Nové Gigabyte G1 Gaming dosky pre Intel Xeon procesory

Nové Gigabyte G1 Gaming dosky pre Intel Xeon procesory

 

Gigabyte počas veľtrhu CES 2016 predstavil nové základné dosky patriace od ich série G1 Gaming, ktoré sú založené na Intel čipsetoch C232 a C236 navrhnutých pre procesory série Xeon E3-1200 V5.

Veľa hráčov si ako procesor vyberá Intel Xeon procesory vďaka ich výkonu porovnateľnému s Core i7 procesormi za cenu Core i5 procesorov. Po minulé generácie bolo možné osadiť tieto procesory aj do štandardných spotrebiteľských dosiek, no pri poslednej generácii Intel túto možnosť odstránil a namiesto toho vytvoril chipsety špeciálne pre tieto procesory.

Gigabyte preto počas CES predstavil celú škálu nových základných dosiek na sockete LGA1151 s týmito chipsetmi. Základné dosky s chipsetom C232 budú niesť názov X150 a dosky s high-endovejším C236 chipsetom budú nazvané X170. Medzi najzaujímavejšie určite patria GA-X170-EXTREME ECC a GA-X170-Gaming 7 WS, ATX základné dosky patriace do série G1 Gaming s troma PCI-Express slotami, podporou NVIDIA SLI a AMD CrossFire, podporou DDR4 ECC pamätí a viac.

Bohužiaľ, spoločnosť Gigabyte neuviedla žiadne detaily k ich dostupnosti, no nemalo by trvať dlho, než sa tieto dosky objavia v obchodoch.

Zdroj: Ocaholic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk