PlayStation VR bude pre hráčov dvermi do nových svetov

PlayStation VR bude pre hráčov dvermi do nových svetov

 

PlayStation v marci 2014 oznámilo vývoj headsetu Morpheus, ktorý by umožnil hráčom zažiť herné zážitky ako nikdy predtým. Teraz je táto technológia o niečo bližšie a má nový názov - PlayStation VR.

Dôvodom k zmene názvu je to, aby produkt pôsobil na hráčov ako niečo známe. PlayStation VR im umožní vstúpiť do virtuálneho sveta a prinesie tak úplne nové zážitky. Podľa slov prezidenta PS Product Business, Masajasa Ita, sú všetci v spoločnosti pripravení vložiť do tejto technológie všetko a pracovať na vylepšovaní jej aspektov, či už v rámci zlepšovania hardvéru alebo spolupráce s vývojarmi, vydavateľmi a SCE Worldwide Studios.

Keď si hráči nasadia PlayStation VR, ocitnú sa vo virtuálnom svete, v ktorom sa budú môcť pohybovať prostredníctvom známych ovládačov PlayStation Move a Dualshock 4. Unikátne ovládanie ale ponúkne aj samotný PS VR. Keď hráč pootočí hlavou, prirodzene a plynule sa otočí aj obraz, na ktorý sa pozerá. Pri tomto bude využívaná aj 3D zvuková technológia, ktorú vyvíja SCE a umožní lepšie vžitie sa do virtuálneho sveta vďaka zmene zvuku na základe polohy hlavy v 360-stupňovom priestore.

Na Tokyo Game Show 2015, ktoré sa uskutočnilo 17. až 20. septembra, sa mohli hráči stretnúť s niektorými z mnohých titulov, ktoré sú pre PS VR vo vývoji a tak sa môžeme v blízkej budúcnosti tešiť na nejaké ukážky toho, čo všetko tento kúsok nového herného príslušenstva dokáže. Netreba ale zabúdať, že PS VR je stále vo vývoji a to, čo bolo zatiaľ predstavené, je iba ukážka toho, čo nakonec PS VR dokáže, nakoľko vývojári stále pracujú na vylepšovaní všetkých aspektov.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk