Projekt Turris Omnia: Najúspešnejší český projekt na Indiegogo

Projekt Turris Omnia: Najúspešnejší český projekt na Indiegogo

Český open source router s pokročilými bezpečnostnými funkciami Turris Omnia, ktorý je vyvíjaný v združení CZ.NIC, správcu národnej domény .CZ, sa stal historicky najúspešnejším českým projektom na crowdfundingovej platforme Indiegogo.com.

Na jeho výrobu a ďalší vývoj bolo práve dnes vybratých 10 miliónov Kč, respektíve 392 tisíc dolárov. Pôvodná cieľová suma pritom bola "len" 100 tisíc dolárov. Úspech je o to cennejší, že podiel Čechov na tejto čiastke je viac než pätinový (21%). V tesnom závese za nimi sú potom Spojené štáty americké (19%) a Nemci (14%).

Projekt neziskového združenia CZ.NIC potvrdzuje, že bezpečnosť je v celom svete veľkou témou, a to nielen z pohľadu firiem, organizácií a vlád, ale aj domácností. Tie sú stále častejšie vybavované viac či menej chytrou elektronikou a spotrebičmi, pre ktoré môže byť práve router Turris Omnia jedným z najúčinnejších spôsobov ochrany.

"Internetová bezpečnosť je stále aktuálnejšia a nás teší, že k jej zvýšeniu môžeme prispieť týmto projektom. Úspech routeru Turris Omnia ukazuje, že si používatelia uvedomujú, ako je dôležité byť pri pobyte na internete chránený, a to aj z pohľadu hardvéru. Podpora projektu nielen na platforme Indiegogo.com nás zaväzuje k tomu, aby sme sa Turris Omnia venovali intenzívne aj v budúcnosti," hovorí Ondřej Filip, výkonný riaditeľ CZ.NIC. "Turris Omnia nemá vo svojej kategórii porovnateľnú konkurenciu. Toto naše zariadenie vypĺňa medzeru na trhu výkonných bezpečných routerov nielen pre domácnosti, ale napríklad aj stredne veľké firmy. "

Čím je open source router Turris Omnia unikátny?

Router Turris Omnia je iný a na trhu neobvyklý produkt, ktorý sa o svoju bezpečnosť stará doslova sám. Kedykoľvek je objavená bezpečnostná hrozba, postará sa vďaka jedinečnému systému aktualizácií o to, aby používateľa neohrozovala. Okrem vysokej úrovne bezpečnosti ponúka Turris Omnia tiež oveľa širšie možnosti využitia, a to predovšetkým vďaka jeho vysokému výkonu a výbave, napríklad:

  • SFP konektor pre priame pripojenie optického modulu;
  • funkcia sieťového úložiska umožní rýchle zdieľanie médií či zálohovanie drahocenných dát;
  • slot na kartu SIM umožňuje pripojenie LTE modemu a zálohovanie pripojenia na Internet s pomocou sietí mobilných operátorov;
  • Turris Omnia je natoľko všestranný, že môže v kooperácii s USB DVB-T tunerom slúžiť napríklad na distribúciu televízneho vysielania na mobilné telefóny či počítače.

O tomto projekte sme vás už informovali dávnejšie tu a tu.

Zdroj: CZ.NIC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk