Multimediálny most a prístupový bod v jednom, to je ASUS EA-AC87

Multimediálny most a prístupový bod v jednom, to je ASUS EA-AC87

 

ASUS predstavil zariadenie EA-AC87, ktoré slúžia ako viacúčelový multimediálny most a prístupový bod v jednom. Jedná sa o prvého bezdrôtového klienta na svete, ktorý využíva antény v konfigurácii 4 × 4 vybavené technológiou MIMO. Pri spárovaní s vhodným routerom 4 × 4 dokáže dosiahnuť najvyššiu rýchlosť v 5GHz pásme na svete - až 1 734 Mb / s.

Model EA-AC87 okrem toho disponuje funkciou AiRadar s technológiou pre univerzálne prispôsobenie vyžarovacieho diagramu zaisťujúci rýchle a spoľahlivé pokrytie bezdrôtovým signálom na ploche až 465 m2. Režim multimediálneho mosta (bezdrôtového klienta) pridáva možnosť Wi-Fi pripojenia k ľubovoľnému káblovému sieťovému zariadeniu, zatiaľ čo režim prístupového bodu vylepšuje existujúci router alebo sieť na rýchlosť 5GHz pásma. Novinka sa už predáva za 3 499 Sk, resp. 127,90 euro s DPH.

Najrýchlejšie Wi-Fi pripojenie na svete s pokrytím až 465 m2

Zariadenie ASUS EA-AC87 je vybavené štyrmi externými odnímateľnými anténami usporiadanými do konfigurácie MIMO 4 × 4 (štyri pre príjem, štyri pre odosielanie dát), takže pri spárovaní s vhodným 4 × 4 MIMO routerom, ako je napríklad ASUS RT-AC87U, dokáže sprostredkovať najvyššiu rýchlosť Wi-Fi pripojenie na svete - až 1 734 Mb / s. Táto rýchlosť prevyšuje dokonca aj rýchlosť káblového pripojenia a zaručuje plynulé streamovanie 4K / UHD videa alebo online hranie na PC či herných konzolách, ako sú Xbox One a Playstation 4.

Model EA-AC87 využíva funkciu ASUS AiRadar s technológiou pre univerzálne prispôsobenie vyžarovacieho diagramu, ktorá sa postará o rýchle a spoľahlivé pripojenie v oblasti o rozlohe až 465 m2. To je o 33% viac ako u predchádzajúcej generácie Wi-Fi využívajúcej konfiguráciu antén 3 × 3. Univerzálne prispôsobenie vyžarovacieho diagramu inteligentne smeruje rádiové signály na všetky zariadenia, čím je dosiahnuté stabilného pripojenia a maximálneho pokrytia.

Režim multimediálneho mosta: premení akékoľvek káblové zariadenia na Wi-Fi

V režime multimediálneho mosta je možné zariadenie EA-AC87 pripojiť prostredníctvom kábla k akémukoľvek sieťovému zariadenia - vrátane inteligentných televízorov, set-top boxov, herných konzol, tlačiarní alebo NAS úložísk - a pridať mu funkciu vysokorýchlostného bezdrôtového pripojenia. EA-AC87 disponuje celkom piatimi portmi Gigabit Ethernet pre pripojenie ďalších zariadení v domácnosti. Možnosť použitia zariadenia i v budúcich rokoch zabezpečí aktualizácie firmvéru, ktoré neskôr pridajú podporu technológie MU-MIMO, a tým ešte viac navýši výkon RT-AC87U v prostrediach s viacerými zariadeniami.

Režim prístupového bodu: okamžité vylepšenie siete Wi-Fi na rýchly štandard 802.11ac

Okrem výkonného multimediálneho mosta slúži EA-AC87 tiež ako všestranný prístupový bod. V režime prístupového bodu možno zariadenie EA-AC87 pripojiť pomocou ethernetového kábla k existujúcemu bezdrôtovému routeru a vylepšiť ho na štandard 802.11ac, čím získa ďalšiu kapacitu, aby si poradil s viacerými zariadeniami a rozšíril svoje bezdrôtové pokrytie. Ak je starý router jednopásmovým 2,4GHz modelom, užívatelia tiež novo získajú možnosť využívať výhody pripojenia v 5GHz pásme, ako je vysoká rýchlosť a menej rušenia než v prípade preplneného 2,4GHz pásma.

Indikátory kvality signálu uľahčujú nájdenie najlepšieho príjmu Wi-Fi signálu

So zariadením EA-AC87 už nie je potrebné hľadať miesto s najlepším bezdrôtovým signálom v režime multimediálneho mosta metódou pokusu a omylu. Pätica LED indikátorov na prednom paneli ukazuje kvalitu signálu a jasne užívateľom naznačuje, kde je signál najlepší - a teda aj to, kde dosiahnu optimálne spoľahlivosti a rýchlosti pripojenia.

Zdroj:  ASUS

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk