Prenosný elektrostatický reproduktor BenQ treVolo

Prenosný elektrostatický reproduktor BenQ treVolo

 

Benq uvádza na trh prvý prenosný elektrostatický reproduktor BenQ treVolo, využívajúci technológie štvornásobného zosilňovača s aktívnymi elektrostatickými panelmi, basovými reproduktormi a DSP čipom pre vysoko kvalitný zvuk.


BenQ treVolo je svetovo prvým prenosným bluetooth reproduktorom uplatňujúcim technológiu elektrostatických membrán, akú používajú špičkové reproduktory pre posluchové miestnosti. Ponúkaný je v dvoch farebných prevedeniach, čiernom a striebornom, a jeho dizajn polohovateľných panelov pripomínajúcich slonie uši umožňuje vysielanie zvuku pred a za reproduktor, čím vylepšuje šírenie zvuku v priestore. Elegantné prevedenie potom dokresľuje predný panel s kruhovými otvormi so zlatým, resp. strieborným lemovaním, v závislosti na farebnej variante, obklopujúc decentné logo značky uprostred.

"Tre" z názvu je súčet troch E: Electrostatic (elektrostatický), enjoyment (zábava) a Everywhere (všade). V spojení s talianskym slovom "Volo", znamenajúcim rokov, vytvára "Trévol" a upozorňuje tak na snahu povzniesť hudobný zážitok poslucháča na kvalitatívne úplne novú úroveň.

Nízke frekvencie reprodukuje treVolo prostredníctvom dvoch vysoko kvalitných 2,5 palcových basových reproduktorov, kombinovaných s pasívnymi rezonátormi pre presné a vysoko kvalitné basy. Každý menič je napájaný svojim vlastným zosilňovačom a používa pokročilý DSP čip na účel plynulého prechodu od nízkych k vysokým frekvenciám a reprodukcie čistého a presného zvuku, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších audiofilov.

BenQ TrueSound

BenQ treVolo rovnako používa jedinečnú technológiu nazývanú TrueSound, pomáhajúcu vylepšiť kvalitu zvuku pri vysoko komprimovaných pôvodných zvukových súboroch. Ak DSP čip reproduktora detekuje stratu dát vyšších frekvencií z dôvodu nízkeho dátového toku záznamu, alebo vysokých kompresných úrovní, technológia TrueSound zdokonalí detaily v príslušnom rozsahu zvukového spektra. U normálneho zvukového obsahu reprodukuje treVolo zvuk priamo.

Užívateľský zážitok umocňuje aj štýlový ovládací panel na vrchnej strane reproduktora ponúkajúci podsvietené power tlačidlo pulzujúce v troch rôznych farbách podľa navoleného režimu ekvalizéra, dve tlačidlá pre zvýšenie či zníženie hlasitosti, play / pause a "Mode" tlačidlá fungujúce zároveň pre prijatie, resp. odmietnutie hovoru. Párovacie bluetooth tlačidlo sa potom nachádza na zadnej strane. BenQ treVolo ďalej ponúka integrovaný mikrofón s technológiou potláčajúcou šum.

Ovládanie zjednodušuje voľne dostupná aplikácia BenQ Audio pre systémy Android verzie 4 alebo vyššej a iOS verzie 7 alebo vyššia. S jej pomocou je možné prepínať medzi režimami ekvalizéra, sledovať stav batérie, nastaviť automatické vypnutie reproduktora, či ju využiť ako samotný prehrávač s možnosťou ovládania hlasitosti, vytvorenie vlastného playlistu pod.

Konektivitu reproduktora reprezentuje, okrem 3,5mm stereo vstupu, pripojenie cez aptX Bluetooth, minimalizujúci odozvu a problémy so synchronizáciou a konektor MicroUSB pre prenos čistého digitálneho zvukového signálu. Vďaka voliteľnej funkcii Line-Out sa z BenQ treVolo ľahko stane vysoko kvalitný bezdrôtový prijímač signálu bluetooth z chytrých mobilných zariadení do stredne veľkého alebo veľkého Hi-Fi stereo systému.

BenQ treVolo vydrží na jedno nabitie až 12 hodín neprerušovaného prehrávania v troch prednastavených režimoch ekvalizéra. Pure (čistý, power tlačidlo svieti na zeleno) minimálne ovplyvňuje ekvalizér, Warm (teplý, svieti na červeno) mierne zdôrazňuje basy a Vivid (živý, svieti na modro) zvýrazňuje hlasy a nástroje ako je gitara alebo saxofón.

Prenosný elektrostatický bluetooth reproduktor BenQ treVolo je k dispozícii na trhu za odporúčanú koncovú cenu 7990 Kč s DPH pre Českú republiku a 299 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj: BenQ 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk