Nová rada SSD diskov Transcend SSD360S

Nová rada SSD diskov Transcend SSD360S

Spoločnosť Transcend predstavuje novú radu SSD diskov SSD360S. Disky budú dostupné v dvoch prevedeniach - s kapacitou 128GB a 256GB a rýchlosťou čítania údajov až 540 Mb/s.

Disky sú vybavené rozhraním SATA III 6 Gb/s a používajú radič Transcend TS6510. K ich výrobe sa používajú čipy MLC NAND vyrobené na 15nm procese. Pre zaistenie súvislosti dát je SSD360S vybavený systémom korekcie chýb ECC. Okrem technológie TRIM zabezpečuje dlhú živostnosť nosiča aj funkcia Garbage Collection, vďaka ktorej bude disk fungovať správne aj pri použití v operačnom systéme, ktorý nepodporuje TRIM.

Používatelia mobilných zariadení ocenia funkciu SATA Device Sleep Mode (DevSleep) pre úsporu energie. Táto funkcia umožňuje úplné vypnutie SATA rozhrania v prípade, že disk nie je používaný a opätovné zapnutie v priebehu max. 20ms.

Aplikácia Transcend SSD Scope, ktorá ja dostupná na stránkach výrobcu, ponúka sledovanie práce disku čítaním parametrov S.M.A.R.T., vynútením aktivácie funkcie TRIM a jednoduchou aktualizáciou firmware. Navyše, softvér umožňuje jednoduchý prenos dát z doterajšieho systémového disku.

Odporúčaná cena disku Transcend SSD360S v prevedení 128GB činí 1550 CZK (57 eur) a 2600 CZK (96 eur) pre variant 256 GB.

Zdroj: Transcend

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk