Nová rada herných audio zariadení Sound BlasterX od Creative

Nová rada herných audio zariadení Sound BlasterX od Creative

 

Spoločnosť Creative Technology Ltd predstavila na výstave Gamescom 2015 hernú sériu Sound BlasterX, novú radu herných audio periférií určených pre dnešnú generáciu náročných hráčov.

Hranie v dnešnej dobe zahŕňa nesmierne pôsobivú grafiku, široko rozsiahle prostredie a neuveriteľne detailný zvuk, porovnateľný k tomu filmovému na viacerých platformách, z mobilu, konzol a počítačov. Creative je známy pre svoje priekopnícke herné audio na počítačoch a za zrod multimediálnej revolúcie s radou zvukových kariet Sound Blaster. Creative neustále inovuje a vylepšuje zvukový zážitok z hier pre hráčov dnešnej doby. Rada Sound BlasterX je odhodlaná upgradovať “dosť dobrý” zvuk na plne filmový, ktorý je dnešnými náročnými hráčmi tak vyhľadávaný. Séria sa skladá z circumaurálnych (over-the-ear) slúchadiel s mikrofónom, slúchadiel do uší s mikrofónom a externej zvukovej USB karty so zabudovaným zosilňovačom, aby hráčom poskytla stále, dokonalé, vysoko výkonné herné audio riešenia vo vysokom rozlíšení podľa najnovších trendov.

Každý produkt z rady Sound BlasterX je navrhnutý tak, aby poskytoval nedotknutý zvukový výkon a maximálny komfort počas levelovania celkových skúsenosti hráča až po produkciu zvuku na rovnakej úrovni s dnešnou pokročilou grafikou a dejmi hier.

“Zamyslite sa nad tým, že keď idete do kina – idete tam kvôli veľkej obrazovke, niekedy 3D efektom a filmovému zvuku. Filmy by nemali byť rovnaké a bez dokonale načasovaných zvukových efektov, a to je to, čo mnohým dnešným hráčom chýba na ich celkovom zážitku – tieto nuansy určujú, či vyhrajú alebo prehrajú – a možno si to ani neuvedomujú pri riešení základného zvukového vybavenia. Grafika a deje dnešných hier sú najlepšie, aké tu kedy boli a tomu by mali zodpovedať aj zvukové detaily, ktoré vyžadujú oveľa viac než len základnú zvukovú dosku alebo tuctové hráčske slúchadlá s mikrofónom. So Sound BlasterX sme sa znova sústredili na vybudovanie takých herných audio produktov, ktoré vydržia a sú navrhnuté tak, aby pozdvihli herný zvuk, a tak dopĺňali ohromujúcu grafiku dnešných hier. Povzdvihujeme zážitok z hrania na počítači na filmový kino zážitok. Keď raz budete počuť rozdiel s produktmi Sound BlasterX vo vašich hrách, už sa nebudete chcieť vrátiť späť k priemernému zvuku,” povedal Low Long Chye, generálny manažér v oblasti Audio v spoločnosti Creative.

Herná séria Sound BlasterX pozostáva z:

 • Sound BlasterX H7 – neprekonateľných 7.1 HD USB Surround circumaurálnych hráčskych slúchadiel s mikrofónom
 • Sound BlasterX H5 – profesionálnych káblových circumaurálnych hráčskych slúchadiel s mikrofónom
 • Sound BlasterX P5 – miniatúrnych, ale silných vysoko výkonných slúchadiel do uší s mikrofónom
 • Sound BlasterX G5 – externej 7.1 HD zvukovej karty so zabudovaným slúchadlovým zosilňovačom

S touto radou periférií ponúka Sound BlasterX rad vysoko výkonných multiplatformových herných audio riešení pre hráčov – či už na počítačoch, mobilných zariadeniach alebo konzolách.

“Ako hráči sme veľmi nadšení z celej úplne novej profi hernej série Sound BlasterX,” povedal Jason Bass, COO v compLexity Gaming. “Keď sme testovali produkty, boli sme ohromení výkonom, kvalitným spracovaním, tým ako boli pohodlné a zo všetkého najviac z ich zvukového taktu. Tím mal pocit, že slúchadlá sa v skutočnosti podobali štúdiovým monitorom. Slúchadlá dodávali úžasne presný zvuk a boli tak pohodlné, že sme sa cítili, ako keby sme na sebe vôbec nič nemali.”

Všetky herné slúchadlá s mikrofónom sú vyladené tak, aby vylepšili zážitok z počúvania. Celá rada Sound BlasterX umožňuje hráčom zažiť úžasnú úroveň detailov, zatiaľ čo sú ponorení do hry počas dlhých hodín bez únavy. Séria produktov Sound BlasterX ponúka vo svojej triede najlepšie zvukové riešenia pre hráčov s rôznymi preferenciami nastavení. Kvalita zvuku a zrozumiteľnosť, pohodlie a odolnosť sú dôležité bez ohľadu na to, do akej úrovne jednotliví hráči patria, produkty série Sound BlasterX uspokoja profesionálnych, ale aj príležitostných hráčov.

Herná séria Sound BlasterX tiež prichádza s akustickým softvérom BlasterX pre počítače, čím umožňuje hráčom prispôsobiť si zvukové profily v herných žánroch, ktoré hrajú. Softvér je navrhnutý tak, aby inteligentne znižoval rozptýlenie a zvyšoval základné zvukové detaily v hrách a poskytoval hráčom ďalšiu výhodu.

Nedávno predstavený Sound Blaster X7 so svojím ideálnym spoločníkom špeciálnymi reproduktormi E-MU XM7 ponúkajú ultra high-end-ové herné zvukové riešenie, ktoré úžasne dopĺňa celú hernú sériu Sound BlasterX. Sound Blaster ponúka ten najväčší, najobávanejší a najodvážnejší ohromujúci 24-bit/192kHz audiofilný zážitok vo vysokom rozlíšení pre skutočného hráča.

Cena a dostupnosť:

Herná séria Sound BlasterX bude dostupná v nasledovných cenách:

 • Sound BlasterX H7 – 159.99 €
 • Sound BlasterX H5 – 129.99 €
 • Sound BlasterX P5 – 69.99 €
 • Sound BlasterX G5 – 149.99 €

Produkty zo série Sound BlasterX budú dostupné na webovej stránke creative.com o niekoľko mesiacov:

 • Sound BlasterX H5 - koniec septembra 2015
 • Sound BlasterX P5 - koniec októbra 2015
 • Sound BlasterX H7 - november 2015
 • Sound BlasterX G5 - november 2015

Sound BlasterX® G5

Sound BlasterX G5 je externá zvuková karta, ktorá prichádza so vstavaným viacjadrovým procesorom SB-Axx1 pre hardvérovo vylepšený zvuk s SBX Pro Studio a zmenu hoci aj základného stereo zvuku do priestorového 3D zvuku v slúchadlách. Sound BlasterX G5 tiež podporuje viac-kanálový obsah, pretože poskytuje skutočné 7.1 audio pre maximálne realistický priestorový zvuk.

Sound BlasterX G5 zostavený s presnosťou audiofilných kompnentov je tiež 24-bit/192kHz, 120dB USB DAC a slúchadlový zosilňovač s výstupnou 2,2 ohmovou impedanciou pre prehrávanie vo vysokom rozlíšení – až 600 ohmových slúchadiel štúdiovej kvality a citlivých monitorov do uší. Vysvietený gombík ovládania hlasitosti a tlačidiel špeciálneho SBX a Scout režimu tiež umožňuje rýchle ovládanie hlasitosti alebo úpravu zvuku počas hrania hier.

 • USB plug-and-play funkcia
 • Špeciálny SB-Axx1 zvukový procesor
 • 120dB DAC pre 24-bit/192kHz prehrávanie
 • Slúchadlový zosilňovač s nízkou výstupnou impedanciou 2,2 ohmov podporujúcou citlivé slúchadlá (monitory) do uší a až 600 ohmové slúchadlá štúdiovej kvality
 • Viac-platformová konektivita
 • USB port pre jednoduché pripojenie k ďalším USB zariadeniam, akými sú myši alebo klávesnice
 • Integrované ovládanie hlasitosti a vylepšenia zvuku
 • Podsvietené ‘X’ logo a ovládač hlasitosti

BlasterX Acoustic Engine

Herná séria Sound BlasterX tiež prichádza so softvérom BlasterX Acoustic Engine pre počítače, ktorý umožňuje hráčom ľubovoľné nastavenie zvukových profilov v hrách, ktoré hrajú. Je navrhnutý tak, aby inteligentne znižoval rozptyly a zvyšoval základné zvukové detaily v hrách, čím dáva hráčom ďalšiu výhodu. Hráči teraz môžu zažiť bezprecedentnú úroveň skutočného zvuku s pohlcujúcim priestorovým zvukom a basmi – môžu počuť detaily, o ktorých ani nevedeli, že tam boli! Plne prispôsobiteľná verzia softvéru BlasterX Acoustic Engine je dostupná pre Sound BlasterX G5.

Sound BlasterX® H7

Vlajková loď nového radu Sound BlasterX vytvoreného pre náročných hráčov, slúchadlá Sound BlasterX H7 kombinujú komfort a odolnosť s najlepším možným zvukovým výkonom. Náhlavná súprava podporuje USB pripojenie pre bezstratový digitálny zvuk vo vysokom rozlíšení a 7.1 priestorový zvuk, ktorý vás pohltí do hry.

Každý detail dizajnu bol preskúmaný na základe spätnej väzby od profi hráčov, rovnako ako aj funkcie, ktoré trh vyžaduje. Dve z najdôležitejších vlastností hráčskych slúchadiel sú odolnosť a pohodlie. Sound BlasterX H7 májú vo svojej podstate zjednodušený dizajn: menej dielov, čo znamená menšiu váhu a vysokú flexibilitu, jednoliaty vystúžený oceľový most obopínajúci hlavu pre precízne a pohodlné nosenie. Náušníky sú lemované plyšom, vymeniteľnými koženými vankúšikmi s pamäťovou penou pre zabezpečenie dlhotrvajúceho pohodlia a dokonalého utesnenia proti nežiadúcim hlukom okolitého prostredia, pričom s hlavovým mostom sú náušníky prepojené ľahkými hlinikovými úchytmi.

Okrem toho, že sme brali v úvahu názory hráčov, aký veľký význam má pohodlie, sme sa tiež riadili konštrukčnými podnetmi z najvýkonnejších slúchadiel a umiestnili sme do mušlí veľké 50mm FullSpectrum meniče pod uhlom vytvárajúcim mini-akustickú komoru cez ucho, aby sme priniesli 24-bit/96kHz digitálny zvuk vo vysokom rozlíšení, najlepší v triede 7.1 priestorového zvuku. Slúchadlá Sound BlasterX H7 umožňujú hráčom zažiť úžasnú úroveň detailov, zatiaľ čo sú ponorení do hry počas množstva hodín hrania bez pocitu únavy.

Žiadne hráčske slúchadlá nie sú kompletné bez schopnosti komunikovať. Slúchadlá Sound BlasterX prichádzajú s veľmi kvalitným, odnímateľným mikrofónom s potlačením šumu pre krištáľovo čistú komunikáciu v hre. Slúchadlá taktiež disponujú vymeniteľným nylonovým nezamotateľným USB / analógovým OFC (bezkyslikatým medeným) káblom, ktorý ponúka dve možnosti pripojenia. To znamená, že ho môžete pripojiť na rôznych platformách, napríklad do počítača alebo Mac-u cez USB kábel alebo do mobilných zariadení alebo konzol cez analógový kábel.

Vlastnosti slúchadiel Sound BlasterX H7:

 • USB pripojenie pre 7.1 priestorový zvuk vo vysokom rozlíšení a digitálny zvuk bez straty
 • Alternatívne analógové pripojenie
 • Flexibilný vystužený oceľový hlavový most
 • Ľahké odolné hliníkové úchyty náušníkov
 • Ľahký, ergonomický dizajn
 • 50mm FullSpectrum meniče
 • Odnímateľný mikrofón s potlačením okolitého hluku
 • Vymeniteľný nylónový nezamotateľný USB/analógový OFC (bezkyliskatý medený) kábel
 • Mikrofón, ovládanie hlasitosti a prehrávania priamo na kábli
 • Vymeniteľné koženkové vankúšiky/vankúšiky z pamäťovej peny
 • Podsvietené ‘X’ logo s prispôsobiteľným pulzujúcim efektom na mušliach

K dispozícii je aj model Sound BlasterX H5 - káblový variant profi slúchadiel Sound BlasterX H7.
Slúchadlá Sound BlasterX H5 si zachovávajú DNA vlajkovej lode Sound BlasterX H7, ale bez USB konektivity a podsvietenia náušníkov. Model je vyrobený z rovnako prémiových materiálov a meničov, pričom každá časť náhlavnej súpravy je vyrobená s tým, aby užívatelia mohli cítiť, počuť a vychutnať si ich.

 • Flexibilný vystužený oceľový hlavový most
 • Ľahké odolné hliníkové úchyty náušníkov
 • Ľahký, ergonomický dizajn
 • 50mm FullSpectrum meniče
 • Odpojiteľný mikrofón s potlačením hluku
 • Vymeniteľný nylónový nezamotateľný USB/analógový OFC (bezkyliskatý medený) kábel
 • Mikrofón, ovládanie hlasitosti a prehrávania priamo na kábli
 • Vymeniteľné koženkové vankúšiky/vankúšiky z pamäťovej peny
 • Predĺžovací kábel s rozdvojkou pre pripojenie k zvukovým kartám v balení

BlasterX Acoustic Engine a BlasterX Acoustic Engine Lite

Herné séria Sound BlasterX prichádza so softvérom pre počítače BlasterX Acoustic Engine. Je navrhnutý tak, aby inteligentne znižoval rozptyl a zvyšoval základné zvukové detaily v hrách, čo hráčom prinesie výhodu. Plne prispôsobiteľná verzia BlasterX Acoustic Engine je pre slúchadlá Sound BlasterX H7 k dispozícii.

Verzia softvéru BlasterX Acoustic Engine Lite je k dispozícii pre slúchadlá Sound BlasterX H5 a ďalšie káblové slúchadlá zo série Sound BlasterX, kde prichádza so štyrmi prednastavenými profilmi umožňujúcimi hráčom prispôsobiť si zvukový profil herných žánrov, ktoré hrajú. Napríklad, v hre ‘First-Person Shooter’ zintenzívňujú priestorovú realitu a vnímanie virtuálneho priestoru, v hre ‘Action & Adventure’ zvyšujú realizmus pre filmový zážitok, v hre ‘Real Time Strategy’ zvyšujú prehľadnosť a znižujú rozptýlenie, takže hráči sa môžu sústrediť, keď čas hrá proti nim, a v hre ‘Driving’ zosilňuje detaily, ako sú napríklad zvuky pneumatík závodných áut jazdiach okolo – umožňuje hráčom počuť jemné rozdiely počas pretekania.

Sound BlasterX® P5

Slúchadlá Sound BlasterX P5 ako menšie a ľahšie riešenie náhlavnej súpravy s vylepšenou izoláciou sú zostavené z dvoch vyladených veľmi citlivých 7mm FullSpectrum meničov s bassreflexmi pre hlboké basy a čisté výšky, a vysoko výkonným viacsmerovým mikrofónom na kábli pre optimálne zachytenie hlasu.

Na rozdiel od iných ťažkých basových herných slúchadiel do uší s mikrofónom, ich dobre vyvážený zvuk ponúka širokú zvukovú škálu s rýchlou odozvou, ktorá poskytuje hráčom taktickú výhodu vďaka schopnosti vnímať stopy, hĺbky a rozmiestnenie úplne presne. Slúchadlá sú vyladené tak, aby zintenzívnili zážitok z počúvania, pričom hráčom umožňujú vychutnať si úžasnú kvalitu detailov počas hrania hier dlhé hodiny bez únavy. Slúchadlá Sound BlasterX P5 nastavujú nový štandard audiofilných slúchadiel do uší pre hry, pričom prinášajú silný zvuk aj pri nízkych hlasitostiach.

 • Titánom potiahnutá membrána
 • Vyladené 7mm FullSpectrum meniče
 • Vysoká citlivosť, nízka impedancia
 • Vysoko výkonný mikrofón s ovládaním hovorov a prehrávania na kábli
 • Prémiová pokročilá izolácia hluku
 • 3 veľkosti mäkkých špirálovo tvarovaných silikónových štupľov
 • Ochranné púzdro v balení

BlasterX Acoustic Engine Lite

Slúchadlá Sound BlasterX P5 tiež prichádzajú so softvérom BlasterX Acoustic Engine Lite pre počítače, ktorý hráčom umožní prispôsobiť si ich zvukové profily v hrách, ktoré hrávajú. Slúchadlá sú navrhnuté tak, aby inteligentne znižovali rozptýlenie a zintenzívňovali zvukové detaily v hrách, čo hráčom prinesie výhodu. Napríklad, v hre ‘First-Person Shooter’ zintenzívňujú priestorovú realitu a vnímanie virtuálneho priestoru, v hre ‘Action & Adventure’ zvyšujú realizmus pre filmový zážitok, v hre ‘Real Time Strategy’ zvyšujú prehľadnosť a znižujú rozptýlenie, takže hráči sa môžu sústrediť, keď čas hrá proti nim, a v hre ‘Driving’ zosilňuje detaily, ako sú napríklad zvuky pneumatík závodných áut jazdiach okolo – umožňuje hráčom počuť jemné rozdiely počas pretekania.

Zdroj: Creative

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk