BenQ uviedol 4K2K monitor pre dizajnérov

Spoločnosť Benq, expert na LED monitory, predstavil novú vlajkovú loď BL série. Model BL3201PT je navrhnutý primárne pre prácu s CAD/CAM, náročnými animáciami, strihom videa a grafickými návrhmi. Ponúka 32-palcový IPS displej s UHD rozlíšením (3840 x 2160), 100 % RGB a rôzne režimy nastavenia, napríklad PIP (Picture In Picture), CAD/CAM mód, softvér pre rozdelenie obrazovky a mnoho iného. Samozrejme, nechýba BenQ Flicker-free a Low Blue Light.

BL3201PT odzrkadľuje naše pevné odhodlanie poskytnúť ten najlepší obrazový výkon našim zákazníkom a byť vždy krok vpred," hovorí Peter Huang, generálny manažer produktového centra BenQ. Dodáva: „Veríme, že dizajnéri využijú všetky výhody tohto modelu a ich práca sa stane profesionálnejšia a zábavnejšia."

32" monitor s 10-bitovým IPS displejom disponuje 4K2K UHD, ktoré prináša o 300 % viac pracovného priestoru než klasický FHD monitor, väčšiu hustotu pixelov, a tým jemnejší obraz. Pre porovnanie, v situáciách, ktoré si vyžadujú porovnanie vstupov z dvoch rôznych počítačov, sa hodí funkcia PIP a funkcia obraz vedľa obrazu (PBP). Desktop Partition softvér umožní rozmiestnenie aktívnych aplikácií po obrazovke pomocou jedného kliknutia.

Ochrana zdravia

Veľký dôraz bol kladený na ochranu očí, keďže vieme, že grafici strávia niekoľko hodín denne pred obrazovkou. V rámci toho je implementovaná technológia Flicker-free eliminujúca blikanie na pozadí, Low Blue Light, ktoré redukuje škodlivé modré svetelné spektrum a tiež senzor, ktorý automaticky reguluje jas monitoru – aký poznáme z mobilných zariadení.

Pripojenie

Monitor ponúkne 2x HDMI 1.4, jeden Display Port 1.2, mini Display Port a rozhranie DVI-DL. K dispozícii je tiež 5x USB 3.0 port a čítačka SD kariet. Celkom slušná výbavička, čo poviete?

Cena a dostupnosť

BenQ BL3201PT môžete zakúpiť za odporúčanú cenu 899 € už teraz.
Pre viac informácií navštívte BenQ.cz alebo Gaming.BenQ.com

Zdroj: TS BenQ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk