Herný monitor ASUS MG279Q s technológiou AMD FreeSync

Herný monitor ASUS MG279Q s technológiou AMD FreeSync

 

ASUS predstavil 27" monitor MG279Q, ktorý ponúka panel s rozlíšením WQHD (2560 × 1440 bodov) a vzhľadom k svojim vlastnostiam je určený najmä náročným hráčom. Monitor využíva technológiu IPS (in-plane switching), ktorá zaručuje široké pozorovacie uhly až 178 stupňov. Obnovovacia frekvencia monitora je 144 Hz a novinka podporuje aj novú technológiu AMD FreeSync, ktorá sa stará o súčinnosť výkonu grafickej karty a monitora, ktorej výsledkom je úplne plynulý obraz.

Model MG279Q zaujme aj ergonomickým prevedením a použitými technológiami Ultra-Low Blue Light či Flicker- free, ktoré chránia zrak používateľa pri niekoľkohodinovom hraní. Hráčov potešia aj špeciálne herné technológie GamePlus a GameVisual od firmy ASUS, ktoré dokážu na monitore zobraziť zameriavač a časovač, resp. zvoliť si jeden zo šiestich režimov zobrazenia najlepšie zodpovedajúcemu konkrétnej hre. Herný monitor MG279Q je už v predaji za 17 790 Kč, resp. 649 eur s DPH.

Detailný obraz a presné podanie farieb

Monitor ASUS MG279Q je vybavený panelom s rozlíšením WQHD (2560 × 1440) a hustotou 109 pixelov na palec (PPI). Vďaka tomu novinka ponúkne až o 77% viac priestoru na pracovnej ploche než štandardné Full HD monitory (s rozlíšením 1920 × 1080). Technológia IPS zabezpečuje jasný obraz, 100% sRGB farebný gamut a široké pozorovacie uhly, takže ani pri sledovaní z ostrých uhlov nedochádza ku skresleniu obrazu či blednutiu farieb.

FreeSync - plynulý a dynamický herný obraz

Monitor MG279Q si dobre poradí s rýchlo sa pohybujúcim obrazom, a to vďaka obnovovacej frekvencii 144 Hz a odozve 4 ms (sivá-sivá). K plynulej súhre vykresľovanie grafiky a monitora slúži technológia AMD FreeSync, ktorá zabraňuje trhaniu a rozmazávaniu obrazu. Výsledkom je kvalitnejší obraz a plynulé hranie, vďaka čomu hráči získajú výhodu pred súpermi a nepriateľmi.

Šetrí oči aj pri dlhom hraní

MG279Q je špeciálne navrhnutý pre dlhé herné maratóny. Zásluhou štíhleho profilu a tenkých rámčekov je tento model vhodný na využitie v konfiguráciách s viacerými monitormi. LCD má ergonomicky tvarovaný stojan s možnosťou nastavenia výšky, náklonu, natočenia do strán aj pretočenie o 90 °, a hráči preto ľahko nájdu optimálnu pozíciu. Panel monitora je možné ľahko oddeliť od stojana a upevniť na stenu pomocou držiaka VESA a ušetriť tým miesto na pracovnom stole.

Technológia ASUS Ultra-Low Blue Light znižuje úroveň vyžarovaného modrého svetla až o 70% a chráni tým zrak hráčov. K dispozícii sú štyri rôzne nastavenia filtra modrého svetla, ktoré je možné voliť prostredníctvom novej OSD. Ďalšou užitočnou funkciou je technológia Flicker-Free, ktorá redukuje blikanie, takže hranie je ešte pohodlnejšie.

Hráčske funkcie

Monitor MG279Q je vybavený tlačidlom ASUS GamePlus, ktoré umožňuje na monitore zobraziť funkcie zameriavača a časovača. Hráči si môžu podľa aktuálneho herného prostredia vybrať zo štyroch rôznych zameriavačov. Časovač možno umiestniť kamkoľvek pozdĺž ľavého okraja obrazovky, aby hráči mali prehľad o všetkých dôležitých herných časoch.

Technológia ASUS GameVisual ponúka šesť prednastavených režimov zobrazenia (Príroda, závodné, Kino, RTS / RPG, FPS, sRGB), ktoré sú šité na mieru rôznym typom hier. Táto funkcia je ľahko prístupná prostredníctvom špeciálneho tlačidla alebo OSD.

Široké možnosti pripojenia a bezproblémová organizácia káblov

MG279Q je osadený portom DisplayPort 1.2 pre natívny WQHD výstup zaručujúci bohatý a ostrý obraz. Nechýbajú ani porty HDMI / MHL a dva porty USB 3.0 pre pohodlné a rýchle pripojenie ďalších zariadení. Praktický systém pre organizáciu káblov na zadnej strane monitora pomáha usporiadať a skryť káble.

Technické parametre:

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk