Nové herné monitory ASUS ROG Swift PG279Q a PG27AQ

Nové herné monitory ASUS ROG Swift PG279Q a PG27AQ

 

ASUS predstavil dva herné monitory zo série Republic of Gamers (ROG) - modely Swift PG279Q a Swift PG27AQ, ktoré sú vybavené 27" IPS panelmi s technológiou NVIDIA G-Sync.

Modely ROG Swift rady PG predstavujú novú generáciu monitorov navrhnutých tak, aby hráčom poskytli pôsobivú úroveň detailov. ROG Swift PG279Q disponuje panelom s rozlíšením 2K/WQHD (2560 x 1440) a model Swift PG27AQ ponúka čistý obraz v rozlíšení 4K/UHD (3840 x 2160). Obidva monitory sa vďaka technológii IPS vyznačujú veľmi presnými farbami a vynikajú tiež širokými pozorovacími uhlami 178 stupňov, s minimálnym skreslením či zmenou farieb pri pohľade zo strán.

Monitory pre plynulé hranie

ROG Swift PG279Q je prvým monitorom na svete s obnovovacou frekvenciou 165 Hz, ktorá eliminuje oneskorenie a rozmazanie pohybu. S pomocou tlačidla Turbo môžu užívatelia dokonca kedykoľvek prepínať obnovovaciu frekvenciu medzi hodnotami 60, 120 alebo 144 Hz. Obnovovacej frekvencie 165 Hz možno naplno využiť v kombinácii s grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 960 alebo vyšším modelom.

Funkcie orientované na hráčov

Obe novinky využívajú technológiu ASUS GamePlus, ktorá ponúka hráčom prekryvné zameriavače, funkciu časovača alebo počítadlo snímkov za sekundu (FPS). Hráči si môžu vybrať zo štyroch rôznych typov zameriavača taký, ktorý bude najviac vyhovovať aktuálnej hre. K dispozícii je takisto časovač na obrazovke umiestnený na ľavej strane monitoru. Slúži k tomu aby hráči mali prehľad o čase, ktorý počas hrania uplynul.

Široké možnosti pripojenia

Obidva modely disponujú celou radou možností pripojení vrátane portov DisplayPort 1.2 a HDMI. Dva porty USB 3.0 umožňujú pohodlné pripojenie s rýchlosťami prenosu dát, ktoré sú až desaťkrát vyššie než u rozhrania USB 2.0; rovnako dobre je možné ich využiť pre rýchle nabíjanie mobilných zariadení. Monitory Swift obsahujú dvojicu 2W reproduktorov a 3,5mm konektor pre slúchadlá, takže je postarané aj o pôsobivý herný zvuk. Prevedenie monitora s praktickou organizáciou kabeláže pomáha usporiadať a skryť káble tak, aby pri hraní nikde neprekážali.

Monitory, ktoré uľavia očiam

Monitory ROG Swift PG sú navrhnuté, tak aby hráčom umožnili aj dlhodobé hranie a pritom čo najmenej zaťažovali ich oči. Technológia ASUS Ultra-Low Blue Light znižuje úroveň vyžarovaného modrého svetla až o 70 % a ponúka štyri rôzne nastavenia filtrov modrého svetla, ktoré možno jednoducho aktivovať v OSD ponuke prostredníctvom päťsmerného joysticku. Technológia Flicker-Free pomáha redukovať blikanie obrazovky, aby hráčov pri hraní nič nerušilo.

Swift PG279Q sa predáva za 849 Eur s DPH, model Swift PG27AQ je v predaji za 899 Eur s DPH. Viacej informácií nájdete na produktových stránkach ROG Swift PG279Q a ROG Swift PG27AQ.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk