Nový firemný notebook Acer TravelMate P648: nekompromisný profesionál

Nový firemný notebook Acer TravelMate P648: nekompromisný profesionál

 

Acer predstavil firemné notebooky TravelMate P648 s operačným systémom Windows 10.

Môžu sa pochváliť výkonnými procesormi Intel® Core ™ i3, i5 a i7 šiestej generácie, špičkovým trojpásmovým bezdrôtovým rozhraním 802.11ad a rozhraním Thunderbolt ™ 3 pre ultrarýchle dátové prenosy a podporu 4K displejov. Vďaka kombinácii odolného ultratenkého tela a rýchlych bezdrôtových technológií sú tieto notebooky ideálnymi spoločníkmi na cesty a to aj pre najaktívnejších cestovateľov.

Táto nová rada nadväzuje na Acer TravelMate P645, ktorá získala ocenenie Red Dot Awards ako v roku 2014, tak 2015 a ocenenie iF Product Design v roku 2014. Výkonné procesory dopĺňajú rýchlejšie bezdrôtové prenosy, dlhá až osemhodinová výdrž na batériu, živý a jasný obraz a rýchla konverzia videa.

"Ľahké, odolné a výkonné firemné notebooky TravelMate P648 boli navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky vedúcich pracovníkov a ďalších obchodných cestujúcich," povedal Jerry Kao, prezident divízie Notebook Business Group spoločnosti Acer. "Okrem toho IT profesionáli ocenia prísne zabezpečenie pre ochranu firemných systémov a cenných firemných dát."

Ľahký a pritom odolný spoločník na cesty

Acer TravelMate P648 bol skonštruovaný tak, aby bol schopný zvládnuť aj veľmi časté cestovanie. Vysoko pevné veko vystužené uhlíkovými a sklenými vláknami je ľahké, a pritom pevné - celý notebook váži len 1,7 kg a má hrúbku len 2,12 cm. Opierky rúk a spodný kryt bol vyrobený zo zliatiny horčíka a hliníka, vďaka čomu odolá notebook aj extrémnemu tlaku a je chránený pred pádmi. Pre zachovanie vysokého výkonu je systém udržiavaný ventilátorom neustále v chlade a technológia Dust Defender ho chráni pred prachom. Nezmenšená chiclet klávesnica zasa poskytuje pohodlné písanie vďaka 1,4mm zdvihu klávesov a vodeodolná konštrukcia chráni klávesnicu v prípade nechceného poliatia. Klávesy majú LED podsvietenie, takže ich popisky uvidíte aj v prostredí s nízkou úrovňou osvetlenia - napríklad pri cestovaní v lietadlách.

Prvý notebook s trojpásmovým bezdrôtovým rozhraním 802.11ad

Vďaka najnovšej trojpásmovej bezdrôtovej technológii 802.11ad od spoločnosti Qualcomm® môže notebook TravelMate P648 využívať aj pásmo 60 GHz pre prenos dát rýchlosťou až 4,6 Gb / s, čo je až viac ako u rozhrania 802.11ac. Trojpásmové riešenie súčasne podporuje aj štandard 802.11ac pre prenosy na dlhšiu vzdialenosť vo väčších priestoroch. 802.11ad je ideálna na krátke vzdialenosti a vysoké objemy dát, čo funguje najlepšie v menších priestoroch. Vďaka menšej latencii môže rozhranie 802.11ad znížiť časové oneskorenie pri bezdrôtovej projekcii obsahu na iba 30 milisekúnd.

Ideálny kamarát do kancelárie

TravelMate P648 je rovnako ideálny na cestovanie ako na prácu v kancelárii. Okrem čítačky pamäťových kariet a portu HDMI pre pripojenie k externému displeju bol vybavený superrýchlym portom Thunderbolt 3 (cez konektor USB 3.1 typ C) a tromi portami USB 3.0, z ktorých jeden podporuje nabíjanie pri vypnutom notebooku. Voliteľná stanica Acer ProDock sa môže pochváliť širokou škálou portov pre pripojenie celej rady zariadení a príslušenstva, a to prostredníctvom dvoch portov USB 3.0, DisplayPort, DVI, HDMI, VGA a gigabitové LAN.

Nové modely Acer TravelMate P648 boli navrhnuté tak, aby spĺňali prísne požiadavky firemných užívateľov. 14" displeje ponúkajú výber až po rozlíšenie Full HD s technológiou IPS a grafikou až NVIDIA® GeForce® 940mm s 2 GB grafickej pamäte. Môžu sa tiež pochváliť 4 GB pamäte DDR4 SDRAM rozšíriteľnej až na 20 GB a dostatkom úložného priestoru vďaka až 1TB disku alebo až 512GB SSD. Nechýba ani možnosť voliteľnej RAID 0 SSD konfigurácii, ktorá poskytne až dvojnásobný výkon oproti štandardným SSD. LED podsvietenie displeja dopĺňa antireflexná technológia ComfyView ™ pre ochranu zraku pred vyžarovaním modrého svetla a zníženie únavy očí.

TravelMate P648 je optimalizovaný pre konferenčné hovory a bol tak vybavený HDR HD webkamerou s podporou širokouhlých záberov, dvojicou mikrofónov, dvoma reproduktormi, klávesou pre okamžité stíšenie mikrofónu, HD audiom a technológiou Acer Purified.Voice pre zvýšenie hlasitosti zvuku a zníženie šumu na pozadí aj elimináciu zvuku pri stlačení klávesov. Nechýba ani podpora NFC (Near Field Communication) pre bezpapierové platby a vstupenky (u vybraných konfigurácií).

Prísne zabezpečenia a nástroje pre správu šetriace čas

TravelMate P648 je vybavený výkonným bezpečnostným softvérom aj hardvérom, rovnako ako funkciami pre správu šetriace čas pre zjednodušenie servisu a modernizáciu mnohých jeho vnútorných komponentov.
Sada nástrojov pre zabezpečenie a správu Acer ProShield Manager chráni cenné dáta. Používa overovanie pred spustením systému pre ochranu notebooku od systému BIOS až po aplikačnú úroveň. Užívatelia si môžu vytvoriť svoj osobný zabezpečený disk (PSD) pre bezproblémové ukladanie a šifrovanie dôležitých súborov, čím zabráni tomu, aby boli dáta prístupné, ak by bol notebook stratený či ukradnutý. Okrem toho poskytuje automatizované riešenie pre vzdialenú správu IT majetku.

Integrovaná biometrická čítačka prstov chráni spoločne s čipom TPM 1.2 (Trusted Platform Module) systém pred neoprávneným prístupom a zámok Kensington umožňuje upevnenie notebooku k stolu. Riešenie pre správu Acer Office Manager (AOM) umožňuje IT profesionálom zavedenie bezpečnostnej politiky, sledovanie IT majetku a plánovanie údržby. Intel vPro s technológiou AMT (Active Management Technology) im navyše umožňuje správu softvérových aj hardvérových počítačových aktív. Rad firemných notebookov Acer TravelMate P648 bude zákazníkom k dispozícii s operačným systémom Windows 10 Pro.

"Nový rad notebookov Acer TravelMate P648 prináša to najnovšie v dizajne i prenosnosti, rovnako ako skutočne vysoký výkon pod kapotou vďaka najnovšej 6. generácii procesorov Intel® Core ™ vPro navrhnutých pre modernú pracovnú silu," povedal Tom Garrison, viceprezident a generálny riaditeľ divízie pre firemnú klientelu spoločnosti Intel. "Spoločnosť Acer týmto sofistikovaným, zabezpečeným a spravovateľným systémom, ktorý dokáže držať krok s rastúcimi nárokmi na rýchlosť a výkon, opäť potvrdzuje, že vie, čo firmy potrebujú."

Cena, ekológia a záruka

Rad firemných notebookov Acer TravelMate P648 bude k dispozícii v oblasti EMEA v máji u autorizovaných predajcov spoločnosti Acer. Cena notebookov bude začínať na cca 959 eur / 26 000 Kč. 

Profesionálne notebooky od Aceru sú vždy podrobené sérii testov spoľahlivosti a spĺňajú prísne priemyselné štandardy. Firemné notebooky TravelMate P648 majú kvalifikáciu Energy Star® a spĺňajú kritériá pre označenie EPEAT Gold. Samozrejmosťou je dvojročná záruka na diely a prácu, ktorá môže byť prostredníctvom služby Acer Advantage predĺžená až na tri roky. Vybrané modely majú cez špecifických obchodných partnerov dlhšiu záruku. Pre všetky notebooky Acer sú zaistené bezplatné služby a podpora.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk