ASRock umožňuje pretaktovávanie "non-K" procesorov na platforme Z170

ASRock umožňuje pretaktovávanie "non-K" procesorov na platforme Z170

Nová funkcia SKY OC dovoľuje pretaktovávanie "non-K" Intel proceserov 6. generácie na základných doskách ASRock s chipsetom Z170. Na jej získanie vám postačí BIOS update.

Procesory Intel Skylake série K patria k tým najvýkonnejším a najžiadanejším procesorom, pretože vďaka ich odomknutému násobiču je ich pretaktovávanie veľmi jednoduché a zvládne ho takmer každý. No tento výkon aj niečo stojí a nie každý si ho môže dovoliť. Pre týchto používateľov ASRock predstavil novú funkciu ich základných dosiek s chipsetom Z170 - SKY OC, ktorá dovoľuje pretaktovávanie "non-K" procesorov Skylake, či už ide o i7, i5, i3 alebo o Pentium procesory.

SKY OC funguje odlišne ako klasické pretaktovávanie K série procesorov - namiesto zvýšenia násobiča procesora, SKY OC dovoľuje zvýšiť BCLK - základnú frekvenciu, z ktorej procesor po vynásobení násobičom získava svoju finálnu frekvenciu. Avšak SKY OC má aj svoje nevýhody - pri jeho aplikovaní je integrovaná grafika deaktivovaná a teda je potrebné mať dedikovanú grafickú kartu. Druhou jeho nevýhodou je deaktivácia Turbo Boost a úsporných C-Stavov, čo znamená, že procesor bude neustále pracovať na určenej frekvencii. Toto by však pre väčšinu používateľov, ktorí túto funkciu využijú nemali byť príliš závažné problémy.

 

Zdroj: ASRock

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk