Desaťjadrový Intel očakávajte už budúci rok

Desaťjadrový Intel očakávajte už budúci rok

 

Aktuálna high-endová procesorová platforma Haswell-E je tu už cez rok. Náročným používateľom ale nestačí, a preto sa Intel rozhodol budúci rok vydať ďalšiu generáciu, Broadwell-E.

Práve táto generácia Core ma ako prvá v histórii priniesť do desktopov desaťjadrové procesory. Aktuálne je na vrchole Core i7-5960X, ktorý si tiež môže pripísať úspech, ako prvý z procesorov Core integruje osem jadier, spolu s technológiou HyperThreading (vytvára z jedného fyzického jadra dve virtuálne). S platformou Broadwell-E chce Intel ísť ešte ďalej. Okrem zmienených desať jadier podporujúcu technológiu HyperThreading má najvyšší model Core i7-6950X ponúknuť obrovskú cache pamäť s kapacitou 25MB a frekvenciu 3GHz v základe (3,5GHz v Turbo Boost režime).

Okrem tohto dela majú prísť ešte ďalšie tri modely. Core i7-6900K s ôsmimi fyzickým jadrami na frekvencii 3,2 až 3,7GHz, Core i7-6850K so šiestimi jadrami na takte 3,6 až 3,8GHz a štvoricu zakončuje Core i7-6800K taktiež so šiestimi jadrami o takte 3,4 až 3,6Ghz. Vo všetkých prípadoch má byť samozrejmosť štvorkanálový radič pamäte DDR4 s maximálnou frekvenciou 2400 MHz a otvorený násobič pre prípadné taktovanie. Zachovaná by mala byť kompatibilita so socketom LGA 2011-3. Ide však o parametre z neoficiálneho zdroja a preto nemusí byť vo finále úplne všetko rovnaké. Konkrétny príchod Broadwell-E nie je známy.

Zdroj: hothardware.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk