Profesionálny 32" monitor ASUS PA328Q s 4K rozlíšením

Profesionálny 32" monitor ASUS PA328Q s 4K rozlíšením

 

ASUS predstavil monitor PA328Q z rady ProArt, ktorý vyniká rozlíšením 4K / UHD (Ultra-High Definition). Tento 32" IPS monitor s pomerom strán 16: 9 je určený profesionálnym fotografom, grafikom, strihačom a používateľom pracujúcim s videom. Monitor s tenkým rámčekom disponuje natívnou podporou rozlíšenia 4K / UHD (3840 × 2160 px) a vysokou hustotou obrazových bodov, ktorá činí 138 pixelov na palec (ppi).

PA328Q je už z výroby kalibrovaný tak, aby ponúkol čo najpresnejšiu reprodukciu farieb (ΔE ≤ 2). Displej pokrýva 100% farebného priestoru sRGB a podporuje tiež farebný priestor Rec. 709 (HDTV) využívaný pri tvorbe videí. Novinka s ergonomickým prevedením a nastaviteľným stojanom ponúkne aj technológiu ASUS Eye Care, ktorá znižuje namáhanie očí. K dispozícii sú bohaté možnosti pripojenia, zahŕňajúce oi. rozhranie HDMI 2.0 a MHL 3.0. Monitor sa u nás začne predávať počas mája za 34 900 Kč, resp. 1490 euro s DPH.

Detailné zobrazenie v rozlíšení 4K / UHD

32" monitor PA328Q ponúka detailné zobrazenie v rozlíšení 3840 × 2160 pixelov s hustotou obrazových bodov 138 ppi, čo je štyrikrát viac ako u Full HD monitorov, ktoré majú rozlíšenie 1920 × 1080 px. Zásluhou panelu s technológiou IPS a pozorovacími uhlami 178 ° preto nedochádza k skresleniu farieb ani pri sledovaní zo skutočne extrémnych uhlov.

Továrenská kalibrácia pre profesionálne použitie

Model PA328Q je určený profesionálnym fotografom, grafikom, strihačom a používateľom pracujúcim s videom. Už z výroby je kalibrovaný tak, aby presne reprodukoval farby (ΔE ≤ 2) a dokázal pokryť 100% farebného priestoru sRGB. Naviac monitor podporuje aj farebný priestor Rec. 709, ktorý je štandardom formátu HDTV pre spracovanie a úpravu videa.

PA328Q využíva internú 12bitovú vyhľadávaciu tabuľku (LUT) a podporuje hodnoty gamma 2.4, 2.2 a 1.8 zvyšujúce presnosť farieb a ich plynulejšiu gradáciu a prirodzenejší prechod medzi odtieňmi. Vzhľadom na to, že monitor PA328Q ponúka jednotnosť farieb v rozmedzí 91-103%, rieši obvyklé problémy v podobe odchýlok v jasu a sýtosti v rôznych častiach obrazovky a poskytuje presnú a konzistentnú reprodukciu farieb.

Možnosti pripojenia s podporou rozlíšenia 4K / UHD pri 60 Hz

Novinka disponuje najrôznejšími možnosťami pripojenia, vrátane rozhrania DisplayPort 1.2, mini-DisplayPort 1.2, dvoch portov HDMI 1.4 a portu HDMI 2.0 / MHL 3.0. To je zárukou podpory obsahu v rozlíšení 4K / UHD pri obnovovacej frekvencii až 60 Hz1. Užívatelia môžu k monitoru pripojiť svoje mobilné zariadenia kompatibilné so štandardom MHL a okamžite konzumovať obsah v skutočnom rozlíšení 4K / UHD. Okrem toho je PA328Q vybavený aj štyrmi portami USB 3.0.

Technológia ASUS pre zvýšenie pohodlia a produktivity

Monitor PA328Q využíva technológiu ASUS Eye Care, ktorá zabraňuje blikaniu obrazu. Je certifikovaná asociáciou TÜV Rheinland a zaisťuje pohodlnejšie sledovanie. Ďalšou užitočnou funkciou modelu PA328Q je Low Blue Light, ktorá tvorí základ režimov Reading (Čítanie) a Darkroom (Tmavá miestnosť) technológiou ASUS SplendidPlus Video Intelligence. Tieto režimy účinne znižujú úroveň modrej zložky svetla, čím šetrí oči a zmierňujú únavu užívateľov pri dlhej práci.

Praktická funkcia ASUS QuickFit Virtual Scale umožňuje pred tlačou prezerať fotografie a dokumenty na obrazovke v ich skutočnej veľkosti. Štvorcová mriežka prekrývajúca obsah na obrazovke uľahčuje používateľom zarovnanie obsahu.

Podpora funkcií Picture-in-Picture (PiP) a Picture-by-Picture (PbP) umožňuje ľahko a rýchlo prepínať medzi jednotlivými zdrojmi obrazu. Možno tiež nakonfigurovať spôsob zobrazenia rôznych zdrojových okien - režim PiP dokáže zobraziť obsah z druhého zdroja v menšom okne umiestnenom v rohu obrazovky, zatiaľ čo režim PbP zobrazí dva rovnako veľké obrazy vedľa seba.

Ergonomické prevedenie

Ergonomické prevedenie modelu PA328Q uľahčuje nájdenie ideálnej polohy monitora pre užívateľov. Monitor umožňuje nastavenie výšky, naklopenie, natočenie do strán aj pretočenie obrazovky o 90 °. Ďalšou užitočnou funkciou PA328Q je rýchlo nastaviteľný stojan. Nechýba ani podpora štandardu VESA pre montáž obrazovky na stenu. Zásluhou svojich ergonomických vlastností a dizajnu získal monitor PA328Q ocenenie Red Dot 2014.

1 Rozhraní DisplayPort 1.2 a HDMI 2.0 podporují obsah v rozlišení 4K/UHD při 60 Hz, rozhraní HDMI 1.4 a MHL 3.0 podporují obsah v rozlišení 4K/UHD při 30 Hz.
2 Technické parametry, obsah balení a dostupnost produktu mohou být bez předchozího upozornění změněny a mohou se v jednotlivých zemích lišit. Skutečný výkon závisí na aplikacích, způsobu použití, provozním prostředí a dalších faktorech.

Technické parametre:2

 

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk