ASUS Republic of Gamers ohlasuje G501

ASUS Republic of Gamers ohlasuje G501

 

ASUS Republic of Gamers (ROG) predstavil herný notebook G501 Series. G501 je jedným z najtenších notebookov vo svojej kategórii, s hrúbkou iba 20,6 mm a hmotnosťou 2,06 kg pre nedotykové modely. G501 poháňa štvrtá generácia procesorov Intel® Core™ i7 a nová grafická karta NVIDIA® GeForce® GTX 960M pre bezkonkurenčný herný zážitok.

Tento výnimočný výkon dopĺňa exkluzívna technológia ASUS Hyper Cool s dvoma nezávislými ventilátormi, ktorá poskytuje plynulú a stabilnú prevádzku počas hrania a pri profesionálnej tvorbe obsahu.

G501 má taktiež 15,6 palcový 4K/UHD displej s 8,2 miliónmi pixelov. Používateľom poskytuje neuveriteľne detailný obraz a realistické farby.

Ultraprenosný dizajn pre hranie v pohybe

ROG G501 je jedným z najtenších herných notebookov na svete. Má hrúbku iba 20,6 mm a disponuje ľahkou hliníkovou konštrukciou s hmotnosťou iba 2,06 kg pre nedotykové modely. Moderný a elegantný dizajn sa vyznačuje červeným rámikom okolo displeja a touchpadu, hernými funkciami ako je načerveno podsvietená klávesnica so vzdialenosťou 1,6 mm medzi klávesmi, numerickou klávesnicou a vyznačenými WASD klávesmi.

Exkluzívna technológia Hyper Cool

G501 je taktiež najlepšie chladeným a najtichším herným notebookom na trhu. Zabudovaná exkluzívna technológia Hyper Cool využíva dva ventilátory a medený pasívny chladič, aby efektívne odvádzala teplo pri zachovaní minimálnej hlučnosti ventilátorov. Procesor aj grafická karta sú chladené nezávisle na sebe, v závislosti od požiadaviek každého komponentu. Chladenie je vďaka tomu maximálne efektívne a zabezpečuje optimálny herný zážitok, ktorý je nehlučný a dokonale plynulý.

Nekompromisný herný výkon a rýchla tvorba obsahu

ROG G501 poháňa štvrtá generácia procesorov Intel Core i7-4720HQ pre plynulú a výkonnú prevádzku, ktorú vyžadujú dnešné hry. G501 je taktiež vybavený najnovšou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 960M s až 4 GB GDDR5 video pamäte. Výkonná grafická karta zabezpečuje ostrý vzhľad, plynulejšie herné animácie a uspokojí aj najnáročnejších používateľov, ktorí chcú tvoriť obsah v pohybe.

G501 využíva v niektorých konfiguráciách PCI Express® x 4 (PCIe® x4) SSD disky pre prenos dát rýchlosťou približne 1400MB/s — viac ako dvojnásobne rýchlejšie v porovnaní so SATA 6 Gbit/s SSD úložiskom a 16X rýchlejšie oproti SATA 6 Gbit/s pevným diskom! Voliteľná technológia Intel Thunderbolt™ umožňuje prenášať dáta a grafické rozhranie s rýchlosťou až do 10 Gbit/s — dvojnásobne v porovnaní s USB 3.0.

Pohlcujúci 4K/UHD výzor a zvuk ASUS SonicMaster

ROG G501 má 15,6 palcový, 4K/UHD displej s 8,2 miliónmi pixelov. Používateľom poskytuje ostrejší výzor a živé zobrazenie farieb. IPS displej má široké 178 stupňové pozorovacie uhly, vylepšený kontrast a vernejšie farby aj pri pohľade pod extrémnymi uhlami. G501 je vybavený technológiou ASUS Splendid, ktorá zlepšuje zobrazenie jasu, kontrastu a ostrosti. Zabudovaná HD kamera zaznamenáva obraz vo výbornej kvalite aj v slabo osvetlených priestoroch.
G501 využíva technológie ASUS SonicMaster a ICEpower®, Bang & Olufsen pre reprodukciu vysokokvalitného zvuku. ASUS AudioWizard poskytuje päť predpripravených režimov, ktoré sú prispôsobené pre rôzne herné žánre.

Cena a dostupnosť
Herný notebook G501 bude na slovenskom trhu dostupný od konca apríla tohto roku za cenu od 1499 eur s DPH.

Špecifikácia:

 

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk