ASUS oslavuje na veľtrhu CES 2016 svoje desiate výročie značky ROG

ASUS oslavuje na veľtrhu CES 2016 svoje desiate výročie značky ROG

 

ASUS predstavil na veľtrhu CES svoju radu herných základných dosiek, monitorov, desktopov, notebookov a herného príslušenstva Republic of Gamers (ROG).

Z herných základných dosiek je raritou model 970 Pro Gaming/Aura, prvá doska na svete s čipsetom AMD 970 + SB950, ktorá získala oficiálnu certifikáciu Nvidia SLI pre pripojenie GPU kariet Nvidia.

Na CESe debutovali tiež herné monitory rady MG 4K, herný desktop ROG GT51 alebo dokovacia stanica ROG XG2, ktorá umožňuje notebookom využívať deskotopovú grafickú kartu s vyšším výkonom. K ďalším predstaveným novinkám patrí zakrivený monitor ROG Swift PG348Q, mechanická herná klávesnica ROG Claymore alebo myš ROG Spatha.

Herný monitor ROG Swift PG348Q

Monitor disponuje 34“ zakriveným ultra širokým QuadHD (UWQHD) IPS panelom a rozlišením 3440 x 1440 pixlov. Zakrivenie je určené špeciálne pre hernú komunitu. Pomer strán 21:9 ponúka mimoriadny panoramatický zážitok z hrania zásluhou technológie Nvidia G-Sync a 100Hz obnovovaciou frekvenciou – zabezpečuje tak plynulú hrateľnosť hier bez sekania a trhania obrazu. Pomocou tlačidla TurboKey môžu užívatelia prepínať medzi frekvenciami 60 a 100Hz. GameVisual dokáže prepínať displej do šiestich rôznych režimov farieb a jasu. Funkcia Asus GamePlus ponúka na výber zo štyroch druhov rôznych zameriavačov pre FPS hry. Navyše monitor dokáže zobrazovať časovač a počítadlo FPS. Monitoru nechýbajú ani stereo reproduktory.

Herný desktop ROG GT51

Víťaz ocenenia CES Inovation Award v kategórii počítačových hier a virtuálnej reality poháňa Intel Core i7-6700k a dvojica Nvidia GeForce GTX Titan v SLI zapojení. Výkonu má táto mašina na rozdávanie a nerobí jej problém hranie hier až na troch 4K obrazovkách. Pomocou funkcie ROG Turbo Gear dokážete pretaktovať celý systém jedným kliknutím, zatiaľ čo ASUS Aegis II pomáha monitorovať všetky systémové parametre. Nechýba tu ani rozhranie USB 3.1 na prednom paneli, ktorým dokážete prenášať dáta rýchlosťou do 10 Gb/s či rýchlo nabíjať svoje zariadenia. V balení GT51 je pribalený špeciálny náramok ROG Band, ktorý dovoľuje počítač pretaktovať alebo aktivovať skryté miesto na harddisku- Shadow Drive. Desktop má špeciálne navrhnutý systém chladenia tvarovanými vzduchovými tunelmi , ktoré umožňujú skvelé prúdenie vzduchu a účinne tak odvádza teplo aj pri dlhých herných maratónoch. Deskop zaujme aj agresívne formátovaným šasi formátu ATX a povrchom z titanu a medi. Nechýba mu podsvietená mriežkovaná bočnica z možnosťou nastavenia osem miliónov farieb.

Externá grafická dokovacia stanica ROG XG2

Dokovacia stanica obsahuje grafickú kartu, ktorá je špeciálne navrhnutá pre notebooky ASUS. Je kompatibilná s graf. kartami ASUS GeForce a Radeon. Patentovaný kruhový dizajn umožňuje notebookom naplno využiť silu takejto grafiky a výrazne tak zvýšiť výkon. Dok taktiež dokáže nabiť notebook a je možné ho odpojiť a zapojiť bez nutnosti vypnutia počítača.

Základná doska ROG Maximus VIII Formula

Základná doska formátu ATX je založená na čipsete Z170 Express s chladiacím blokom CrossChill EK. Vďaka spolupráci ROG a firmy EK Water Blocks má blok vysokú vodivosť medených trubiek a zaisťuje tak tichý prísun chladného vzduchu poprípade tekutiny. Počas produktových testov s kvapalinovým systémom dokázal blok CrosSChill znížiť teplotu MOSFET tranisztorov až o 23° C. Doska je obohatená o systém osvetlenia AURA LED a laserovým gravírovaným plášťom ROG Armor. Osvetlenie sa dá pomocou zabudovanému RGB výstupu regulovať a dajú sa nastaviť aj efekty ako blikanie podľa teploty čí rytmu hudby.

Základná doska ASUS 970 PRO Gaming/Aura

Model 970 Pro Gaming/Aura, prvá doska na svete s čipsetom AMD 970 + SB950, ktorá získala oficiálnu certifikáciu Nvidia SLI pre pripojenie GPU kariet Nvidia. Nechýba jej funkcia osvetlenia AURA RGB LED, zvukové technológie Supreme FX a Sonic Radar II. Doska má tiež Gigabitovú eternetovú prípojku Intel a taktiež ASUS LANGuard a GameFirst. Medzi konektorovou výbavou nechýba USB 3.1, NVM Express. Medi špeciálnu výbavu patrí výstup na vodnú pumpu.

Rada monitorov ASUS MG 4K

Medzi nové monitory rady MG patria modely s uhlopriečkou 24 až 28 palcov s rozlíšením 4K UHD 3840 x 2160. Typ MG28UQ s 28“ uhlopriečkou má odozvu 1ms a dokáže eliminovať duchov a rozmazaný pohyb na obrazovke. 24“ varianta MG24UQ disponuje IPS panelom so širokými pozorovacími uhlami a mimoriadne vernými farbami. Funkcia VESA Adaptive-Sync zariadi hranie bez trhania obrazu, ktoré ocenia hráči aj hardvérovo náročných herných titulov. Oba monitory podporujú ASUS GamePlus a GameVisual pre optimalizáciu hernej grafiky. Technológia ASUS Ultra-Low Blue Light filter znižuje námahu očí pri dlhodobom sledovaní displeja.

Bezdrôtová/ drôtová herná myš ROG Spatha

Táto myš, ktorá ide o niekoľko týždňov do predaja je laserová herná myš s rozlíšením 8200 DPI prispôsobená na mieru hráčom MMO titulov. Má horčíkové telo a 12 programovateľných tlačidiel vrátanie šiestich ergonomických tlačidiel pre palec. Dizajn ľavého a pravého tlačítka umožňuje nastaviť silu odporu kliknutia. Nechýbajú tu kvalitné spínače Omron so životnosťou až 20 miliónov kliknutí. Myš podporuje dátové odosielanie signálu až 2000 Hz káblovo alebo môžete odpojiť kábel a používať myš bezdrôtovo. Spatha má nastaviteľné RGB LED efekty na troch rôznych miestach.

Mechanická herná klávesnica ROG Claymore

Klávesnica je vybavená mechanickými klávesmi Cherry MX RGB (čierna, modrá, hnedá a červená varianta) a oddeliteľnou numerickou klávesnicou s makro funkciami, ktorá umožňuje užívateľom položiť ju presne tam, kde chcú. Klávesnica je taktiež vybavená RGB podsvietením s technológiou N-key Rollover. ROG Claymore sa navyše dokáže zosynchronizovať so základnými doskami ROG, vďaka čomu je možné klávesovými skratkami ovládať rýchlosť ventilátorov, spúšťať počítač, pretaktovať či pod taktovať procesor a pamäte, alebo otvoriť prístup do BIOSu. Claymor má prémiový dizajn s tenkým hliníkovým rámom so vzormi inšpirovanými mayskou kultúrou.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk