Novinka menom AirBar mení klasický notebook na dotykový

Novinka menom AirBar mení klasický notebook na dotykový

Dotyková obrazovka je čoraz rozšírenejšia a obľúbenejšia technológia aj na notebookoch, no nie každý notebook ju má. AirBar od švédskej spoločnosti Neodome vám dovolí ovládať váš štandardný notebook aj dotykovo.

Švédska spoločnosť Neodome predstavila AirBar, ktorý dovoľuje dotykovo ovládať aj notebooky bez dotykovej obrazovky. Táto novinka sa k notebooku pripojí pomocou USB a umiestni sa pod displej, kde sa uchytí pomocou magnetov. AirBar vyžaruje neviditeľné svetelné pole na povrch displeja, pri prerušení ktorého sú detekované gestá vrátane scrollovania, približovania či obyčajných dotykov. Pretože je na detekciu použité svetlo, tak nie je potreba dotýkať sa displeja holými rukami, a teda fungujú aj rukavice, štetce či dlhé nechty. Výrobca deklaruje, že na jeho inštaláciu nie je potreba inštalovať ovládače ani žiaden iný softvér.

AirBar bude detailnejšie predstavený na CES v januári, no už teraz je možné si predobjednať verziu pre 15,6-palcové notebooky za 49 dolárov na oficiálnej stránke.

Zdroj: laptopmag.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk