Acer predstavuje novinky z výstavy IFA

Acer predstavuje novinky z výstavy IFA

 

Spoločnosť Acer predstavila na výstave IFA v Berlíne nové herné notebooky Predator 15 a 17, herné monitory Predator, herný tablet Predator 8, notebooky Aspire V Nitro, V 13 a R13, počítače Aspire série U a Revo Build a Chromebook R 11.

Notebooky Predator 15 a Predator 17

Zrýchlenie na plný plyn

Aby poskytli extrémny výkon, sú všetky modely osadené procesorom Intel Core i7-6700HQ, vybrané modely potom grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX980, až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM a rýchlym špičkovým 512GB NVMe PCIe SSD2, ktorý dokáže preniesť 10GB film za 4 sekundy. Nechýba ani port USB 3.1 typ C s podporou ultrarychlého prenosu súborov, filmov, hudby a fotografií medzi notebookom a externými úložiskami.

Aby sa zabránilo odkladom a zmeškaným príležitostiam v hrách, sú notebooky Acer Predator vybavené sieťovou kartou Killer Doubleshot Pro, ktorá umožňuje spoločnú prácu ethernetového a Wi-Fi pripojenia pre nekompromisný vysokorýchlostný útok. Správca Killer Network Manager stanovuje atribúty každého odkazu a rozhoduje, ktoré aplikácie by mali bežať na ktorom pripojení.

"Pre hráča je často rozdiel medzi víťazstvom a prehrou otázkou len zlomku sekundy," povedal Michael Cubbage, generálny riaditeľ spoločnosti Rivet Networks. "Rovnako ako Acer sa aj Killer vydal v ústrety hráčom, aby im pomohol vyhrať tým, že prináša možnosť najrýchlejšieho a najvýkonnejšieho hrania. Zbrusu nové modely Predator 15 a Predator 17 od Aceru boli od základu navrhnuté tak, aby poskytli hráčom výhodu. "
Notebooky Predator 15 zahŕňajú 15,6 "modely s Full HD alebo 4K (3 840 × 2 160 px) Ultra HD panelmi. Notebooky Predator 17 sú vybavené 17,3" Full HD displejmi. Obe rady podporujú až tri displeje vrátane jedného monitora s technológiou NVIDIA G-SYNC ™ pre nekompromisne maximálne realistický herný zážitok.

Konštrukcia s tromi ventilátormi udržuje notebook studený

Technológia Predator FrostCore slúži pre extrémnych hráčov, ktorí potrebujú, aby sa ich stroj pri záťaži menej zahrieval - umožňuje im ďalšie zvýšenie výkonu notebooku podľa potreby. Pozostáva z vymeniteľného modulu s ventilátorom Cooler Master® (exkluzívne len u Aceru), ktorý môže byť vložený do šachty notebooku namiesto optickej mechaniky pre ďalšie zníženie teplôt procesora a grafickej karty pri intenzívnom hraní.

Systém ochrany proti prachu Predator DustDefender od Aceru využíva dva vysokorýchlostné ventilátory s možnosťou spätného chodu pre odstránenie nahromadeného prachu, lepší odvod tepla a minimalizáciu hluku. Lopatky ventilátora používajú dômyselný mechanizmus pohybu pri extrémne vysokých rýchlostiach, aby výrazne zlepšili prúdenie vzduchu okolo vysoko výkonných komponentov. Tým, že odstráni prach a udržuje chladné teploty, zabezpečuje Predator DustDefender konzistentný výkon, zvyšuje pohodlie užívateľa a predlžuje životnosť notebooku.

A konečne aplikácia CoolBoost umožňuje vlastnú úpravu rýchlosti otáčania ventilátorov. Režim Turbo poskytuje maximálne otáčky ventilátora, a tým aj maximálny výkon chladenia, čo sa pri náročnom hraní hodí pre získanie výkonu navyše.

Herný ovládací panel PredatorSense

Nové notebooky sú tiež vybavené herným ovládacím panelom PredatorSense, ktorý umožňuje vlastné nastavenie a riadenie herných funkcií vrátane programovateľných makro kláves pre až 15 skratiek v hrách a nastavenie osvetlenia ovládacích prvkov. Podsvietenie klávesnice Predator ProZone je rozdelené do štyroch svetelných zón, ktoré môžu byť rozsvietené alebo sa môžu stmievať aj jednotlivo a patrí im aj jedno programovateľné tlačidlo. Okrem toho majú používatelia k dispozícii aj jedno vyhradené fyzické tlačidlo umožňujúce rýchle vypnutie ako klávesy Windows, tak touchpadu, aby sa zabránilo ich náhodnému stlačeniu počas hrania.

Predator SoundPound

Acer povznáša zábavu na novú úroveň vďaka SoundPound - kombináciou špičkových zvukových funkcií. Modely Predator 17 sa môžu pochváliť kombináciou SoundPound 4.2, ktorá zahŕňa štvoricu zabudovaných reproduktorov a dva subwoofery s celkovým zvukovým výkonom 12 W, zatiaľ čo sú notebooky Predator 15 vybavené kombináciou SoundPound 2.1, ktorej súčasťou sú dva reproduktory a jeden subwoofer pre 6 W zvukového výkonu. Okrem toho nechýba ani vylepšenie Dolby® Audio ™, ktoré zvyšuje celkovú kvalitu zvuku, zatiaľ čo obe rady notebookov Predator podporujú slúchadlá so štúdiovou kvalitou a impedanciou až 600 Ω.

Ceny a dostupnosť
V oblasti EMEA budú notebooky Acer Predator 15 a Predator 17 k dispozícii v novembri za cenu od 39 990 Kč za Predator 15 a 41 990 Kč za Predator 17.


Tablet Predator 8

Predator 8 GT-810 sa postará o to, aby boli hry, filmy a videá napínavejšie a pútavejšie. Má vysoko kvalitný Full HD displej (1 920 × 1 200 px) pre krištáľovo čistý obraz a neuveriteľne kvalitnú grafiku. Predator Quadio čiže štvorica vpredu umiestnených reproduktorov s virtuálnym priestorovým zvukom, prekrytých červenou sieťkou z nerezovej ocele zase poskytne mimoriadne realistický stereofónny zvuk. Okrem toho sa tablet môže pochváliť ešte technológiou TacSense, vďaka ktorej je hranie príjemnejšie a nezabudnuteľné - vylepší hru o hmatovú spätnú väzbu.

Tenký a ľahký Predator 8 má hrúbku iba 8,7 mm a váži len 350 gramov, takže sa ľahko prenáša aj drží či už v jednej alebo v oboch rukách. Okrem toho nájdete na jeho chrbte panely s mäkkou textúrou, vďaka ktorým je príjemný na dotyk a ľahko sa prenáša.

Vysokooktánový výkon pre realistické hranie

Hráči ocenia hrubý výkon, aký im Predator 8 poskytne. Najnovšia generácia procesorov Intel Atom x7-z8700 s grafikou Intel HD Graphics (Gen 8 -LP) poskytuje mimoriadne vysoký grafický aj procesorový výkon, zatiaľ čo bezdrôtová sieť 802.11a / b / g / n podporuje rýchle pripojenie 2x2 MIMO, ktoré prináša až dvakrát rýchlejší prenos dát oproti tradičným 1x1 riešením. Predator TacSense poskytuje hmatovú spätnú väzbu, vďaka ktorej je hranie pútavejšie a zábavnejšie so skutočným pocitom vibrácií. S kapacitou vnútorného úložiska až 64 GB a možnosťou jeho rozšírenia pomocou microSD karty až na 128 GB majú hráči dostatok priestoru na to, aby svoje hry, filmy a hudbu mohli mať všade so sebou.

Navrhnutý pre hranie

Už od fázy návrhu tabletu Predator 8 spolupracoval Acer so spoločnosťou Gameloft na jemnom doladení zážitkov z hrania. Vďaka tomu funguje závodná hra Gameloft Asphalt 8 bez problémov s hmatovou odozvou Predator TacSense a prináša tak hráčom dokonalý realistický zážitok. Predator 8 GT-810 bude dodávaný s už predinštalovanú hrou Asphalt 8 a s 320 000 hernými kredity v hodnote približne 50 $.

Prvotriedny obraz aj zvuk

Aby dosiahol vynikajúcej sýtosti farieb, využíva tento tablet 8" Full HD (1 920 × 1 200 px) displej s technológiami Zero Air Gap a IPS, takže sú detaily ľahko viditeľné zo všetkých uhlov a filmy ostré a jasné. Aby bol obraz ešte vernejší, je tablet vybavený technológiou Predator ColorBlast od Aceru, ktorá prináša vysoko kvalitné farby profesionálnych monitorov do tabletu, ktorý tak zobrazí až dvojnásobok farieb, než koľko zvládne väčšina notebookov - podporuje 100% pokrytie farebného priestoru NTSC.

Mimoriadne mohutný zvuk zabezpečuje Predator Quadio - štvorica vpredu umiestnených reproduktorov, ktoré prinášajú virtuálny priestorový zvuk s úžasne realistickým a dynamickým podaním a presnými tónmi, ktoré nie sú nikdy skreslené. Špeciálny algoritmus Qaudio inteligentne rozdeľuje zvuk medzi jednotlivé reproduktory pre jeho maximálnu zrozumiteľnosť a objem, čo vedie k zvukovému zážitku ideálnemu pre osobnú zábavu, zvuk však môže byť tak hlasný, že ľahko zaplní priestor napríklad na oslave či spoločenskej akcii. Okrem toho je tu Dolby® Audio ™, ktoré výrazne zvyšuje celkovú kvalitu zvuku tým, že ho inteligentne optimalizuje pre rôzne situácie - či už pri streamovaní videa alebo prehrávaní hudby, pri pripojení k externým reproduktorom alebo pri počúvaní cez slúchadlá, vždy prináša jasné dialógy, čisté výšky, pevné stredné tóny a silné basy.

A konečne, Predator MEDIAMASTER je unikátna aplikácia od Aceru, ktorá umožňuje voliteľné nastavenia zvuku a obrazu pre štandardné použitie, prehrávanie filmov, hudby a hranie hier. Napríklad v hernom režime sa zvýši rádius priestorového zvuku, saturácie farieb a celkový kontrast, zatiaľ čo vo filmovom režime sú basy nastavené na strednú úroveň a naopak posilnené sú úrovne čiernej farby na displeji pre lepšie detaily.

Veľmi presný dotykový displej sa dobre ovláda prstom, ceruzkou aj stylusom

Predator 8 sa môže pochváliť jedným z najlepších dotykových ovládaní, aké sú dnes k dispozícii. Je vybavený technológiou Predator Precision Plus, ktorej súčasťou je oveľa hustejšia sieť menších dotykových senzorov, než udáva priemyselný štandard. Vďaka vyššej hustote senzorov je dosiahnuté presnejšieho dotykového ovládania, čo príde vhod najmä v hrách typu FPS. Tablet sa tiež skvele hodí pre písanie či kreslenie - na tento účel možno využiť akýkoľvek predmet s 2mm jemným hrotom, ako je napríklad obyčajná ceruzka či voliteľný stylus Acer Accurate Stylus.

Príslušenstvo
Acer pre svoj herný tablet Predator 8 ponúkne celý rad voliteľných doplnkov, ako sú kryty, ochranné obaly, stylus, cestovná nabíjačka, adaptér SlimPort alebo herný headset.

Cena a dostupnosť
Acer Predator 8 GT-810 bude k dispozícii v oblasti EMEA v novembri za cenu od 9 990 Kč.


Herné monitory Predator

Predator Z35 je prvým 35" modelom rady herných zakrivených monitorov Predator Z od Aceru s technológiou NVIDIA ® G-SYNC ™. Jeho 35" ultraširokouhlý (21: 9) Full HD (2 560 × 1 080 px) LCD panel sa môže pochváliť polomerom zakrivenia 2 000 mm pre pohlcujúci a obklopujúci herný zážitok. Herný monitor Predator Z35 je vybavený technológiou NVIDIA® Ulmb ™ (Ultra Low Motion Blur), ktorá znižuje rozmazanie pri pohybe tým, že v rýchlych herných scénach poskytuje ostré hrany a podporuje pretaktovanie na bleskovú obnovovaciu frekvenciu 200 Hz, takže môžu hráči nájsť svojich nepriateľov skôr, než sa odhalia a na pretekárskej dráhe si vychutnať krištáľovo čisté zákruty. Tiež sa môže pochváliť výkonným zvukom vďaka vylepšenia DTS® Sound, dvom 9W reproduktorom a technológiou Acer TrueHarmony.

Perfektný obraz ako konkurenčná výhoda: Monitor Predator XB1

Herné monitory Predator XB1 sa môžu pochváliť najnovšou technológiou NVIDIA® G-SYNC ™, ktorá hráčom prináša náskok proti konkurencii vďaka perfektnému obrazu a plynulým scénam. Všetky 27" modely (XB271HK / XB271HU) sa môžu pochváliť bezrámečkovým dizajnom a 4K UHD (3 840 × 2 160 px) alebo WQHD (2 560 × 1 440 px) IPS panelmi, ktoré podporujú 100% pokrytie farebného priestoru sRGB. Model XB271HU navyše podporuje technológiu NVIDIA® Ulmb ™ a obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz. 28" model (XB281HK) je osadený 4K UHD panelom, ktorý má rýchlu odozvu GTG (zo šedej do šedej) obyčajnou 1 ms pre zobrazenie rýchlo sa pohybujúcich objektov, akcie alebo dramatických prechodov bez rozmazávania a duchov.

GameView - výhoda pri hraní

Nové herné monitory Predator sú vybavené technológiou Acer GameView, ktorá hráčom umožňuje rýchle prepínanie medzi tromi prispôsobiteľnými profilmi zobrazenia alebo ladenia nastavení v podobe oživenia čiernej Dark Boost, ďalej pretaktovanie alebo podporu zameriavača pre rôzne typy hier. GameView umožňuje rýchle nastavenie obrazu, zatiaľ čo sa nachádzate v hre, aby bolo nutné prechádzať vrstvami OSD ponúk, čo je na nezaplatenie - pri hraní prináša každý ušetrený zlomok sekundy výraznú výhodu.

Ceny a dostupnosť
Herný monitor Predator Z35 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 29 999 Kč a rada herných monitorov Predator XB1 bude v oblasti EMEA k dispozícii v októbri za ceny od 19 999 Kč.


Acer umožňuje hráčom s hernými zariadeniami Predator dobyť nové svety

"Prvýkrát sme oznámili našu hernú stratégiu celosvetovej tlači v New Yorku v apríli tohto roku; dnes vidíte, čo naša herná platforma Predator naprieč hernými zariadeniami ponúka. Reprezentuje našu neúnavnú snahu dosiahnuť dokonalosť v technike i dizajne," povedal Jason Chen, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Acer. "Vďaka nášmu vynikajúcemu talentu pre výskum a vývoj, našej vášni a drahocenným postrehom hráčov z tímu TeamAcer, teraz prichádzame s tým najlepším vo svojej triede pre náročných hráčov, členov, ktoré nazývame kmeň predátorov čiže Predator Tribe."

Acer tiež naznačil svoju víziu budúcich prírastkov do rodiny Predator, medzi ktoré budú patriť napríklad projektory ideálne pre LAN párty alebo smartphony optimalizované pre hranie hier - s virtuálnym priestorovým zvukom alebo hmatovou spätnou väzbou.

Inovovaná herná séria Predator reprezentuje vášeň a odhodlanie spoločnosti Acer na tomto trhu, ktorý sa zrýchľuje ohromujúcim tempom. Acer sa zaoberá elektronickými športami eSports od roku 2009 a podporuje "TeamAcer" - eSport tím s viac ako 30 profesionálnymi hráčmi. Podľa aliancie Open Gaming Alliance sa očakáva, že herný trh porastie z 26 miliárd dolárov v roku 2014 na 35 miliárd dolárov v roku 2018.


Notebooky Aspire V 17 Nitro, V 15 Nitro a V 13

Bleskovo rýchle pripojenie, či už cez kábel či bezdrôtovo

Inovované notebooky Aspire V Nitro a Aspire V 13 podporujú najnovší port USB 3.1 typ C, zatiaľ čo sa modely Aspire V Nitro "Black Edition" môžu pochváliť podporou rozhrania Thunderbolt ™ 3, ktoré prináša Thunderbolt cez konektor USB typ C pri prenosovej rýchlosti až 40 Gb / s. Všetky modely sú vybavené špičkovou 802.11ac Wi-Fi Qualcomm® VIVE ™ 2x2 s technológiou Qualcomm® MU | EFX MU-MIMO, ktorá umožňuje až trikrát rychlejšie sťahovanie dát v porovnaní s inými 802.11ac produktami. Siete MU-MIMO obslúžia viac zariadení súčasne, čo prináša oveľa vyššiu efektivitu. "Nároční užívatelia vyžadujú najvýkonnejšie a najefektívnejšie notebooky pre aplikácie, ako je hranie, streamovanie 4K videa, sťahovanie a ďalšie," povedal Rahul Patel, senior viceprezident a generálny riaditeľ divízie konektivity spoločnosti Qualcomm Technologies. "Vďaka tomu, že sa môžu notebooky Acer Aspire V Nitro pochváliť technológiou Qualcomm MU-MIMO, ponúknu špičkové Wi-Fi pripojenie, ktoré im zaistí vysoký výkon."

Aspire V Nitro - Život v rýchlom pruhu

Notebooky Aspire V Nitro sú navrhnuté pre tých, ktorí hľadajú dokonalý zmyslový zážitok a skutočne vysoký výpočtový výkon. Modely roku 2015 sú osadené 6. generáciou procesorov Intel® Core ™ s podporou až 32 GB systémovej pamäte DDR4 SDRAM, grafickou kartou NVIDIA® GeForce® a možnosťou SATA III SSD / sshd / HDD úložiska. Modely "Black Edition" sú osadené grafickou kartou NVIDIA® GeForce® GTX 960m s až 4 GB grafickej pamäte GDDR5 a bleskovo rýchlym NVMe PCIe SSD, ktoré býva obvykle k dispozícii len v podnikových serveroch.

"Notebooky Acer Aspire sú osadené novými procesormi 6. generácie Intel Core, poskytujú tak používateľom vysoký výkon a dlhú výdrž pri prevádzke na batériu, čo zaisťuje tú najlepšiu prácu s počítačom," povedal Kirk Skaugen, senior viceprezident a generálny riaditeľ skupiny Client Computing Group. "Intel a Acer majú za sebou dlhú históriu spoločných inovácií a prinášajú na trh nové technológie, ktoré urobia užívateľom radosť."

Oba 15,6" a 17,3" modely Aspire V Nitro 2015 sa môžu pochváliť úhľadným dizajnom a prelomovou slotovou anténou. Anténa je umiestnená v jednom z rohov veka a zaisťuje 360 ​​° pokrytie Wi-Fi bez mŕtvych zón. Technológia Acer TrueHarmony Plus a Dolby ® Audio ™ pomáhajú štyrom zabudovaným reproduktorom poskytnúť výkonný priestorový zvuk pre hranie hier, sledovanie filmov a prehrávanie hudby. Prémiové modely "Black Edition" sú vybavené výrazným svetelným pruhom pozdĺž pántov, možnosťou 4K displeja so 100% pokrytím farebného priestoru Adobe RGB a teplotnými výdychami AeroBlade s ventilátorom s najtenšími kovovými lopatkami na svete s hrúbkou iba 0,1 mm, ktoré sú silnejšie a tichšie.

Aspire V 13 - zmes štýlu a výkonu

Nové notebooky Aspire V 13 sú osadené 6. generáciou procesorov Intel® Core ™, grafikami Intel® HD a až 16 GB systémovej pamäte DDR3L. Notebooky budú k dispozícii v dvoch štýlových farebných vyhotoveniach - v čiernom Steel Black a bielom Platinum White. So svojou hrúbkou len 19,65 mm a hmotnosťou len 1,5 kg sú navrhnuté na to, aby sa ľahko zmestili do tašky, zatiaľ čo osemhodinová výdrž na batériu umožňuje používateľom pracovať celý pracovný deň bez prístupu k elektrickej zásuvke.

Notebooky Aspire V 13 sú vybavené webkamerami Acer CrystalEye HD a môžu sa pochváliť certifikáciou Skype for Business pre plynulý zvuk a obraz bez oneskorenia a zadrhávania, zároveň umožňujú hladký chod osobnej digitálnej asistentky Cortana od Microsoftu. Štvorica USB portov poskytne nepreberné možnosti pripojenia, zatiaľ čo poskytne dvojica výkonných reproduktorov s technológiou Dolby® Audio ™ na cestách filmový zvuk. Vďaka vstavanému touchpadu Precision Touchpad (PTP) umožňuje Aspire V 13 presné ovládanie a plnú podporu giest systému Windows 10 naprieč dotykovými i nedotykovými modelmi.

Ceny a dostupnosť
Notebooky Acer Aspire V 17 Nitro budú v oblasti EMEA k dispozícii v polovici septembra za ceny od 34 990 Kč. Notebooky Acer Aspire V 15 Nitro budú v oblasti EMEA k dispozícii v polovici septembra za ceny od 33 990 Kč. Notebooky Acer Aspire V 13 budú v oblasti EMEA k dispozícii v polovici októbra za ceny od 19 990 Kč.


Notebook Aspire R 13

Ladné prechádzanie medzi režimami. Neskonale prispôsobivý.

Aspire R 13 využíva patentovaný mechanizmus Ezel Aero Hinge ™ od Aceru a podporuje šesť režimov: Užívatelia môžu maximalizovať svoju produktivitu s tým najefektívnejším spôsobom písania na klávesnici - v klasickom režime Notebook, prejsť do režimu Displej ukrytím klávesnice do zadnej časti alebo položiť naplocho v uhle 180 °, čo je ideálne pre spoluprácu, zdieľanie a zábavu. Prechod do režimu Stan dáva užívateľom možnosť používať Aspire R 13 v stiesnených priestoroch, zatiaľ čo majstrovsky spracovaná magnetická konštrukcia umožňuje kompletnú konverziu zariadenia do režimu Tablet - bez akýchkoľvek medzier. Prechod do režimu Ezel ™ prináša možnosť náklonu obrazovky do uhla, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a v režime Stojan môžu užívatelia použiť aktívne pero Acer Active Pen pre kreslenie alebo písanie poznámok na displeji, ako keby bol v stojane.

Inovatívny mechanizmus Ezel Aero Hinge ™ umožňuje elegantné prechádzanie medzi režimami vďaka robustnému U-rámu vyrobenému z pod tlakom odliatej horčíkovej zliatiny pre zvýšenie tuhosti pri zachovaní tenkej konštrukcie. Patentovaný 180 ° otočný centrálny kĺb umožňuje používateľom nastavenie obrazovky do ľubovoľného uhla, zatiaľ čo pánty s duálnym momentom prinášajú dotykové ovládanie bez kývania obrazovky pri zachovaní jednoduchého otvorení veka.
Aspire R 13 podporuje rozhranie Thunderbolt ™ 3 prostredníctvom konektora USB typ C s rýchlosťami až 40 Gb / s, čo je osemkrát viac než poskytuje rozhranie USB 3.0, pritom v jednom kompaktnom porte, ktorý je maximálne univerzálny. Rozhranie Thunderbolt 3 prinesie možnosť pripojenia externého grafického modulu pre náročných hráčov. Okrem toho môže byť Aspire R 13 osadený dvoma SSD zapojenými v režime RAID 0, vďaka ktorému ponúknu dvojnásobnú priepustnosť dát.

Vysoký výkon

Aspire R 13 je tenký 18,5 mm, váži len 1,6 kg a je osadený výkonným procesorom Intel® Core ™ 6. generácie. Tieto nové procesory boli navrhnuté s cieľom zvýšiť procesorový i grafický výkon aj poskytnúť dlhšiu výdrž na batériu než u predchádzajúcich modelov - užívatelia sa tak môžu pri plnení svojich úloh sústrediť len na produktívnu prácu.

Nové modely Aspire R 13 boli pre rýchlejšie pripojenie vybavené 802.11ac Wi-Fi pripojením Qualcomm® VIVE ™ 2x2 s technológiou Qualcomm® MU | EFX MU-MIMO umožňujúcou až trikrát rýchlejšie sťahovanie údajov v porovnaní s ostatnými 802.11ac produktami, a to predovšetkým v preplnenej sieti.

"Technológia Qualcomm MU | EFX MU-MIMO má obrovský prínos pre komfort pripojených užívateľov a my sme radi, že môžeme túto možnosť poskytnúť pri nových notebookoch Aspire R od Aceru," povedal Rahul Patel, senior viceprezident a generálny riaditeľ divízie konektivity spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc. "Očakávame, že s technológiou Qualcomm MU-MIMO v počítačoch, smartphonoch, routeroch a prístupových bodoch budú mať užívatelia pre sťahovanie, streamovanie, surfovanie a hranie hier k dispozícii rýchlejšie a efektívnejšie siete."

Hardware vhodný pre prácu i zábavu

Aspire R 13 má zabudovaný Precision Touchpad (PTP), ktorý zvyšuje presnosť a výkon pri ovládaní notebooku prostredníctvom touchpadu. Užívatelia na ňom môžu klopať, prechádzať, posúvať, a zväčšovať ľahšie, ako inokedy a budú s ním efektívnejší a produktívnejší aj vďaka novým troj či čtvorprstým gestám podporovaným operačným systémom Windows 10. Technológia Acer TrueHarmony Plus s vylepšením Dolby® Audio ™ zase poskytne pôsobivý výkonný zvuk, ktorý vás vtiahne do deja.

Cena a dostupnosť
Acer Aspire R 13 bude v oblasti EMEA k dispozícii v polovici októbra za ceny od 29 990 Kč.


Počítače s Windows 10

Krásny zvnútra i zvonku

Nový all-in-one počítač Aspire U5 (U5-710) sa môže pochváliť elegantnou konštrukciou s profilom tenkým len 37mm a s malým, elegantným kovovým stojanom. Profil počítača je čistý so základnými vstupnými / výstupnými portami (HDMI vstup / výstup, napájanie, LAN, USB 2.0 a 2 × USB 3.0, prípadne TV tuner) úhľadne usporiadanými v zadnej časti a menej používané porty vrátane tlačidiel pre ovládanie OSD menu sa nachádzajú pod krytkou na strane. Zadná strana počítača má povrch pripomínajúci textíliu vyrobenú novými výrobnými procesmi pomocou foriem vytvorených za použitia 3D tlače a laserového gravírovania.

Aspire U5-710 je osadený najnovšou 6. generáciou procesorov Intel® Core ™ i7 a i5, grafikami NVIDIA® GeForce® a až 16 GB pamäte poskytne hladký chod všetkých druhov práce a počítačovej zábavy. Okrem toho sa môže Aspire U5-710 pochváliť vstavanou kamerou Intel® RealSense ™ technológiou snímania hĺbky, ktorá umožňuje užívateľom skenovať trojrozmerné objekty, ovládať počítač gestami, tvoriť realistické videá alebo posunúť komunikáciu na novú úroveň. Užívatelia sa tiež môžu bezpečne prihlásiť do Windows 10 pomocou svojej vlastnej tváre vďaka podpore funkcie Windows Hello.

"Inovatívne all-in-one počítače od Aceru sú osadené novým procesorom z 6. generácie Intel Core, poskytnú tak užívateľom skvelý výkon," povedal Kirk Skaugen, senior viceprezident a generálny riaditeľ skupiny Client Computing Group spoločnosti Intel. "6. generácia procesorov Intel Core je to od Intelu vôbec. Spolu s kamerou Intel RealSense prináša Acer nové zážitky pri hraní hier, domácej zábave i pri spolupráci. Teraz je skvelý čas na kúpu nového počítača Acer. "

Krištáľovo čistý zvuk i obraz

Aspire U5-710 je vybavený desaťbodovým multidotykovým Full HD (1 920 × 1 080 px) IPS displejom, ktorý poskytuje ostrý a brilantný obraz s širokými pozorovacími uhlami, nechýba ani technológia zabraňujúca blikaniu obrazu. Technológie Dolby® Audio a Acer TrueHarmony ™ umožňujú vyplniť miestnosť bohatým a silným zvukom, zatiaľ čo technológia Acer Purified.Voice spoločne s duálnymi digitálnymi mikrofónmi zaistí, že protistrana počuje užívateľa hlasno a jasne.

Postavte si svoj vlastný počítač

Nový minipočítač Revo Build (M1-601) ponúka modulárny prístup, ktorý umožňuje používateľom prispôsobiť svoj počítač bez otvárania šasi. "Bloky" s rôznymi funkciami možno ľahko skladať na hornú stranu základne, čo umožňuje pridanie funkcionality tak jednoducho, ako pri hraní sa s legom. Tieto "bloky" sú pripojené cez odpružené pogo piny a vyrovnané pomocou magnetov. Vďaka tomu odpadajú pri výmene modulov starosti s drôtami. Bloky môžu pracovať aj samostatne alebo s inými počítačmi. Minipočítač Revo Build M1-601 je zabalený v maličkom šasi s objemom len 1 liter a pôdorysom s rozmermi 125 × 125 mm. Vďaka tomu zaberá minimum priestoru a je možné ho umiestniť takmer kdekoľvek.

"Bloky", medzi ktoré patrí napríklad za chodu vymeniteľný prenosný 500GB / 1TB pevný disk, budú k dispozícii hneď po príchode počítača na trh, zatiaľ čo PowerBank pre bezdrôtové dobíjanie, audio blok s reproduktormi a mikrofónmi a ďalšie rozširujúce "bloky" budú k dostaniu postupne neskôr. Základňa je osadená procesorom Intel® Pentium® alebo Celeron® s integrovanou grafikou Intel® HD, zatiaľ čo môže byť až 8GB DDR4 SDRAM systémová pamäť ľahko rozšírená po povolení jednej skrutky.

Ceny a dostupnosť
Acer Aspire U5-710 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 34 990 Kč.
Acer Revo Build M1-601 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 6 990 Kč.


Chromebook R 11

V nadväznosti na úspech Chromebookov od chvíle, kedy vstúpili do týchto vôd, prichádza spoločnosť Acer so svojim prvým konvertibilným modelom - Chromebook R 11. Možno s ním ľahko prechádzať medzi štyrmi režimami používania: notebook, tablet, displej a stan, vďaka čomu môžu užívatelia Chromebook využívať v rôznych prostrediach.

Podľa spoločnosti Gartner je Acer poprednou svetovou značkou Chromebookov s viac ako 36% podielu na trhu v roku 2014.

Štyri režimy, aby vyhovoval potrebám pri práci i zábave

Chromebook R 11 je vybavený patentovanými 360 ° pántami Acer s duálnym momentom, ktoré umožňujú užívateľom natočiť displej do akéhokoľvek uhla, ktorý pre nich bude najpohodlnejší. Duálne momenty pántov sa starajú o to, aby bolo veko stabilné pri ovládaní dotykmi na displeji aj pri prechádzaní medzi režimami. Zvukové kanály sa pri zmene režimu automaticky chytro zamenia podľa toho, ako displej zmení svoju orientáciu.
Klasický notebook je stále kľúčovým spôsobom, ako ľudia používajú svoje Chromebooky. Doma sa užívatelia posadia pred svoj Chromebook v režime notebook, pretože potrebujú písať na klávesnici a vyžadujú vysokú produktivitu a efektivitu práce.

Zatlačením do zadnej časti Chromebooku získate režim displej - klávesnica je ukrytá naspodku a displej sa nachádza bližšie, aby ste si viac vychutnali filmy aj fotky. Vzhľadom k tomu, že dôjde k otočeniu displeja Chromebooku R 11, automaticky sa otočí o 180 ° aj obraz na displeji do správnej orientácie.

Režim stan je ideálny pre sledovanie a dotykové ovládanie v stiesnených priestoroch - napríklad pri cestovaní v lietadle alebo vo vlaku.
Otočte veko o 360 °, premeňte Chromebook do režimu tablet a získajte tak rýchly a efektívny spôsob, ako prehrávať multimédiá, zdieľať a surfovať. Chromebook R 11 podporuje ako režim na šírku, tak na výšku.

Ľahší, rýchlejší, výkonnejší

So svojou hrúbkou len 19,2 mm a hmotnosťou iba 1,25 kg sa Chromebook R 11 ľahko zmestí do batohu aj do tašky o veľkosti knihy. Tento ľahký počítač sa tiež môže pochváliť špičkovými technológiami, ako je ultrarýchle Wi-Fi pripojenie 802.11ac 2x2 MIMO a procesor Intel® Celeron®. Okrem toho ponúka Chromebook R 11 aj vysokorýchlostný port USB 3.0 a rýchle nabiehanie systému.

Štýlový dizajn a žiarivý dotykový displej

Chromebook R 11 hneď na prvý pohľad zaujme svojím štýlovým vzhľadom. Zadná strana jeho hliníkového veka je opatrená unikátnym textúrovaným kovovým povrchom vytvoreným za použitia nanotlačovej technológie Acer. 11,6 "HD (1 366 × 768 px) displej s širokými pozorovacími uhlami dopĺňa HD webová kamera s podporou funkcie HDR (High Dynamic Range). Ostrý a živý dotykový displej s LED podsvietením podporuje 10bodové ovládanie a gestá, medzi ktoré patrí kliknutie, prejdenie a zoom zovretím či roztvorením, z čoho môžete ťažiť na každej webovej stránke či v akejkoľvek aplikácii.

"S novým modelom Acer Chromebook R 11 poskytujeme našim zákazníkom väčší výber z notebookov s operačným systémom Chrome OS," povedal Jerry Kao, prezident divízie Notebook Business Group spoločnosti Acer. "Už teraz ponúkame Chromebooky s uhlopriečkou displeja od 11 do 15 palcov. Pridanie konvertibilného radu je ďalším dokladom splnenia nášho záväzku voči našim zákazníkom a danej kategórii. "

Chrome je zabezpečený, ľahko sa používa a zdieľa s ostatnými v rôznych režimoch

Acer Chromebook R 11 je ideálny zariadením pre užívateľov, ktorí chcú prezerať, upravovať, vytvárať a spolupracovať v programoch, ako sú dokumenty Microsoft Office Online a Google Docs. Chromebooky sa ľahko používajú a sú ideálne na zdieľanie viacerými užívateľmi, pretože sa môžu pre prístup k dokumentom, webovým stránkam, záložkám a ďalším informáciám prihlásiť k svojmu vlastnému účtu. Úložisko na Disku Google ukladá súbory, dokumenty a fotky do bezpečného cloudu a zaisťuje, že budete mať k dispozícii vždy tú najaktuálnejšiu zabezpečenú verziu súboru alebo dokumentu, a to aj v prípade, že dôjde k strate alebo odcudzeniu Chromebooku.

Bezpečnosť je kľúčovou výhodou operačného systému Chrome OS, rovnako ako jeho automatické aktualizovanie pre ochranu proti neustále sa meniacom on-line hrozbám. Okrem toho ponúkne aj možnosť dohľadu nad používateľmi (supervised Users).

Cena a dostupnosť
Acer Chromebook R 11 bude v oblasti EMEA k dispozícii v novembri za ceny od 9 490 Kč.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk