ASUS MG278Q: herný monitor s technológiou AMD FreeSync

ASUS MG278Q: herný monitor s technológiou AMD FreeSync

 

ASUS predstavil 27" monitor MG278Q, ktorý je vybavený displejom s rozlíšením WQHD (2560 × 1440) a ponúkne takmer okamžitú dobu odozvy 1 ms.

Novinka disponuje tiež 144Hz obnovovacou frekvenciou a technológiou AMD FreeSync, ktorá umožňuje plynulé hranie vďaka synchronizácii výkonu grafickej karty a monitora. Model MG278Q zaujme aj ergonomickým prevedením a použitými technológiami Ultra-Low Blue Light či Flicker-Free, ktoré chránia zrak používateľa pri niekoľkohodinovom hraní. Hráčom sú určené aj špeciálne technológie GamePlus a GameVisual od firmy ASUS, ktoré dokážu na monitore zobraziť zameriavač, časovač alebo počítadlo snímok za sekundu. Herný monitor MG278Q je už v predaji za 16 290 Kč, resp. 599 euro s DPH.

Rýchle a plynulé hranie s AMD FreeSync

Monitor ASUS MG278Q je vybavený panelom s uhlopriečkou 27 palcov a rozlíšením WQHD (2560 × 1440), čo znamená hustotu pixelov s hodnotou 109 PPI. Vďaka tomu ponúka detailný obraz a o 77% väčšiu úžitkovú plochu displeja, než je bežné u podobne veľkých Full HD (1920 × 1080) monitorov. MG278Q si dobre poradí s rýchlo sa pohybujúcim obrazom, a to vďaka obnovovacej frekvencii 144 Hz a odozve 1 ms (sivá-sivá), čím odstraňuje rozmazávanie, trhanie aj tvorbu duchov. Zaisťuje tak vizuálny zážitok, ktorý si vyžadujú nové hry, ako rýchle strieľačky z pohľadu hráča alebo pretekárske simulátory. K plynulej súhre vykresľovania grafiky a monitora slúži technológia AMD FreeSync, ktorá zabraňuje trhaniu a rozmazávaniu obrazu. Výsledkom je kvalitnejší obraz a plynulé hranie, vďaka čomu hráči získajú výhodu pred súpermi a nepriateľmi.

Monitor pre herné maratóny

Model MG278Q je špeciálne navrhnutý pre herné maratóny. Využíva technológiu ASUS Ultra-Low Blue Light, ktorá znižuje vyžarovanie modrého svetla až o 70%. Docieľuje toho štyrmi rôznymi nastaveniami filtrovania modrého svetla, ku ktorým je možné ľahko prejsť cez nové ponuky OSD. K dispozícii je tiež technológia Flicker-Free, ktorá znižuje blikanie. Obe technológie uľavujú očiam pri dlhotrvajúcom hraní.

Štíhly profil a tenký rámik monitor MG278Q doslova predurčujú na využitie v konfiguráciách s viacerými displejmi. Novinka má ergonomicky tvarovaný stojan s možnosťou nastavenia výšky, náklonu, natočenia aj orientácie. Hráči si vďaka tomu môžu nájsť presne polohu, ktorá im vyhovuje najviac. Panel monitora možno navyše ľahko oddeliť od stojana a upevniť ho pomocou štandardu VESA na stenu, čím užívatelia výrazne ušetria miesto na pracovnom stole.

Funkcie zamerané na hráčov

Monitor MG278Q je vybavený tlačidlom ASUS GamePlus, ktoré umožňuje na monitore zobraziť funkcie zameriavača, časovača a počítadla snímok za sekundu (FPS). S funkciou zameriavača si hráči môžu zvoliť taký typ zameriavača, ktorý im pre hru, ktorú práve hrajú, vyhovuje najviac. V ľavej časti obrazovky je k dispozícii aj funkcia časovača, ktorá sleduje čas uplynulý v hre. Počítadlo snímok za sekundu (FPS) zase poskytuje prehľad o plynulosti hry.

Technológia ASUS GameVisual ponúka šesť prednastavených režimov zobrazenia (Krajina, závodné, Kino, RTS / RPG, FPS, sRGB), ktoré sú šité na mieru rôznym typom hier. Táto funkcia je ľahko prístupná prostredníctvom špeciálneho tlačidla alebo OSD.

Široké možnosti pripojenia a bezproblémová organizácia káblov

ASUS MG278Q je osadený jedným portom dual-link DVI, dvoma portami HDMI a jedným portom DisplayPort 1.2. Výstupy DisplayPort 1.2 a HDMI-1 poskytujú natívne WQHD výstup. Dva porty USB 3.0 s možnosťou rýchleho nabíjania umožňujú rýchle nabíjanie mobilných zariadení a možno ich využiť aj ako alternatívny pripojenia sekundárneho displeja. Nechýba ani praktický systém pre organizáciu káblov na zadnej strane monitora, ktorý pomáha usporiadať a skryť káble.

Špecifikácia:

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk