Revolučné batérie v mobiloch! Prvým odberateľom bude Project Ara

Revolučné batérie v mobiloch! Prvým odberateľom bude Project Ara

 

Výrobcovia modulov pre Project Ara už pracujú na svojich verziách a jeden z tých zaujímavejších je Solid Energy. Sľubuje revolučné batérie, ktoré budú mať až 2-násobnú kapacitu terajších. Solid Energy je $4,5 miliónový startup, má 12 zamestnancov, ktorí na tejto technológii pracujú posledné tri roky. Spoločnosť vyvinula ultratenkú kovovú anódu, ktorá má dvojnásobnú hustotu grafitu a silikónových anód, ktoré sa bežne používajú v terajších smartfónoch.

Terajšie lítiovo-iónové batérie využívajú technológiu, ktorej komerčné využitie začalo od roku 1991. Sony ju vtedy prvýkrát predstavilo na trhu. Grafitová anóda je limitovaná tým, koľko energie dokáže uchovať, a to je jeden z dôvodov, prečo sa Solid Energy pokúsilo tento energetický problém vyriešiť svojou ultra-tenkou kovovou anódou, ktorá dokáže zdvihnúť hustotu batérie až na 1 200Whr/liter. Grafitová anóda nezvládne ani 600Whr/liter. Anóda od Solid Energy je vyrobená z tenkého kúsku lítia v medi, ktorá je 1/5 veľkosti grafitovej anódy. Spoločnosť tiež dodáva elektrolyt, ktorý je substanciou zapríčiňujúci pohyb náboja tam a späť medzi anódou a katódou. Dokáže fungovať na izbovej teplote, zatiaľ čo iné musia pracovať na vyšších teplotách.

Solid Energy sa bude hlavne zameriavať na trh smartfónov, keďže všetci vieme, že v mobile nikdy nemôžeme mať dostatok energie. Väčšina smartfónov len poťažky vydrží 1 deň plného používania, o lacných no-name značkách ani nehovoríme. Pretože vlastné batérie môže Solid Energy predávať len konzumentom a keďže budú obsahovať dvojnásobnú kapacitu oproti konkurencii, ako prvého odberateľa si zvolil Project Ara od Googlu, a to len kvôli tomu, že má Ara pomerne málo miesta pre svoje moduly a ich batéria nie je vôbec veľká.

Zdroj:  techpowerup

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk