ASUS Designo MX27AQ: tenký 27" monitor, ktorý má štýl

ASUS Designo MX27AQ: tenký 27" monitor, ktorý má štýl

 

ASUS predstavil 27-palcový širokouhlý monitor MX27AQ z radu Designo, ktorá je charakteristická elegantným prevedením, bezrámovým panelom, štíhlym profilom a stojanom inšpirovaným tvarom slnečných hodín. Novinka s rozlíšením displeja 2560 × 1440 bodov (WQHD) ponúka o 77% väčšiu plochu obrazovky, ako je zvykom u podobne veľkých Full HD displejov. Model MX27AQ disponuje aj technológiou ASUS Eye Care, ktorá znižuje namáhanie očí pri dlhej práci s počítačom.

Monitor, ktorý je vybavený aj integrovanými stereo reproduktormi SonicMaster, sa predáva v slovenských a českých obchodoch za 13 990 Kč, resp. 499,90 euro s DPH.

Verný obraz vo vysokom rozlíšení

Monitor Designo MX27AQ je vybavený 27" panelom s rozlíšením 2560 × 1440, ktorý dokáže reprodukovať ostrý obraz s vernými farbami. Disponuje až o 77% väčšou úžitkovou plochou displeja, než je bežné u podobne veľkých Full HD displejov. Monitor využíva kvalitný AH-IPS ( advanced high performance in-plane switching) panel, pre ktorý je typický vysoký kontrastný pomer a 100% pokrytie sRGB farebného priestoru, čo garantuje verný obraz. Ďalšou výhodou použitého panelu sú pozorovacie uhly 178 stupňov, takže nehrozí skreslenie farieb ani pri sledovaní monitora z extrémnych uhlov.

Štíhle bezrámové prevedenie

Monitor Designo MX27AQ, ktorý získal ocenenie 2015 iF Design Award, sa snaží zaujať aj extrémne štíhlym profilom. V najtenšom bode meria iba 1,25 cm, takže sa hodí do akejkoľvek domácnosti či kancelárie. Monitor sa vyznačuje panelom s neznatelnými rámčekom s hrúbkou 0,1 cm. Jednoduchý, ale elegantný dizajn podtrhuje tiež robustný kovový stojan inšpirovaný tvarom slnečných hodín.

Zvuk od Bang & Olufsen

Model MX27AQ užívateľom ponúka okrem kvalitného obrazu nemenej kvalitný zvuk, a to vďaka dvojici stereofónnym vstavaným reproduktorom s výkonom 3W. Monitor využíva audio riešenie SonicMaster, vrátane technológie ICEpower od spoločnosti Bang & Olufsen. SonicMaster zlepšuje každý akustický detail, takže dokáže sprostredkovať čistý zvuk s výraznými vokálmi a širokým frekvenčným rozsahom. V monitore sa navyše ukrýva čip MobileSound 3, ktorý zaručuje zvuk na úrovni domáceho kina.

Okrem toho je monitor vybavený funkciou ASUS AudioWizard so štyrmi prednastavenými zvukovými režimami (Hudba, Film, Hranie, Užívateľský), ktoré je možné prepínať podľa aktuálnej potreby. K týmto režimom možno jednoducho pristupovať pomocou OSD (on-screen display).

Šetrný k vašim očiam

Monitor Designo MX27AQ obsahuje riešenie ASUS Eye Care s technológiami ASUS Flicker-Free a Low Blue Light, ktoré prispievajú k zníženiu namáhania očí. To je výhoda pre užívateľov, ktorí trávia pred monitorom dlhé hodiny. MX27AQ využíva okrem toho aj technológiu ASUS Blue Light Filter na ochranu používateľov pred škodlivým modrým svetlom. K týmto nastavením filtra možno ľahko prejsť prostredníctvom novej ponuky OSD.

Široké možnosti pripojenia

Monitor je kompatibilný s väčšinou multimediálnych zariadení a je k tomu vybavený radom rôznych video vstupov, vrátane rozhrania DisplayPort 1.2, dvoch portov HDMI a portu HDMI / MHL 2.0. Vďaka poslednému menovanému rozhraniu môžu užívatelia na monitore MX27AQ zobrazovať obsah uložený na zariadeniach kompatibilných s technológiou MHL a súbežne po pripojení nabíjať svoje mobilné zariadenia.

Technické parametre:

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk