Acer rozširuje rady svojich zakrivených vysoko výkonných monitorov

Acer rozširuje rady svojich zakrivených vysoko výkonných monitorov

 

Acer uvádza na trh kompletný rad herných zakrivených ultraširokouhlých monitorov s pomerom strán 21: 9.

Oba nové modely, Acer XR341CK dostupný od júna a Acer XZ350CU, ktorý sa začne predávať v júli, sa môžu pochváliť technológiou pre synchronizáciu snímkovej frekvencie. Dopĺňa ich špičkový zakrivený herný monitor Predator X34 s pomerom strán 21: 9, ktorý sa pri predstavení v apríli tohto roku stal prvým zakriveným monitorom s technológiou NVIDIA ® G-SYNC.

Rastúce portfólio zakrivených monitorov Acer prináša najpôsobivejšie hranie i sledovanie filmov. Sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú pre svoj hardvér skutočne nekompromisný vysoko výkonný monitor.

Vďaka funkciám, medzi ktoré patria technológie NVIDIA® G-SYNC ™ / AMD FreeSync ™ / Adaptive Sync, DTS Sound a Gaming OSD, sa teraz nájde monitor, ktorý bude vyhovovať akémukoľvek hardcore hráčovi alebo potrebám profesionála:

  • Predator X34 - 34" ultrašikoroúhlá QHD G-SYNC verzia so ZeroFrame, 75H2z, DTS zvuk
  • Acer XR341CK - 34" ultrašikoroúhlá QHD FreeSync verzia so ZeroFrame, 75Hz, DTS zvuk
  • Acer XZ350CU - 35" ultraširokouhlá Full HD Adaptive Sync verzia, 144 Hz, DTS zvuk

Zakrivená obrazovka s pomerom strán 21: 9, ktorá vás vtiahne do deja

Sú navrhnuté pre maximálny výkon a štýl, širokouhlý pomer strán 21: 9 a zakrivená obrazovka vás obklopia dookola a ponoríte sa tak hlboko do akcie. Vďaka zakrivenej obrazovke budete mať každý jej kút v rovnakej vzdialenosti od očí pre rovnomerný obraz. S až ultraširokouhlým QHD rozlíšením (3 440 × 1 440 px) a 178 ° pozorovacími uhlami máte istotu, že budú vaše hry, práca aj filmy vyzerať skutočne najlepšie. Zakrivené monitory Acer pokrývajú 100% farebného priestoru sRGB a poskytujú tak presnú reprodukciu farieb pre dizajnérov a fotografov s presným zladením farieb naprieč aplikáciami aj tlačovým výstupom.

Pracovný stôl nikdy nevyzeral tak dobre

Tieto elegantné a luxusné monitory sa môžu pochváliť dynamickými uhlami, futuristickou hliníkovou základňou a ZeroFrame dizajnom poskytujúcim maximum zobrazovacej plochy pri minimálnych rozmeroch - ideálne pri použití viacerých monitorov súčasne. Pevný stojan sprostredkuje jedinečný pohľad na monitor, ktorý je atraktívny z každej strany, zatiaľ čo riešenie pre vedenie káblov zabezpečuje, aby vám káble nijako neprekážali.
"S našimi zakrivenými monitormi s pomerom strán 21: 9 zaujímame na trhu vedúcu pozíciu. Predator X34 je určený pre hardcore hráčov a po svojom uvedení zatriasol trhom. Ďalšia dvojica zakrivených monitorov demonštruje naše odhodlanie priniesť riešenie hardcore hráčom, nadšencom do domácej zábavy i profesionálom, ktorí chcú maximálny vizuálny výkon ", povedal produktový manažér Acer Czech Republic, Miroslav Kolář.

Hráči, rozlúčte sa s oneskorením a trhaním obrazu

Predator X34 je vybavený technológiou NVIDIA G-SYNC, ktorá eliminuje trhanie obrazu, ku ktorému často dochádza pri hraní počítačových hier na monitore. Umožňuje komunikáciu medzi grafickým procesorom a monitorom a zaisťuje tak zodpovedajúcu rýchlosť vykresľovania pre nekompromisne plynulý obraz bez trhania, a to ako pri hraní, tak pri sledovaní videa.
Všetky zakrivené monitory sa môžu pochváliť špeciálnou funkciou GamingView (OSD), ktorá hráčom prináša flexibilitu vo vytváraní a ukladaní až troch preferovaných profilov nastavenia s cieľom maximalizovať ich zážitok z hrania a prispôsobiť jas LED podsvietenia pre eliminovanie akéhokoľvek rušenia vonkajším okolím. Nastavenie úrovne čiernej pomáha pri tmavých scénach v hrách, zatiaľ čo Aim Point dizajn zlepšuje herný zážitok z rýchlych FPS hier.

Výkonný zvuk, maximálne pohodlie

Všetky modely sa môžu pochváliť dvojicou zabudovaných reproduktorov s výkonom až 9 W a vylepšením DTS Sound, vďaka čomu obohatia vaše herné zážitky prvotriednym zvukom, s ktorým budete počuť svišťanie guliek, rozbitia skla aj obrovské výbuchy tak, že sa budete cítiť, ako by ste boli priamo v centre diania.
Tieto monitory, ktoré boli navrhnuté tak, aby zvládali vysoké rýchlosti prenosu dát, sú vybavené vysokorýchlostnými portami HDMI 2.0 alebo DisplayPort. Zakrivené monitory tiež ponúknu na svojej zadnej strane štyri vysokorýchlostné porty USB 3.0, ktoré prinášajú napríklad možnosť pripojenia herných ovládačov či nabíjanie inteligentných telefónov a iných zariadení.

Tieto monitory, u ktorých bolo pri návrhu myslené aj na maximálne pohodlie pri používaní, možno naklopiť v rozsahu od -5 ° do 35 ° a výškovo nastaviť v rozsahu 130 mm. Vďaka tomu si môžete monitor upraviť pre čo najpohodlnejší uhol pohľadu. Nechýba ani technológia EyeProtect, ktorej súčasťou je filter modrého svetla, zníženie blikania, možnosť stmavenia obrazu až na nízku úroveň a funkcie Comfyview pre zmiernenie únavy očí pri hraní hier či práci. Monitory možno tiež vďaka ich bezrámovému dizajnu skladať vedľa seba pre ešte bohatší herný zážitok.

Cena a dostupnosť
Zakrivené monitory Acer sú k dispozícii v Európe od júna za ceny od 26 999 Kč, čo je cca 1000 EUR.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk