto produkt môže byť zdraviu nebezpečný.

Pokiaľ sa vám takýto produkt dostal do rúk, Lenovo odkazuje : „Okamžite ho odpojte!". Potom ich môžete kontaktovať a oni vám bezplatne pošlú nový.

Zdroj:  maximumpc

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk