HP predstavuje nové počítače pre firmy

HP predstavuje nové počítače pre firmy

Spoločnosť HP predstavuje nové zariadenia zamerané na firmy.

Ide o mobilné pracovné stanice tretej generácie rady ZBook - ZBook 15, ZBook 15u, ZBook 17, ZBook Studio - vôbec prvá pracovná stanica so štvorjadrovým procesorom a certifikáciou Ultrabook™ a nový HP Elite x2 hybridný tablet s výkonom plnohodnotného notebooku, špeciálne navrhnutý pre zamestnancov na cestách.

HP Elite x2

Tento hybridný tablet má konštrukciu vyrobenú z CNC-frézovaného hliníku a s hrúbkou necelých 8,1 mm váži menej než 1 kg. Má vyklápací stojan v rozsahu 150° a poskytuje možnosť písania priamo na 12-palcovom Full HD displeji s pomerom strán 3:2. Výkon je pre zamestnancov na cestách veľmi dôležitý, preto má Elite x2 procesor Intel® Core™ M vPro™ šiestej generácie, ktorý je optimalizovaný pre vysoký výkon a nízku spotrebu. Tak ako ostatné produkty z radu HP Elite, je aj Elite x2 navrhnutý tak, aby prešiel testom MIL-STD. Odolnosť zariadenia zvyšuje aj displej Corning® Gorilla® Glass 4.

Tablet je vybavený portom s rozhraním Thunderbolt™ 3, ktorým sa dá jednoducho pripojiť k dokovacej stanici HP Elite USB-C Docking Station pre pripojenie dvoch 2K monitorov alebo k doku HP Elite Thunderbolt 65W Dock pre pripojenie dvoch 4K monitorov. Elite x2 má množstvo zabudovaných bezpečnostných funkcií vrátane HP Sure Start with Dynamic Protection, HP Client Security, TPM čipu a voliteľných čítačiek otlačkov prstov alebo smart kariet, ktoré chránia zariadenie, dáta a identitu používateľa.

HP ZBook Studio

Pri hmotnosti začínajúcej na 2 kg a tele tenkom len 18 mm, je možné ho nakonfigurovať tak, aby vyhovoval potrebám biznisu a ľudom, ktorí sú stále v pohybe. Model obsahuje procesory Intel® Core™ alebo Xeon® , duálny 1TB pevný disk HP Z Turbo Drive G2 pre celkové úložisko až 2 TB a až 32 GB ECC pamäti, dve rozhrania Thunderbolt™ 3, dva chladiace ventilátory a voliteľný dotykový displej HP DreamColor v rozlíšení UHD nebo FHD. Výber profesionálnej grafiky NVIDIA® Quadro® M1000M 2 GB GDDR5 alebo Intel® HD graphics 530 umožňuje počítaču HP ZBook Studio, aby si poradil i s graficky náročnými operáciami.

Spoločnosť HP tiež predstavila ďalšie tri modely mobilných pracovných staníc HP ZBook. Tretia generácia produktov je oproti svojim predchodcom znateľne tenšia a ľahšia.

  • HP ZBook 15u - prináša výkon pracovnej stanice v kompaktnom prevedení za nízku cenu. Táto pracovná stanica s certifikáciou Ultrabook™(8) môže byť vybavená až 32 GB pamäťou, profesionálnou grafickou kartou AMD FirePro™ s 2 GB vlastnou pamäťou, pevným diskom HP Z Turbo Drive G2 s celkovým úložiskom 1,5 TB a dotykovým displejom v rozlíšení FHD.
  • HP ZBook 15 - tento prenosný stroj je teraz o 27 percent tenší a o 7 % ľahší než predchádzajúca generácia a je vybavený procesorom Intel® Core™ alebo Xeon®, 64GB ECC pamäťou, duálnym pevným diskom 1 TB HP Z Turbo Drive G2 pre celkové úložisko až 3 TB, dvomi rozhraniami Thunderbolt 3 a voliteľným dotykovým displejom HP DreamColor v rozlíšení UHD alebo FHD.
  • HP ZBook 17 - pracovná stanica s displejom s uhlopriečkou 17,3“ teraz ponúka až 67 percentné predĺženie výdrže batérie a je tiež o 25 % tenšia a o 11 % ľahšia než jej predchodca. Je vybavená procesorom Intel Core alebo Xeon, až 64 GB ECC pamäťou, duálnym pevným diskom 1 TB HP Z Turbo Drive G2 pre celkové úložisko až 4 TB, dvomi rozhraniami Thunderbolt 3 a voliteľným dotykovým displejom HP DreamColor v rozlíšení UHD alebo FHD. Počítač ZBook 17 tiež ponúka podporu grafikám NVIDIA až do modelu M5000M Quadro s 8 GB vlastnou pamäťou.

Všetky mobilné pracovné stanice HP ZBook úspešne absolvovali test odolnosti a spoľahlivosti MIL-STD 810G. K pracovným staniciam HP ZBook je v ponuke aj nový HP ZBook Dock s rozhraním Thunderbolt™ 3. Používatelia môžu pripojiť až 10 zariadení naraz prostredníctvom portov vrátane rozhrania Thunderbolt 3, štyroch USB 3.0, RJ-45, VGA, combo audio a dvoch DisplayPortov navyše.

Tablet HP Elite x2 1012 by mal byť na Slovensku dostupný od februára 2016 cenu od 999 eur vrátane stylusu HP Active Pen with App Launch. Klávesnica HP Travel Keyboard môže byť dokúpená zvlášť za cenu 159 eur. Viac informácii o tablete Elite x2 nájdete tu. Model HP ZBook Studio bude na Slovensku dostupný v januári 2016 za cenu od 2 300 EUR bez DPH. Modely HP ZBook 15, HP ZBook 15u a HP ZBook 17 budú na Slovensku dostupné začiatkom februára 2016.

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk