Aké novinky predstavil Acer pre druhú polovicu tohto roku?

Aké novinky predstavil Acer pre druhú polovicu tohto roku?

 

Spoločnosť Acer dnes v doobedňajších hodinách v priestoroch hotela DoubleTree Hilton predstavila novinky, s ktorými príde na trh v priebehu druhej polovice roku.

Išlo o prvú oficiálnu konferenciu, ktorá zároveň určite nie je posledná. Plánuje Acer vstúpiť intenzívnejšie aj do hráčskeho segmentu? Ako vidí Acer situáciu ohľadom Chromebookov?

Máloktorí z vás možno viete, ale spoločnosť Acer tento rok oslavuje 39. výročie od jej založenia. Ako povedal Tomáš Čech, riaditeľ pre strednú Európu, je to vďaka tomu, že spoločnosť sa dlhé roky dokázala prispôsobiť trhu a zastihla trend smartfónov, tabletov, konvertibilných notebookov a predovšetkým Chromebookov. O tom sme sa sami presvedčili na dnešnej tlačovej konferencii, kde sme videli nové modely produktov zo všetkých spomínaných kategórií.

Acer je ale aj spoločnosť, ktorá sa zameriava na hráčov, a to sériou produktov značky Predator. Acer plánuje ešte tento rok prísť na trh s novými hernými PC a notebookmi tejto značky. K týmto herným "delám" sa perfektne bude hodiť nový monitor s podporou G-Sync, ktorý disponuje 34-palcovým zakriveným IPS panelom s rozlíšením 3440x1440 pixlov. Jeho cena je 1259 Eur.

Ďalej boli prezentované novinky z modelovej rady Aspire, a to konkrétne V, E a ES. Rada Aspire V sú notebooky vyššej strednej triedy, ktoré disponujú pevným hliníkovým telom a vysokým výkonom vďaka kombinácii procesorov 5. generácie z rady Core od Intelu a grafickej karty GeForce 940M od NVIDIE. Medzi jeho špecialitu patrí podpora M-Discov, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou.

Rada E už je vyhotovená z plastu, no podobne ako modely rady V ponúka najnovšie procesory od Intelu a grafické čipy ako od NVIDIA, tak AMD. Povrch tela notebooku je vyhotovený špeciálnou technólgiou, ktorá plast vizuálne premieňa na látku. Rada ES cieli predovšetkým na zákazníkov, ktorí vykonávajú len základné úkony ako editáciu dokumentov alebo prehliadanie internetu. Tomu odpovedá aj hardvérová výbava. Procesory Intel Celeron a Pentium, síce nie sú žiadni trhači asfaltu, no na už spomínané základné úkony sú dostačujúce a zároveň energeticky menej náročné.

Ceny:

  • Acer Aspire V 15 - od 729Eur
  • Acer Aspire E - od 439Eur
  • Acer Aspire ES - od 259Eur

Vylepšenia sa dočkali aj zástupcovia z rodiny Switch, čiže zariadenia 2 v 1. Okrem najnovších štvrojadrových procesorov od Intelu disponujú aj druhou generáciou odnímateľného mechanizmu Acer Snap Hinge, ktorý sme na mieste vyskúšali a môžeme ho len chváliť. Čo sa týka konvertibilných notebookov, na konferencii ich zastupoval model Aspire R11, ktorého srdcom je najnovší procesor Intel Pentium. Podobne ako pri modele Switch sme na mieste rýchlo otestovali preklápací mechanizmus, ktorý je naozaj pevný a nezaznamenali sme žiadne problémy pri jeho používaní.Záver bol venovaný predovšetkým smartfónom, tabletom a wearables. Na trhu smartfónov je Acer známy predovšetkým vďaka telefónom s nízkou cenovkou, no zástupcovia nás uistili, že spoločnosť plánuje ísť aj do vyššieho segmentu. Taktiež sa v najbližších dňoch do obchodov dostane prvý model s operačným systémom Windows Phone 8.1 – Acer M220, ktorý má garantovaný skorý update na najnovší systém Windows 10. Z rodiny tabletov sme videli modely Iconia One 8 a Iconia Tab 10. Druhý menovaný si získal veľkú popularitu hlavne v školách, konkrétne v Českej Republike spoločnosť dodala vyše 5000 tabletov do škôl po celej republike. Oba tablety sú osadené štvorjadrovým procesorom Intel Atom, ktorý zaručuje bez problémový chod operačného systému Android 5.0 Lollipop, a sú zaujímavé predvošetkým pomerom cena/výkon. Taktiež sa v priebehu augusta dostanú do predaja nové generácie chytrého náramku Leap.


Nemôžeme zabudnúť spomenúť aj Chromebooky, ktoré sa pomaly, ale isto dostávajú do povedomia aj na našom trhu. Ako ale sami zástupcovia spoločnosti uviedli, Google sa do propagácie Chromebookov v strednej Európe nehrnie a táto úloha je predovšetkým na výrobcoch. Je to naozaj škoda, keďže Chromebooky sú priam ideálne pre žiakov základných škôl a študentov netechnických odborov na stredných školách, ale aj používateľov, ktorý obsah netvoria, ale len konzumujú. Konkrétne 15-palcový model od Aceru ponúka výdrž až 11.5 hodiny, ktorú tablety v súčasnosti nasadzované v rámci celoslovenského projektu pod záštitou Ministerstva školstva nedosahujú.

Celkovo nás nové produkty veľmi zaujali a už sa nevieme dočkať, kedy nám dorazia na zrecenzovanie aby sme sa na ne mohli pozrieť podrobnejšie.Zdroj: GS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk