Hardvér od Valve: Kedy dorazí ich ovládač a ďalšie očakávané novinky?

Hardvér od Valve: Kedy dorazí ich ovládač a ďalšie očakávané novinky?

 

Od ohlásenia štúdia Valve o produkcii hardvéru prebehli už skoro dva roky. Dočkali sme sa oznámenia Steam Machines, Controlleru a krátko po tom aj streamovacieho zariadenie Steam Link.

Včera boli do ponuky na Steame zaradené posledné dve zariadenie, ktorých prvé kusy sa majú odosielať už 18. októbra. Cena a celosvetová dostupnosť však zatiaľ nie je známa. 

Steam Controller od prvého oznámenia prešiel mnohými zmenami, a tak vo výsledku vyzerá ako miešanina xboxového a PlayStation ovládača. Tento ovládač je však primárne určený pre PC hráčov, kedže má aj dva trackpady, ktoré využijete pri hardcore PC hrách. Pre strieľačky je pripravený klasický trigger zo zadnej strany, ktorý môžete nastaviť na dve fázy. Pri prvom pritlačení sa vám napríklad priblíži zamerovanie a pri druhom vystrelíte. 

Do ponuky bol zaradený aj Steam Link, zariadenie, ktoré vám umožní hrať PC hry na TV v druhej miestnosti. Stačí len pripojiť TV na sieť, prepojiť so Steam účtom a môžete íst veselo na gauč. Zariadenie hry streamuje v 1080p pri 60 FPS, pričom podporuje ako Steam Controller, tak aj ten z Xboxu alebo klasickú myš s klávesnicou.

Zdroj: Steam, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk