ASUS Zen AiO Pro: prémiový rad All-in-One PC ide na vianočný trh

ASUS Zen AiO Pro: prémiový rad All-in-One PC ide na vianočný trh

ASUS začal v Česku a na Slovensku predávať nový rad svojich prémiových all-in-one PC zariadení pod označením Zen AiO Pro.

Novinky ponúkajú bohaté možnosti pripojenia a ľahko zastanú funkciu výkonného digitálneho centra v domácnosti. 23,8" model Zen AiO Pro Z240IC aj 21,5" model Zen AiO Pro Z220IC predstavujú elegantné počítače, ktorých zadný kryt z brúseného hliníka nesie motív sústredených kruhov, známy aj z ďalších produktov Zen od firmy ASUS. Nejde však len o dizajnovú záležitosť, počítače sú výnimočné aj svojou výbavou - využívajú procesory Intel Core 6. generácie, herné grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 960m a väčší model tiež 4K rozlíšenie displeja.

Počítače Zen AiO Pro obsahujú konektor USB 3.1 Gen 2 typu C podporujúci prenosové rýchlosti až 10 Gb / s, vybrané modely navyše ponúkajú rýchle úložisko SSD s rozhraním až PCIe 3.0 x4 M.2 alebo 3D kameru Intel RealSense. Novinky disponujú zvukovou technológiou ASUS SonicMaster Premium a šiestimi reproduktormi v stereofónnej konfigurácii s celkovým výkonom 16 W. Model Zen AiO Pro Z240IC sa predáva od 39 990 Kč, resp. 1470 euro, menší model Z220IC zoženiete za 29 990 Kč, resp. 1103 euro s DPH.

Majstrovské dielo

Počítače Zen AiO Pro sú výnimočné spracovaním a dizajnom - prinášajú tenké elegantné prevedenie a konštrukciu z jedného kusu eloxovaného hliníka s prepracovaným integrovaným stojanom. Moderný čistý vzhľad zvýrazňuje krycie sklo displeja, ťahajúce sa až k samotným okrajom obrazovky. Zadný kryt zaujme brúseným prevedením s motívom sústredných kruhov, ktorý je charakteristickým znakom radu Zen a korešponduje s týmto dizajnovým prvkom na prednej strane počítača.

Extrémne výkonné

Počítače Zen AiO Pro poskytujú náročným domácim užívateľom mimoriadny výkon. Využívajú najnovšiu generáciu štvorjadrových procesorov Intel (až Core i7), rýchlu operačnú pamäť DDR4 SDRAM s kapacitou až 16 GB alebo rýchle SSD úložisko s najnovším rozhraním až PCIe 3.0 x4 M.2. Počítače radu Zen AiO Pro preto ponúknu okamžitú odozvu a príjemný užívateľský komfort.
Vďaka samostatnej hernej grafickej karte NVIDIA GeForce GTX 960M vybavenou až 4 GB grafickej pamäte sa môžete tešiť na úplne plynulé prehrávanie filmov a videí vo vysokom rozlíšení, alebo si zahrať najnovšie hry v maximálnom rozlíšení a s najvyšším nastavením kvality detailov.
Modely Zen AiO Pro sú prvými počítačmi typu All in One na svete, ktoré využívajú najnovšie rozhranie USB 3.1 Gen 2 podporujúci prenosové rýchlosti až 10 Gb / s - čo je dvakrát viac ako v prípade USB 3.0 a viac ako 20-krát vyššiu rýchlosť ako u USB 2.0 . Počítače Zen AiO Pro sú vybavené najnovším konektorom USB 3.1 typu C - je obojstranný, takže sa veľmi ľahko používa a zakaždým ho zapojíte správne. Možnosti pripojenia pre ostatné zariadenia dopĺňa štvorica portov USB 3.0, port USB 2.0 a tiež najnovšie rýchly bezdrôtový štandard 802.11ac Wi-Fi.

Perfektný obraz a zvuk

Počítače Zen AiO Pro predstavujú centrum domácej multimediálnej zábavy - môžete na nich sledovať filmy, hrať hry alebo len relaxovať pri prehrávaní hudby. Sú vybavené IPS displejom s rozlíšením až 4K / UHD a 10bodovou multidotykovou technológiou. Poskytujú jasný a ostrý obraz s vernými farbami, detailné zobrazenie, široké pozorovacie uhly a prakticky okamžitú odozvu na dotyk. Ich displeje ponúkajú široký farebný gamut až 100% sRGB, ktorý je zárukou presných a sýtych farieb.
Zvukové riešenie s dvoma 8W kanálmi, ktoré využívajú šesť reproduktorov v stereofónnej konfigurácii, disponuje celkovým výkonom 16 W a plným zvukom v celom rozsahu. Reproduktory sa nachádzajú po stranách počítača Zen AiO Pro, vďaka čomu vytvárajú realistický stereo efekt.

Ovládanie počítača 3D kamerou

Vybrané modely Zen AiO Pro Z240IC sú vybavené 3D kamerou Intel RealSense, ktorá umožňuje futuristické interaktívne ovládanie počítača. Vďaka možnosti sledovať pohyb osôb alebo predmetov pred kamerou je teraz možné ovládať počítač spôsobom, ktorý bol až donedávna nepredstaviteľný. S využitím presného 3D rozpoznania tváre možno napríklad nahradiť prihlasovacie heslo vlastnou tvárou. Rodiny potom môžu hrať spoločne hry ovládané pohybom.

Zen AiO Pro: Vytvorte si svoj vlastný osobný cloud

Vzhľadom k tomu, že počítač Zen AiO Pro je vybavený veľkým displejom a vysokorýchlostným pripojením, ide o riešenie vhodné pre prehrávanie obsahu z ostatných zariadení. S využitím aplikácií ASUS HomeCloud, PC Link, Share Link a SyncUp sa navyše môže Zen AiO Pro stať domácim cloudom, ktorý budú môcť na zdieľanie, sťahovanie a ukladanie súborov využívať všetci členovia rodiny prakticky odkiaľkoľvek prostredníctvom ľubovoľného zariadenia.

Pomocou aplikácie ASUS HomeCloud si vytvoríte vlastný cloudové úložisko podporujúce bezdrôtový prístup k súborom z akéhokoľvek mobilného zariadenia. Používatelia počítačov Zen AiO Pro získajú zadarmo na jeden rok 100GB úložisko ASUS WebStorage, do ktorého môžu prostredníctvom aplikácie HomeCloud synchronizovať súbory a vytvárať tak automatické zálohy alebo zrkadliť vybrané súbory online.
Aplikácia PC Link slúži k prepojeniu mobilného zariadenia s počítačom a zobrazenie obsahu jeho displeja na obrazovke Zen AiO Pro - všetky prichádzajúce hovory a rôzne oznámenia aplikácií uvidíte priamo na počítači. Pri používaní počítača Zen AiO Pro tak nebudete musieť neustále kontrolovať displej svojho mobilného zariadenia.

Aplikácia Share Link dokáže bezdrôtovo prenášať súbory medzi počítačom Zen AiO Pro a mobilným zariadením (bez ohľadu na veľkosť či formát súboru). Aplikácia SyncUp automaticky synchronizuje súbory medzi Zen AiO Pro a mobilnými zariadeniami a ponúka aj možnosť editovať súbory z akéhokoľvek zariadenia.

Technické parametry:

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk