10 najzaujímajších gadgetov z CES 2016 podľa portálu TechCrunch

10 najzaujímajších gadgetov z CES 2016 podľa portálu TechCrunch

 

Na CES tohto roku bolo predstavených veľa nových produktov či technológií, ktoré siahali od 3D tlačiarní a dronov až po AR/VR headsety. Tieto sú tie najzaujímavejšie startupy a nové gadgety šou.

1. EHang 184 je bezpilotný dron od Čínskej UAV spoločnosti EHang. Je to autonómny dron, ktorý bude schopný previezť dvoch pasažierov po dobu 23 minút rýchlosťou až 60 míľ za hodinu (cca 95km/h). EHang 184 takisto má dohora otvárajúce sa dvere a ramená, ktoré sa môžu zložiť.

2. Lenovo oznámilo, že bude vyrábať prvý Google Project Tango telefón. Mal by stáť menej ako 500 dolárov a mal by byť dostupný už toto leto. Lenovo, bohužiaľ, neodhalilo viac detailov, pretože ešte nie je určený finálny dizajn tohto telefónu. Na obrázku nižšie je jeden z nich.

3. Garmin Varia Vision je displej rozšírenej reality (AR), ktorý je možno nasadiť na okuliare. Toto zariadenie neslúži len ako pomôcka pri športe, ale slúži aj ako navigácia a upozorňuje používateľa na dopravu. Garmin Varia Vision bude dostupný v prvom štvrťroku 2016 s cenovkou 400 dolárov.

4. Parrot uviedol nový, 700-gramový dron Parrot Disco, ktorý dokáže lietať až 45 minút. Jeho maximálna rýchlosť je tesne pod 50 míľ za hodinu (cca 80km/h) a jeho 14-megapixelová 1080p kamera umiestnená vpredu je tá istá, ktorú sa nachádza na kvadkoptére Parrot Bepop 2.

5. Daqri smart prilba je určená pre pracovníkov v priemysle a zobrazuje dôležité informácie pred zrakom používateľa. Daqri je takisto bezpečnostná tvrdá prilba a jej bezpečnostné okuliare ju robia ideálnou pre každého, kto pracuje s ťažkou technikou.

6. Nima od 6 Sensor Labs je 249-dolárový gadget, ktorý dokáže otestovať jedlo na prítomnosť lepku za menej ako 2 minúty. Takéto zariadenie by mohlo zmeniť život ľuďom s celiakiou alebo senzitivitou na lepok.

7. GoSun Stove je solárny gril, ktorý s pomocou unikátneho dizajnu usmerňuje slnečné žiarenie voči valcu, ktorý sa podľa výrobcu dokáže zahriať na 550 stupňov Fahrenheita (cca 285°C) za 10 až 20 minút. Jedlo sa "griluje" vnútri tohto valca, ktorý absorbuje viac ako 80% slnečného žiarenia naňho vyžiareného.

8. Lexus vystavoval nový hoverboard, ktorý využíva magnetickú levitáciu, supravodiče chladených tekutým dusíkom a permanentné magnety, aby dosiahol schopnosť vznášať sa.

9. Bonaverde nie je len kávovar, ktorý praží, melie a aj varí kávu, ale aj celý ekosystém - kávu možno dostať priamo od pestovateľov, pestovatelia môžu nahrávať videá či články o pôvode svojej kávy, koncoví používatelia si môžu tieto videá pozrieť a dozvedieť sa odkiaľ ich káva pochádza a oveľa viac.

10. Grillbot je automatický čistič grilov. Lenivci určite ocenia robota, ktorého položíte na gril a on automaticky tento gril vyčistí. Robot má tri vymeniteľné kovové kartáče s pomocou ktorých sa po grile pohybuje a zároveň čistí. Má nabíjateľnú batériu, tri elektrické motory, LCD displej a časovač, takže nie je potrebné starať sa ani o vypínanie. Grillbot môže pracovať na povrchoch s teplotou nižšou ako 90°C a jeho cena bude 129 dolárov.

Zdroj: TechCrunch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk